Manuel Vites 97 Tigra Şanzımanına ATF Yerine Castrol 80W YağıKoydum, Sonuçlar

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayide dün corollanın diskleri falan tornalattım balataları değiştirdim orda mercedes 190e vardı. ustaya sordum manuel şanzımanla otomatik şanzıman yağı farkı varmı diye oda arabadan arabaya farkeder dedi. vectranın yağı orjinali atf demez mi. iyimisin hocam dedim atf otomatik şanzıman yağı dedim alakası yok ikiside aynı işi yapıyor dedi. iyice tartıştık ama bizden iyimi bilecen ayağına çektiler muhabbeti işin garibi mercedes sahibide ondan yana olmaz mı. iyi dedim koydur atf yağı şanzıman niye kütük gibi oldu diye yada şanzıman inerse ustaya güvenirsin dedim...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayide dün corollanın diskleri falan tornalattım balataları değiştirdim orda mercedes 190e vardı. ustaya sordum manuel şanzımanla otomatik şanzıman yağı farkı varmı diye oda arabadan arabaya farkeder dedi. vectranın yağı orjinali atf demez mi. iyimisin hocam dedim atf otomatik şanzıman yağı dedim alakası yok ikiside aynı işi yapıyor dedi. iyice tartıştık ama bizden iyimi bilecen ayağına çektiler muhabbeti işin garibi mercedes sahibide ondan yana olmaz mı. iyi dedim koydur atf yağı şanzıman niye kütük gibi oldu diye yada şanzıman inerse ustaya güvenirsin dedim...

"Yav he la he " harici bişey denmez o tür usta? takımına...

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sırada gelecek bakım zamanı geldiğinde GM 10W-40 motor yağından Mobil 3000 5W-40 tam sentetiğe geçmek var. Ustam buna da muhalefet ediyor ama yaptırıcam :D Sonuçları yazarım gene 5000 km sonra :)

GM motor yağından vazgeçmekte fayda var, hatta mümkünse Mobil 1 0w-40 kullanırsanız en iyi seçim olacaktır.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manuel Vites 97 Tigra Şanzımanına ATF Yerine Castrol 80W YağıKoydum, Sonuçlar

Bp atf yağ üzerinde mercedes düz vites araçlarda da kullanılır ifadesi yer alır mesela. Kimi üreticiler farklı yağ tercih edebiliyor. Opel kesinlikle sae80 istiyor.

Motor yağı olarak son teknoloji olan tabiki tercih edilmelidir. Yaşasın tam sentetik.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
GM motor yağından vazgeçmekte fayda var, hatta mümkünse Mobil 1 0w-40 kullanırsanız en iyi seçim olacaktır.

araç 16 yıllık ve önceki sahipleri tam sentetik kullanmamışlardır büyük ihtimal, aldığımda da GM 10W-40 vardı üstünde. yıllar boyunca kalın yağ kullanıldıktan sonra birden en ince olana geçmek sıkıntı yaratabilir düşüncesi ile bir kaç yağ boyunca 5w-40 tam sentetik kullanacağım. gerekli faydalı kurumlar oluştuktan sonra 0w-40'a geçeceğim :)