LPGlı araclara mujde !!

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ankaraya gelin :D

Ankamall açık otoparka geçecem, bariyer çekmiş başında da bekliyor, gelen geçeni kapalıya yolluyor.

Camı açtım, "Gazlı" dedim.

"Olsun, geçin" dedi ve aşağı yollardı :D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten kaliteli bir avm ise adam akıllı havalandırması vardır. havalandırma olan yerde sıkıntı olmaz. dandik avm'ler maliyetten kısmak adına havalandırma koymuyor bu yüzden almıyorlar lpg'li araçları. zaten anlarsınız avm otoparkına girince kalitesiz ile kalitelinin farkını. kalitesizde nefes almak neredeyse imkansız...
örneğin optimum outlet istanbul. ben böyle dandik bir otopark görmedim ne havalandırması adam akıllı çalışıyor nede personeli avm'nin. bizim arabayla girip çıkıyordum paso orda yazın çalışırken :) bagaja bakıp devam ettiriyorlardı...

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmirde gitmediğim avm otoparkı kalmadı bi kişide demedi LPG var mı?

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana göre bakımları yapılan gerekli kontrolleri yapılan bir lpg kitinin hiç bir tehlikesi yoktur.Zaten normalde de 6 ayda bir bakım yaptırmak hem mal hemde can güvenliği, hemde aracınızın daha randımanlı ve sorunsuz çalışması için gereklidir.

Bence kapalı otopark alanlarına lpg li araç alınması sorun olmaz.tabiki benim yukarıda saydığım şartlar göz önüne alındığında.

Fakat şöyle bir durum var bir çoğunuz da buna şahit olmuşsunuzdur.Özellikle yerli ve avrupa araçta olsa eski model araçlarda ve karbüratörlü araçlarda çok olan bir uygulama.Bir araçtan çıkma olarak lpg sistemi bulunur.O çakma çıkma sistem sağı eğilir solu bükülür o araca monte edilir.Tabiki araç sahibi bunu ruhsata bile işletme gereği duymaz.Tabi bu kullanıldığı araçta sorun yaratmayan ama sökme takma işlemleri sırasında hem kullanılabilirliğinden hemde ekonomik ömründen yitiren lpg sistemi sorunlar çıkarır.Sonra da lpg kiti tehlikeli denir.

Şu var ki, bu bahsedilen kapalı otoparklı mekanlar bakanlığın şrtlarını kabul edip bunu uygulayacaklarmı?Bir çok ekonomik yük getireceğini bu yüzden de o kadar sıcak bakmayacaklarını düşünüyorum.