LPG'de Stop Etme Sorunu

batuhan66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce başına gelen bi arkadaşım da aynısını söyledi. beyinden çıkarsa atiker de tahmini nekadar masraf çıkar acaba.
Benim beyin orjinali atikerdi sanırım ve de gaz ayarı yapılmadan önce dediler ki tüp beyni ayar tutmuyor dediler ben de değiştirdim. Bi marka dediler onu taktılar da ismini unuttum 200 tl idi sanırım beyin. Ama internette daha uygun hocam

balzevuv

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim beyin orjinali atikerdi sanırım ve de gaz ayarı yapılmadan önce dediler ki tüp beyni ayar tutmuyor dediler ben de değiştirdim. Bi marka dediler onu taktılar da ismini unuttum 200 tl idi sanırım beyin. Ama internette daha uygun hocam
bakalım usta ne diyecek. dediğin gibi internette baya uygun. alıp kendisinin değiştirdiğini söyleyen de çok. ilgin için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: batuhan66

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
benzinde bir süre kullanıp afr ayarını tekrar yaptırın ve basıncını artırmasını isteyin biraz enjektörler düzgün çalışmıyor olabilir mutlak arkadaşlarında dediği gibi onları kontrol etmesini isteyin diyaframında sorun olmasına denk motor soğuk iken bir yedek su depo kapağını aç gaz kokusu varmı ama regülatör sorunu olacağını sanmıyorum lpg ayarındandır ustalar sağolsun önce rolanti ayarı verir yollarlardı şimdi afr ayarı yaptıran artınca bu seferde baştan sağma 10 15 dakikada yapıp yolluyorlar astra h twinport var o lpg yüzünden hep su sisteminde arıza veriyordu illa bir yerinden su kacırıyor basınc oluşunca motorda tüp iptali yaptık sonunda kurtulduk şehir içi 50 kuruş filan yakıyor benzinde ort. tüketim ise 7.5 gösteriyor

• Beğen
Tepkiler: balzevuv

balzevuv

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
benzinde bir süre kullanıp afr ayarını tekrar yaptırın ve basıncını artırmasını isteyin biraz enjektörler düzgün çalışmıyor olabilir mutlak arkadaşlarında dediği gibi onları kontrol etmesini isteyin diyaframında sorun olmasına denk motor soğuk iken bir yedek su depo kapağını aç gaz kokusu varmı ama regülatör sorunu olacağını sanmıyorum lpg ayarındandır ustalar sağolsun önce rolanti ayarı verir yollarlardı şimdi afr ayarı yaptıran artınca bu seferde baştan sağma 10 15 dakikada yapıp yolluyorlar astra h twinport var o lpg yüzünden hep su sisteminde arıza veriyordu illa bir yerinden su kacırıyor basınc oluşunca motorda tüp iptali yaptık sonunda kurtulduk şehir içi 50 kuruş filan yakıyor benzinde ort. tüketim ise 7.5 gösteriyor

hafta başından beri benzinde kullanıyorum. muhtemelen yarın gaz ayarını yaptırmaya gideceğim. gazda kullandığımda yaklaşık 10 günde bende de su eksikliği oluyordu. 10 günde bir su takviyesi yapıyodum. motordan korktum ama ne ekzostan su buharı çıkıyor ne de yağda su belirtisi görmüyordum. benzinde kullanamaya başladığımdan beri su da eksilmiyor. bir kaç ayar yaptırıp olmazsa ben de tüp iptaline gidebilirim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Valla afr ayarıda yaptırsanız o motor 30 binde değil 40 binde açılır geç açılır ve tüp için taktiklari su boruları çok sert oluyor kalitesiz borular normalde yumuşak takmaları lazım arabanın orj. Gibi yumuşak olunca takılan yerlere zamanla kaynıyor ve su akıntısı sızıntısı olmuyor bizde şuan benzinde kullanıyoruz ben radyotaor geri dönüş borusu var idi boğaz dan termostat gövdesine giriyor orası ne yaparsam yapayım su kaçırıyor du şuan benzinde hiç bir yerin su sızıntısı basınç sızıntısı kalmadı üst kapak açıldı çelik dediler biz yine orj subap taktırdık

• Beğen
Tepkiler: balzevuv