Lütfen Yardım

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lütfen Yardım

Sensör yada arkadaşların dediği gibi bir müşür kaynaklı bir arıza olsa gerek. Servis konusunda ben yıllardan beri Egem Çiğli Araştırma Merkezine gidiyorum, servis müdürü Murat Demir Bey ile görüşmenizi tavsiye ederim, sorunları çözme odaklı bir insandır, yardımcı olacağına eminim.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun inşallah sorununuz aracınız kurcalanmadan çözülür.
Bende daha sıfır arabama bakmaya gittiğimde yanmıştı lamba sönmedi sonra aküyü başlarını mı bir yerleri çıkarıp takmışlar bir kod falan girilmiş düzelmiş ben sonra kıllandığım için o arabayı almadım.

hilem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
img828.imageshack.us

hava yakıt karışımı ile ilgili bir sensör veya müşir varsa ondan dolayı yanmış olabilir. servis keşke ilk kez arıza ışığı yandığında değiştirseymiş.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence emme manifoldu arızası olabilir. yakın bir tarihte tüm servislere bu konuda bir bülten göndermişti GM. hatta forumda bunu paylaşmıştım. paylaştıktan sonra  forumda 2 aracın motor arıza ışıgı yanmasının sebebi bu problem olarak belirlendi ve degişime gidildi. serviste bu durumdan bahsederseniz bunu da kontrol ederler

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
bence emme manifoldu arızası olabilir. yakın bir tarihte tüm servislere bu konuda bir bülten göndermişti GM. hatta forumda bunu paylaşmıştım. paylaştıktan sonra  forumda 2 aracın motor arıza ışıgı yanmasının sebebi bu problem olarak belirlendi ve degişime gidildi. serviste bu durumdan bahsederseniz bunu da kontrol ederler
arkadaşın dediklerine katılıyorum.benim aracında arıza ışığı yandı.ertesi gün söndü.servise gidip bilgisayara bağlattım.emme manifoldundaki sensörlerden biri arızalanmış hata veriyordu.parça siparişi verdiler.şuan aramalarını bekliyorum.

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu gibi sıkıntılı durumlarda servise gitmekten başka bi çare yok ne yazıkki. umarım sorununuz en kısa zamanda halledilir

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

cvt7 link' Alıntı:
Neden  yandığına dair bilgi yok malesef.

Servise başvurunuz diyor. Serviste hava yakıt karışımı sırasında anlık bir hatadan dolayı yanmış dedi. Biz makinaya bağlayıp hatayı düzellttik ancak tekrar yanarsa detaylı inceleme yapacaklarını söylediler ve bugün tekrar yandı malesef.

aracınızda lpg var mı?

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Djfree link' Alıntı:
[quote author=dinojasie link=topic=2938.msg64316#msg64316 date=1322864686]
arkadaşın dediklerine katılıyorum.benim aracında arıza ışığı yandı.ertesi gün söndü.servise gidip bilgisayara bağlattım.emme manifoldundaki sensörlerden biri arızalanmış hata veriyordu.parça siparişi verdiler.şuan aramalarını bekliyorum.
[/quote]
evet djfree mesajdaki iki aractan biri sizinki idi. isimleri hatırlayamadıgım için isim verememiştim. eksigimi gidermiş oldunuz. teşekkürler :)

cvt7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
[quote author=cvt7 link=topic=2938.msg63857#msg63857 date=1322812601]
Neden  yandığına dair bilgi yok malesef.

Servise başvurunuz diyor. Serviste hava yakıt karışımı sırasında anlık bir hatadan dolayı yanmış dedi. Biz makinaya bağlayıp hatayı düzellttik ancak tekrar yanarsa detaylı inceleme yapacaklarını söylediler ve bugün tekrar yandı malesef.

aracınızda lpg var mı?
[/quote]

Aracımda LPG bulunmuyor. ևarşamba gününe randevu aldım servisten tekrar sonuçları sizlerlede paylaşacağım.

cvt7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımı servise götürdüm bugün aracı kontrol ettiler ve manifold arızası tespit ettiler. Parça ellerinde yokmuş siparişini verdiler garanti kapsamından parça değişecek.
Umarım bundan sonraki zamanlarda sorun çıkarmaz her ne kadar garanti kapsamından değişecek olsada can sıkıyor böyle sorunlar.