Lpgde yüksek hızda tekleme sorunu

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence sorun lpg tankından yeteri kadar gazı çekemiyor sistem. brc de bilmiyorum ama başka bi markada görmüştüm; deponun tam çıkışına gazın kuvvetini yavaşlatmak içinn bi parça koymuşlar.. arkadaş onu çıkarıyordu. gaz daha güçlü geliyordu.. ama siz brc de denemeyin tabi.. ama bence sorun gazın depodan yetişmemesi.. yüksek devirde başka bişeyden tekleme yapma ihtimali düşük.. bunun üstüne yoğunlaşmalı

screwer06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben enjektörlerde sorun oldugun düşünoyrum kontrol ettirin bence...

Teşekkürler cevap için, enjektörler kontrol edildi.

bence sorun lpg tankından yeteri kadar gazı çekemiyor sistem. brc de bilmiyorum ama başka bi markada görmüştüm; deponun tam çıkışına gazın kuvvetini yavaşlatmak içinn bi parça koymuşlar.. arkadaş onu çıkarıyordu. gaz daha güçlü geliyordu.. ama siz brc de denemeyin tabi.. ama bence sorun gazın depodan yetişmemesi.. yüksek devirde başka bişeyden tekleme yapma ihtimali düşük.. bunun üstüne yoğunlaşmalı

Teşekkürler bektaş bey, peki böyle bi sorun bana pahalıya mı patlar? parça değişimi mi gerekir?

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler cevap için, enjektörler kontrol edildi.

Teşekkürler bektaş bey, peki böyle bi sorun bana pahalıya mı patlar? parça değişimi mi gerekir?

parça değişimi ile alakası yok.. iyi bi lpg ustasının iyi bi incelemesi ve bakması lazım.. size bi adres verebilirim; anelsan a.ş. 394 06 74..

screwer06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parça değişimi ile alakası yok.. iyi bi lpg ustasının iyi bi incelemesi ve bakması lazım.. size bi adres verebilirim; anelsan a.ş. 394 06 74..

bektaş bey, size özel mesaj atmıştım lakin cevabınızı alamadım. Yorumlar için herkese teşekkürler. Önce Mocan, sonuç alamazsam Anelsan'a uğrayıp baktıracağım, burdan gene bilgilendirme yaparım.

ankarakazan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Benim arabam 98 vectra cd x20xev ve alalı yaklaşık 2 ay oldu. Konforundan, klimasından, verdiği güvenden genel olarak çok memnunum.

Lakin, aldıktan çok kısa bi süre sonra contası değişti, yanmış. Conta değiştikten sonra araba sorunsuz. Sorum şu ki, sitede araştırma yapmama rağmen benzer bi soruyla karşılaşmadım, aracım yüksek viteste yüksek devirde ve sadece lpgde iken tekleme yapıyor. Benzinde deniyorum, herhangi bi tekleme yok. Lpgde yaklaşık klima açıkken 19 kuruş yakıyor kmde.

Düşük viteste de sorun yok, sadece hız yükselttiğimde ve devir 4000e yaklaştığında lpgde yapıyor. Sizce aracımın sorunu nedir? Herkese şimdiden teşekkürler

mrb sonuç hakkında bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim aynı sıkıntıyı bende yaşıyorumda.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bektaş bey, size özel mesaj atmıştım lakin cevabınızı alamadım. Yorumlar için herkese teşekkürler. Önce Mocan, sonuç alamazsam Anelsan'a uğrayıp baktıracağım, burdan gene bilgilendirme yaparım.

atmıştım cevap.. son attığım mesajı tekrar atarım...
zaten mocanla anelsan birbirine yakın :):):) ikiside iyidir..

screwer06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atmıştım cevap.. son attığım mesajı tekrar atarım...
zaten mocanla anelsan birbirine yakın :):):) ikiside iyidir..

Teşekkürler bektaş bey, bugün mocan'ı aradım yoğunuz dediler, yarın davet ettiler ama sanırım sorunum çözüldü.

mrb sonuç hakkında bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim aynı sıkıntıyı bende yaşıyorumda.

Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar için bilgilendirme yapayım. Bugün ancak fırsat buldum sanayiye ve her zamanki ustama gittim. Malum 7 senedir doğanıma her türlü bakımı baktılar ve vectra'nın contası yandığında da gerekli özeni gösterdiler.

Zaten forumdan edindiğim bilgilere göre egr valfini sac kestirerek iptal ettirmeyi düşünüyordum, ordan da mocan'a geçecektim.

Lakin, dün gece forumda okuduğum yazılardan aygaz lpg hakkındaki şikayetlere tanık oldum ve sabah giderken 1011 kavşağından shell benzinlikten 30 tl plg aldım. İstanbul yolunda yüksek devirde yaptığım denemede "0" tekleme yaşadım. Şaşırdım çünkü hiç bi işlem olmadan sorun çözüldü. Tesadüf olabilir dedim, ama yol boyu şaşmaza kadar her fırsatta denedim. 0 tekleme...

Egr valfini iptal ettik, herhangi bi motor arıza lambası falan yanmadı. Hafif de olsa bi düzelme hissettim. El fren ayarı torna vasıtası ile yapıldı, yakıta ya da teklemeye etki etmiş olamaz sanırım, zaten son dişte tutuyordu.

işim bitti ve düştüm istanbul yoluna. Şaşmazdan çıkınca mevcut olan yokuşta tekrar yüksek devir yüksek vites ve sürat, "0" tekleme.. Yolum K. Karabekir caddesi, ordan da gün boyu gezinti idi ve arkadaşlar "0" tekleme... Şaştım kaldım.

Bu arada mocan'daki arkadaşın verdiği samimi bilgi için ayrıca teşekkür ediyorum. Brc 24 imiş kitim, onu da bugün öğrendim. Ayrıca ateşleme bobine bağlı olup olmadığını da kontrol ettirdim kitin elektriğinin. Bağlı değilmiş ama bağlı olduğunda forumda okuduklarıma göre daha çabuk ateşleme bobini arızası verebiliyormuş.

Bana yardımcı olacaklarını ve sorunu çözemezlerse ücret talep edilmeyeceğini bildirdiler. Şu an için sorunum sadece lpg markasını değiştirmekle çözüldü ve sıfır sorun.. Umarım sorun yaşamam ama yaşarsam burdan Mocan'a bi ziyarette bulunacağımı bildireyim.

Umarım benzer sorunu yaşayan arkadaşlara biraz yardımcı olur deneyimim.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorununuzun çözüldüğüne sevindim. aygazın sorunlu olduğunu bende biliyordum ama hiç aklımın ucundan geçmedii. ilk mesajınızda aygaz deseydiniz. hemen uyanırdım ben :):):):)
peki gazı değiştirdiniz.. güzel yapmışsınız.. lpg filtrelerini de değiştirdiniz mi???
iki tane filtre varmış..

screwer06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorununuzun çözüldüğüne sevindim. aygazın sorunlu olduğunu bende biliyordum ama hiç aklımın ucundan geçmedii. ilk mesajınızda aygaz deseydiniz. hemen uyanırdım ben :):):):)
peki gazı değiştirdiniz.. güzel yapmışsınız.. lpg filtrelerini de değiştirdiniz mi???
iki tane filtre varmış..

:) hiç aklıma gelmedi aygaz demek, doğanda bana hiç sorun çıkarmamıştı,sanırım karbüratörle enjektörün farkından dolayı. Neyse ki sorun çözüldü masrafsız. Filtrelerin ikisini de değiştirdim, 300 km olmamıştır bile. teşekkürler ilgili yorumlarınız için bektaş bey.