LPG vs DİZEL?

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
Ne olursa olsun dizel tabi... Kullanıcı olarak dizelin nazlı olduğunu bilerek kullanmak şartıyla... 1 Senede 4 araba değiştirdim Corsa cdti ın yerini hiçbiri tutmadı hemde her anlamda... YAKIT dersen mükemmel... Performans mükemmel... Corsalarda bagaj küçükte olsa Dizel olduğu için hepsini kullanabiliyorsun :D LPG olunca yer kalmıyor...buda ayrıca bir özellik..

corsa cdti ile 45000 km yaptım tık demedi
Getz aladım lpg li gitmiyor
Focus aldım lpg li şehir içi benzinli gibi yakıyor
SOnra büyük bir hata yaptım Sıfır Cruze aldım aman allahım 500 kuruş yakıyor neredeyse :D

VE özümüze Corsamıza döndük temiz diye aldım yoksa hayatta benzinli arabaya binmem Tek kelimeyle dizel
ve bu işi Opel iyi yapıyor vergide olsun yakıtta olsun hertürlü avantajlısınız.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne olursa olsun dizel tabi... Kullanıcı olarak dizelin nazlı olduğunu bilerek kullanmak şartıyla... 1 Senede 4 araba değiştirdim Corsa cdti ın yerini hiçbiri tutmadı hemde her anlamda... YAKIT dersen mükemmel... Performans mükemmel... Corsalarda bagaj küçükte olsa Dizel olduğu için hepsini kullanabiliyorsun :D LPG olunca yer kalmıyor...buda ayrıca bir özellik..

corsa cdti ile 45000 km yaptım tık demedi
Getz aladım lpg li gitmiyor
Focus aldım lpg li şehir içi benzinli gibi yakıyor
SOnra büyük bir hata yaptım Sıfır Cruze aldım aman allahım 500 kuruş yakıyor neredeyse :D

VE özümüze Corsamıza döndük temiz diye aldım yoksa hayatta benzinli arabaya binmem Tek kelimeyle dizel
ve bu işi Opel iyi yapıyor vergide olsun yakıtta olsun hertürlü avantajlısınız.

bagajınızı gene kullanabilirsiniz stepnenizi çıkarırsınız oraya deponuzu stepne depo alırsınız olur biter.. bri tane elektrikli kompressör alırsınız 30tl-40 tl bir tanede tekerlek köpüğü alırsınız 20 tl lastik patlamasına karşı bagajınızda size kalır tertemiz bagajı açdınızmı normal bagaj görürsünüz..

bu arada benim aracımda lpg olmamasına rağmen bende elektrikli kompressor ve bagaj köpüğü var. 2 yıldır belki 3 yıldır lastik değişmedim ellerimi hiç kirletmedim yeninesil lastiklerin zaten yarılma parçalanma gibi bir olayı yok.. daha yeni fethiyeden dönerken çivi girmiş yolda molada inmiş lastik elektrikli kompressörle şişirdim 30 km sonra lastikçiye girdim 3 dakkada haloldu ellerim kirlenmeden sıkıntı çekmeden yola devam ettim heme stepneyide kullanmamış oldum...

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagajınızı gene kullanabilirsiniz stepnenizi çıkarırsınız oraya deponuzu stepne depo alırsınız olur biter.. bri tane elektrikli kompressör alırsınız 30tl-40 tl bir tanede tekerlek köpüğü alırsınız 20 tl lastik patlamasına karşı bagajınızda size kalır tertemiz bagajı açdınızmı normal bagaj görürsünüz..

bu arada benim aracımda lpg olmamasına rağmen bende elektrikli kompressor ve bagaj köpüğü var. 2 yıldır belki 3 yıldır lastik değişmedim ellerimi hiç kirletmedim yeninesil lastiklerin zaten yarılma parçalanma gibi bir olayı yok.. daha yeni fethiyeden dönerken çivi girmiş yolda molada inmiş lastik elektrikli kompressörle şişirdim 30 km sonra lastikçiye girdim 3 dakkada haloldu ellerim kirlenmeden sıkıntı çekmeden yola devam ettim heme stepneyide kullanmamış oldum...

bahsettiğiniz yani sizin kullandığınız ürünlerle ilgili link verebilirmisiniz?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kompressörü bim den almışdım.. epey oldu 3 yıl falan benimkinin markası minton bakdım netten bulamadım benimkinden minton kompressör yazınca scarlett diye bir marka çıkıyor ama görüntüsü benimkinin birebir aynısı...
http://www.nekadar.com/122952.html benimki bundan bunun minton olanı..

lastik şişirme köpüğüde bilmiyorum markasını öyle tanınmış bir marka değil.. hepsi buradada şimdi bakdım 7 - 10 tl arası çok var..

şöyle bir şey işinizi görür sanırım
http://www.hepsiburada.com/Liste/st...ls.aspx?productId=otm090176&categoryId=262977

şimdi mintona ararken bakdım almayı düşünürsen kompressör sonax ın kompressörü var sonax kötü ürün üretmez..

http://www.hepsiburada.com/Liste/so...ls.aspx?productId=otm570078&categoryId=262977

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
yeninesil lastiklerin zaten yarılma parçalanma gibi bir olayı yok..

pzero nero ön 2si birden yarıldı ve janta oturdu daha da yeni nesil lastik ne olacak pzero rosso veya corsa system mi diyicez yarılmaz diye :D

ha lpg de yok stepne de taşımam ama yinede uzun yolda ne köpüğe ne pompaya ne stepneye güven olmuyor. 2sini birden yarınca yapcak hiçbişey kalmıyo zaten :)

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten stepneye henellikle uzun yolda ihtiyaç oluyor ve köpikle yada kompresörle tamir edilemeyecek bir durum olduğunda da genellikle 2 teker birden patlar dolayısıyla stepne bu gibi durumlarda zaten yetersiz kalıyor. Köpük bende de var daha kullanmak nasip olmadı ve olmazda inşallah.:)

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
Zaten stepneye henellikle uzun yolda ihtiyaç oluyor ve köpikle yada kompresörle tamir edilemeyecek bir durum olduğunda da genellikle 2 teker birden patlar dolayısıyla stepne bu gibi durumlarda zaten yetersiz kalıyor.

evet bak bu çok mantıklı geldi hiç bu açıdan düşünmemiştim :D

tolgauslu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hem dizel hem lpg li araç kullanmış biri olarak eğer ikisi de yeni araç olacaksa dizel, ama ikisini de 2. el alacaksan lpg li derim. Çünkü ikinci elde az kullanılmış dizel bulamazsın, hatta şöyle diyim KESİNLİKLE bulamazsın. Çünkü alan adam zaten çok yol yaparım diye dizel alıyor. Yani yılda 80.000 km den az yapacak insan gidipde dizel araç almıyor genelde.Ek olarak yakıt sarfiyatı olarak aralarında çok bir fiyat yok, ortalama ikiside kilometrede 140.000 - 180.000 (eski TL ) yakıyor. Dizelin bakım masrafı da abartıldığı kadar çok değil amaaaaaaaa sorunlu bir parça oldumu işte o çok tutuyor. İkinci elde sıkıntı bu açıdan başlıyor. Benim fikrim 2. el lpg li bir araç almaktansa eğer para yetiyorsa sıfır bir dizel almak en iyisi. Çünkü malesef bizim ürettiğimiz ve düzgün çalışan herhangi bişey görmedim ben. Musluk contası bile alırken yabancı olması için uğraşıyoz...

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hem dizel hem lpg li araç kullanmış biri olarak eğer ikisi de yeni araç olacaksa dizel, ama ikisini de 2. el alacaksan lpg li derim. Çünkü ikinci elde az kullanılmış dizel bulamazsın, hatta şöyle diyim KESİNLİKLE bulamazsın. Çünkü alan adam zaten çok yol yaparım diye dizel alıyor. Yani yılda 80.000 km den az yapacak insan gidipde dizel araç almıyor genelde.Ek olarak yakıt sarfiyatı olarak aralarında çok bir fiyat yok, ortalama ikiside kilometrede 140.000 - 180.000 (eski TL ) yakıyor. Dizelin bakım masrafı da abartıldığı kadar çok değil amaaaaaaaa sorunlu bir parça oldumu işte o çok tutuyor. İkinci elde sıkıntı bu açıdan başlıyor. Benim fikrim 2. el lpg li bir araç almaktansa eğer para yetiyorsa sıfır bir dizel almak en iyisi. Çünkü malesef bizim ürettiğimiz ve düzgün çalışan herhangi bişey görmedim ben. Musluk contası bile alırken yabancı olması için uğraşıyoz...

Benim aracı vereyim :D 3 yaşında 40bin km :)

howarank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle dizel. Orjinal fabrika çıkışı olan ile sonradan takılan fark eder. km ne olursa olsun bakımlı bir dizel uzun vadede fiyatı ne olursa olsun dizeldir.