manuel vites

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
merhaba arkadaşlar dün aksam aracımın vites koluyla ilgili birsey fark ettim bilmiyorum bu durum sizde de mi öyle yoksa sadece bana mı özel:) şimdi durum şu hepimizin her kalkışta vites boştayken yaptıgı seydir vites kolunu kendimize dogru ceker ve ileri iteriz vitesi 1 e almıs oluruz şöyle bir durum vites kolunu kendimize cektigimizde ileriye itmeden kolu bıraktıgımız anda vites kolu otomatikmen kendini tekrar boşa atar öyle degil mi ama benim aracta 1.vitese atmak icin kolu kendime cekip ileriye itmeden bıraktıgımda kol cektigim yerde kalıyor kendini bosa atmıyor aynı durumu 5.vitese atmak icin ileriye itip bıraktıgımda şark hemen bosa oturuyo kol ama 1.viteste kalıyo yani vites kolunu boşta oynarken kendime dogru cektigimde cektigim yerde kalıyor ileri(yani 5.vitese dogru)ittigimde kendiliginden yerine oturuyor cok şükür vites gecişlerinde sıkıntı yok.genelde ısıklarda vitesi bosa alırım (bazıları viteste bekler) kalkış icin 1.vitese aldıgımda kendime dogru cektigim o boşlugu alamıyordum bazen diyorum Allah Allah bu arac neden bazen böyle yapıyor diye düsünmeye baslarken bu durumu fark ettim her park ettigimde vitesi 1 de bırakırım aksam aracı park ettim bu sefer vitesi bosta bıraktım sbah aracı calıstırmadan vitesi bosta oynattıgımda kalmıyor cok güzel calısıyor yani kolu kendime cektigimde cok güzel kendiliginden yerine oturuyor ama aracı biraz kullandıktan sonra durum yine aynı sizce bu bir problemmidir yoksa ileride (Allah korusun)problemin habercisimidir yoksa normalde hepinizin böylemidir bu durumu servise iletmelimiyim?uzun oldu biraz cıkılmadan okudugunuz icin tşk ederim saygılar

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: manuel vites

Valla ilk defa duydum böyle birşey.Bence bir servise sorun.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Bence de servise göstermekte fayda var, çok hayra alamet değil gibi çünkü.

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah Bey; Sadece sabahları ilk çalıştırdığınızda yapsa soğuktan olabilir diyeceğim ama sonradan araç ısındıkça da devam ediyorsa en mantıklısı servise danışın.
Yeni bir araçta anlattığınız durum normal değil. En mantıklısı servise danışmanız.

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

yani bende şaşırdım hiç böyle birsey görmemiştim cok şükür vites geçişlerinde sıkıntı yok yarın servisin yolu gözüküyor anlasılan

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servise danışın, tahminim vites kolunda basit bir ayar ile (10-15 dakika) çözülecektir.

Geri vites ile ilgili bir problemim vardı. Araç geri vitesteyken en ufak zorlanmada (eğim vs park ederken bile) boşa atıyordu kendi kendine, bahsettiğim ayarı yaptılar ve 1 senedir tekrarlamadı.

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

chiv link' Alıntı:
Servise danışın, tahminim vites kolunda basit bir ayar ile (10-15 dakika) çözülecektir.

Geri vites ile ilgili bir problemim vardı. Araç geri vitesteyken en ufak zorlanmada (eğim vs park ederken bile) boşa atıyordu kendi kendine, bahsettiğim ayarı yaptılar ve 1 senedir tekrarlamadı.
benimde tahminlerim anlattıgınız konu üzerinde ufak ayar veya yağlama gerek diye düşünüyorum daha önceki boramda da vites kolu biraz sertti servis yağladı ve yağ gibi oldu :) korku sarmıstı beni,bir nebze icimi rahatlattınız teşekür ederim:)

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

arkadaşlar sorun yağlama ile çözülmüştür teşekkürler

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun o zaman. :)