LPG li araçların ateşleme bobinini bozması

SERCAN006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arekadaslar bendede aynı puroblemler var venım vectra b 16 gl var lpg taktırdıktan sonra tek tırnak bujı taktım gm bujı kabolsu taktım ıkı gun once kelebek bogazı temızlıyı yaptırdım arabada rolentada calısma anında bır puroblem yok yanı araba cok ıyı gaz yıyor fakat kalkıs esnasında buraya dıkkat kalkıs esnasında motor yuke bındıyı zaman barabada bır tekleme oluyo ama bu ıkıncı ucuncu vıteslerde yok kalkıs esnasında yapıyo bobın sanırım arızalı zatan bır o kaldı deyıstırmedıyım onuda deyıstırırsem tamam olacak tec 2 de herfangıbır arıza kaydı vermıyor arıza ısıgı yanmıyor kalkıs esnasında tekledıyını hıssedıyorum buda sınır bozucu dodını deyıstırıp denıcem olmadı artık ugrasmaktan yoruldum bu konuda tecrubelı arkadaslardan yardım beklıyorum tupcuye gıdıyorum servıse gonderıyo servıse gıdıyorum tupcuye gonderıyo yokmu bı care lutfen yardım saygılar
bendede aynı sorun vardı bende sizin yaptıgınız gıbı yaptırdım arabayı sonra sadece kalkarken bıde arada ısıklarda durunca rolantı ıbresı ınıp cıkıyo cok az sonra sanayıye gıttım sorun rolantı ayarlayıcısı cıktı sızınde sorun ordan olabılır

ankirali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende zafira 1.8 var. Bende de Bobin yandı. Yedek parçacıdan 170 liraya yenisini aldım. Sanırım direk olarak bujilere veriyor akımı yani kablo olayı yok. Tekrar bobini yakarmı diye tereddüt içerisindeyim. Bobinin markası üzerindeki orjinali ile aynı (GM).

ajans0707

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede vardı ...Öncelıkle atesleme bobını sureklı arızalnmıyor ..! atesleme bobınını sureklı bozan baska bı sorun var oda sılındrlerdekı kurum ıstersen bı cıhaza baglat ve baktır yuzde 1 yada 2 bıle olsa sılndrlerdekı kurum atesleme bobınını bozar bunun cozumude kurum temzlıgı degldr sılındr kapagı acılıp ordakı kollar kısalacak 600 - 900 ytl arası tutar ayrıca bobını orjınal al Delphi..arızalı kullanrsan cok skntı yapmaz ancak yuksek vıtes dusuk hızda sılkeler

vectra 07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra 07

bendede aynı sorun vardı bende sizin yaptıgınız gıbı yaptırdım arabayı sonra sadece kalkarken bıde arada ısıklarda durunca rolantı ıbresı ınıp cıkıyo cok az sonra sanayıye gıttım sorun rolantı ayarlayıcısı cıktı sızınde sorun ordan olabılır
rolenta ayarlayıcısıda deyıstı benım puroblemım sılkeleme elektırık puroblemı oldugunu dusunuyorum yanı bobınden osjınalı cok pahalı deyermı deymezmı deyıstırmeye bılmıyorum yan sanayıyede cok guven olmuyomus duydugum kadarıyla

Son düzenleme:

ajans0707

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolenta ayarlayıcısıda deyıstı benım puroblemım sılkeleme elektırık puroblemı oldugunu dusunuyorum yanı bobınden osjınalı cok pahalı deyermı deymezmı deyıstırmeye bılmıyorum yan sanayıyede cok guven olmuyomus duydugum kadarıyla

her parçada yan sanayıye kacmak olmaz orjınalı 300 e mal olur cnku bujılerde degscek

athlon2800

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunların %99'u doğru kalibrasyon ile çözülüyor, işini bilmeyen çavuşlar pardon ustalar kabahatini gizlemek için, evet bundanmış bak bulduk diyor, bizde büyük bi sevinçle evimize dönüyoruz. O arada boş yere aldığımız bobinler, bujiler kablolar, egr kelebek depo temizliği enjektör temizliği...vb. hafızalarımızda gereksiz sayfalar olarak yerini alıyor.

smlhyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütün arkadaşlara geçmiş olsun

daha önce bu konuyu yazmıştım aynı problem bende de vardı lpg ci araçtan kaynaklanıyor diyordu servis lpg den arada git gel bıkmıştım saymadıkları parça kalmamıştı. En sonunda gittim ve lpg yi takan yere bıktım sökün bunu dediğimde lpg nin beynini dedğiştirdiler araç düzeldi 4 ay bindim şimdi gene aynı problem başladı bilginize.............

alekoars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opel astra 2000 cd yeni aldım benzinliydi tık yoktu. lpg ye geçtim arkadaşın sorundan başladı. 2000-3000 devir arası gaz ilk çökmede araba hık hık edip titriyordu sonra kesiliyor normal seyrediyor, ustaya belirttim lpg taktırınca bujileri değiştir düzelir dedi. değiştirdik 2 gün tekleme yapmadı yada yaptığını görmemek için ben gaza yüklenmedim :) neyse ardından yine aynı sorun! bu meretler hep yapıyor demekki. koblolardan yada bağlantıdan olsa herzaman yapar ama bu ilk gaza yüklenirken yapıyor. mesela 1 viteste kalkıştan sonra 2 atıp gaza yüklenince yada düşük devirde 3 atıp gaza yüklenince. rezil oluyoruz :) bilmeyenler acemi olduğumu düşünüyor. babam oğlum git sat şu arabayı demeye başladı :) bobinin orjinali nekadar acaba? kesin bobindenmidir?