LPG'de Stop Etme Sorunu

erda06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba herkese selamlar saygılar aranıza yeni katıldım.

2011 1.4T otomatik Araç sahibiyim. LPG kullanımı esnasında dur kalklarda (ışıklar, yoğun trafik vs) aracım zaman zaman stop ediyor veya yoğun titreme yapıyor. 10 dur kalkın 1 veya 2 tanesinde bunu yaşıyorum ve bu çok tedirgin ediyor. Trafik veya ışıklı yollarda aracı direkt benzine almak zorunda kalıyorum. Benzin modunda hiçbir sıkıntım yok. Boğaz kelebeği temizlendi, motor şanzuman yağı değiştirildi aküye bakıldı buji değiştirildi, filtreler değiştirildi, afr ayarı yapıldı fakat bu sıkıntı halen geçmedi. Ne yapmam gerekiyor. Çözüm yolu var mıdır başka? Değerli görüşlerinize muhtaçım.

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
benzinde olmuyorsa lpg de sıkıntı var. Herşey bilgisayardan çözülmez. Lpg hortumunda kaçak kırılma var mı? Regülatör basıncı yeterli mi bakıldı mı bunlara. Enjektör testi yaptı mi ustaniz?

erda06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinde olmuyorsa lpg de sıkıntı var. Herşey bilgisayardan çözülmez. Lpg hortumunda kaçak kırılma var mı? Regülatör basıncı yeterli mi bakıldı mı bunlara. Enjektör testi yaptı mi ustaniz?

Benzinde kesinlikle sıkıntı yok çok denedim. LPG hortumlarını geçen sene değiştirmiştim bunu takınca problemin kalmayacak dedi. 1 Sene hiç sıkıntı yaşamadım ama sonrasında yine aynı şikayetler meydana geldi. Regülatör ve enjektör testini sanırım yapmadılar yaptılarsa da anlamadığım için bilmiyorum. Ustaya gidince hangi işlemleri yapmasını istemeliyim çok bilmiyorum açıkçası LPG ile alakalı olarak.

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde regülatör diyaframını kontrol ettirin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Elinde elm cihazi,varsa ltft stft degerlerini hem benzinde hemde lpg de gorebilirmiyim. ilk lpg ayarimda 1.27 bar basincta ayar yaptirmistim arac roket gibiydi. kanister arizalaninca ve manifold catlayinca aracta isteksizlik yigilma olmaya basladi. manifoldu yaptirdim ayar icin tekrar bu ayar afr tabiki. Regulator basincim 1.32 ye cikmis. Akif tezel basinci 1.22 ye dusurdu. Ayar yapti. 1.22 ye gore ama uzerinde 6 ay gecti regulator gecenlerde lpg bakimina gittigimde orjinal 1.27 basinca geri gelmis sistemi yeni taktirinca zamanla basinc oturuyo sisteme. Landrenzo lpg de olmasi gereken basinc muhtemelen 1.26 -1.27 bar. Rolantide stop etmesinin nedeni rolanti ayarinizin fakirde kalmasindan olabilir. 30 tl ye bi elm 327 marka cihaz alirsaniz. Torque 32 programini telefonunuza kurun ekranin kaydini yapin ltft stft degerleri ile devir saatinin ben size skintinizi soyleyim. Cok fazla fakirde birakmayin araci subaplariniz zarar gorur. Fakirde olmasinin nedeni ayarsizlikta olabilir enjektorleriniz tikali veya arizalida olabilir.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Diyaframda skinti olsa,sabahlari calismada skinti yasarsin tek basista aliyosa enjektor yada ayarsizliktan olabilir. Birde lpg temizleyici katki var landrenzo her bakimda atiyo depoya bitane attirin tikaniklik varsa acar

batuhan66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bende de araçla seyir halindeyken boşa atınca rölanti düşüyor araç kendini toparlayamıyor stop ediyor. Sizin sorunda kesinlikle tüp beyninden kaynaklı.

balzevuv

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhaba. bende de 1997 1,6 otomatik astra var. benzinde hiç bir problem yok tıkır tıkır çalışıyor. gazda iken normal sürüşte hiç bir problem yok ama trafikte, park ederken gibi durumlarda durunca direk stop ediyor. ben de henüz göstermedim ustaya. bakalım ne çıkacak

Son düzenleme:

batuhan66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ben gaz ayarı yaptırdım biraz düzeldi olay. Tamamen tüp beyninden kaynaklı

balzevuv

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam ben gaz ayarı yaptırdım biraz düzeldi olay. Tamamen tüp beyninden kaynaklı

daha önce başına gelen bi arkadaşım da aynısını söyledi. beyinden çıkarsa atiker de tahmini nekadar masraf çıkar acaba.