lpgde oksiyon sensörünün yanması

jeta_ime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar ben ilk önce aracımdakisorunu sizinle paylaşmak istiyorum vectra b 98 aracım var malüm araba lpgli sorun arıza ısığı yani oksijen sensörünün arızalı olduğunu yazdı tech2 cihazı ama bu sorun sadece lpgde yapıyor benzinde deniyorum sorun yok anlıyorum ki ben bu sensörü daha yeni değiştirdim bu sorunuma care bulamıyorum ben her arıza ışığı oksijen sensörünü gösterdiği zaman yine değiştirmek zorundamıyım bu aradan soğudum

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bi yerde kısa devre filan olmasın lpg genellikle bobini yakar

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Oksijen sensörü yanmaz. Yanacak bi parça değil. sadece zamanla egsoz gazının içinde gözenekleri tıkanır. yeni takmışsan sorun yoktur hata nedeni farklıdır.

Hata kodunuz nedir.
130 mu 136 mı.

jeta_ime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla hata kodunu tam olark bilmiyorum ama oksijen sensörünü gösterdi buda lpg ile kaynaklı sorun olduğunu söğlediler

arastgeldi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bende de aynı sorun wardı servis oksijen sensörü değişecek dedi.ben lpg yi ayarlatmak için lpg servisine gittim adam bi ayar yaptı ne yaptıysa bilmiyorum ama o gün bugündür arabada arıza lambası yanmadı arabayı tutabilene aşkolsun:D
sana tavsiyem önce iyi bir lpg servisi bul ve bilgisayarla ayar yaptır..tecrübeyle sabittir