Lütfen Yardım

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lütfen Yardım

cvt7 link' Alıntı:
Aracımı servise götürdüm bugün aracı kontrol ettiler ve manifold arızası tespit ettiler. Parça ellerinde yokmuş siparişini verdiler garanti kapsamından parça değişecek.
Umarım bundan sonraki zamanlarda sorun çıkarmaz her ne kadar garanti kapsamından değişecek olsada can sıkıyor böyle sorunlar.
geçmiş olsun, problemin tespit edilip parçanın da değişik olması iyi bir haber en azından

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

parça sipariş ediltikten 1,5 hafta sonra parça geldi.dün serviste yenisi takıldı.senelik bakım,izolasyon derken bütün günüm serviste geçti.emme manifoldunun fiyatnıda sordum 1,250 tl+işçilik miş.çok şükür ki garanti süresinde arıza çıktı.bazı serilerde bu arıza çıkmış.
sizede geçmiş olsun.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun tekrar. forum forum degil bilgi küpü mübarek. manifold arızası umarım garantiden sonra çıkmaz general_Pray

nerhal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar,

Bu emme manifold arizasini yasayan baska arkadaslar var mi yazarlarsa iyi olur. Zira benim de bir sorunum var, ilgili sayfalarda yazdim.

Ayrica bu kronik emme manifold ariza duzeltem, degisim icin opelin cagirdigi araclarin bir kodu var mi? Ya da belli yildaki modeller mi? Boyle bir degisim yaptiranlar sonradan ayni ya da benzer sorunlari tekrar yasadilar mi?

Selamlar

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn. nerhal

Diğer konuda dediğim gibi manifold sorunu yaşayıp garantiden değişen arkadaşlar var. Bu bu parçanın hatalı olduğunu gösteriyor. Tekrar aynı hatayı çıkarması garanti sürecine tabi olamaz.

nerhal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
sn. nerhal

Diğer konuda dediğim gibi manifold sorunu yaşayıp garantiden değişen arkadaşlar var. Bu bu parçanın hatalı olduğunu gösteriyor. Tekrar aynı hatayı çıkarması garanti sürecine tabi olamaz.

Sizce yakıt kaynaklı bir arıza olabilir mi?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga Karaca dostumuz gördüğünde cevaplayacaktır. :)

nerhal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O halde, Tolga Karaca Heeeelllpp!

:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nerhal61 link' Alıntı:
O halde, Tolga Karaca Heeeelllpp!

:)

Yetiştim hemşerim  :)

Bizim araçlarda manifold basınç kaybına bağlı olarak ekranda sarı uyarı ışığı yanıyor, bu uyarıyla servise gider ve kontrol edilmesini istersen aracın turbo basıncını test edip sorunun yakıt ve turbodan değil bilindik manifold hatasından olduğunu göreceklerdir; bu konuda GM in de servislere bildirimi var zaten - sorunun kronik olduğunu bilerek servise git ve yakın arkadaşlarının  ;) benzer sorunları yaşadıklarını, servisin garantiden yeni manifold taktığını söyle, buna gerek kalmasa da bazen servisler boş gördükleri müşterileri uğraştırabiliyorlar.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu basınç kaybı her motorunda mı var bu gm in anlamadımki. Sizinki manifold tan bizimki dv den. İşimiz var.