Yüksek hızda tekleme

Alivepro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum.
Bir kaç ay önce 2. opel corsa 1.3 dizel essentia 2014 model euro 5 motor araç aldım, aracı aldıktan sonra fark ettiğim bir sorunu sizinle paylaşmak ve nedenini bulmak isterim,

Aracımın ilk çalışmada vs. bir problemi yok, 1. 2. 3. ve 4. viteste iken de bir problemi yok ancak 5. vitesten sonra (bunu herzaman yapmıyor ama sıklıkla yapıyor) araçta bi tekleme yapıyor sanki mazot gelmiyormuş ve arkadan biri aracı çekiyormuş gibi, aracın bakımını tüm filtrelerini vs. yeni değiştirdim, araç 48000 km de sorum şu araç bu problemi neden yapar, neden düşük hızlarda değilde 5 vites nadir de olsa 4. viteste bu problemi yapar daha önce bu tarz problem yaşamış arkadaşlar varsa, problemin neden kaynaklandığını ve nasıl çözüm bulduğunu paylaşırlarsa sevinirim, vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladıgım kadarıyla ilk olarak mazot pompasında sorun.. Nedenı iste tam bar vermedıgı ıcın sanırım. bı ona baktırın. sonra ateşleme sistemine

Alivepro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa d 1.3 ctdi larda mazot pompası motorun neresinde acaba?

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deponun içindedir. muhtemelen arka koltuk altında sag da yada sol da yuvarlak bi yer olacak orasıdır

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr hakkında tam olarak bılgım ve tecrubem yok . acıkcası ne desem yalan olur

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun, aracınızı iyi bir servise getirip özel serviste olabilir arıza için aracın sistemine girip kontrol ettir (bilgisayara bağlayıp arıza kodunu görüyor) bu tabi sensörlerle ilgili (krank, erg, maf vs.) olabilir sizin iyi netice almanız için bulunduğunuz yerde etrafdan da yardım alarak iyi bir servis bulup sıkıntınızı halledebilirsiniz, sorununuzun hayırlısıyla hallolması dileğiyle, saygılar..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr 5.viteste devre dışıdır.pompa motorun solunda kalır biraz büyük olduğu için benzin pompası gibi depoya sığmaz.1.3 lerde klasik rail müşüründe sorun olabilir veya pompa beynindedir.bir ihtimal egzoz sisteminde araçta dpf var mı bilmiyorum ama tıkanıklık olabilir