lpg li araç kullananlar opelciler gazı nerden alıyorsunuz

erenalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallaha ben opetten alıyorum ama oda enjektörleri tıkıyor

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
po'nun gazı daha çok gidiomuş yakıtıda iyi diyorlar

Doğru Hamza Abi ;) opetten 1 sene kadar şaşmadan kullandım..Araç rahat devirlenmiyordu ve üstelik enjeksiyonlar tıkandı, yakıt pompası da tıkandı..Sonra depoyu iyice bitirdim, enjektör temizliği yaptırarak, yakıt filtresi ve benzin pompasını da yeniledim..Şimdi PO dan alıyorum..Hem reklamlarında da hep opeller oluyor :D

aksoy9801

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ciddi misiniz opet in enjektörleri tıkadığından ve çekişi azalttığından. firmayı karalamayın da, ben de uzun zamandır opet ten alıyorum. bir gariplik oluyordu kısa mesafede.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkçası belli bir süre opet kullanıp sonra yakıt değiştirmiş biri olarak farkı gayet hissettim Tevfik Abi...Hani gaz bitmek üzereyken araç gaza bassanız da gitmez ya, genelde kullandığım sürece bu tepkiyi veriyordu Opet..Ayrıca 30-40 tl lik dolumlarda menzili litre hesabına göre oldukça israflı sonuçlar veriyordu...Bence PO yu deneyin..Farkı hemen anlarsınız...Tabi şöyle bir durum da var; sürekli akaryakıt alınan istasyonlarda envai çeşit araca yakıt konuyor ve sürekli yenileniriken istasyon depolarında yakıt kirliliği olabiliyor yine pompalar arızalı olup hava da basabiliyor...Bu tarz şeyler yüzünden de sorun çıkabilir..

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hava basılmağından nasıl emin olabiliriz?

İki yıldır Otogaz sistemim var. PO ve OPET/Aygaz tercihim..
Ancak tesbitim o ki bazı satıcılar hava da basıyorlar..

yasinn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Shell'den veya opetten şaşmam.petrol ofisinden aldığım gazlarda araba gitmiyor ve yığılma yapıyor.Bence shell.:cool:

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı aldığımdan beri ne benzin ne de gaz da PO'dan şaşmam. lpg yi ilk taktırdığımda bir kaç kez milangaz'dan ve şehir efsanesi aygazdan aldım söylentilere inanarak sonra PO'ya devam (benzin-lpg). hiç bir sıkıntım yok. istasyondan da yakıtlarından da. benzinide lpg'side sıradan. arabaya + performans vermiyor, uzun km yaptırmıyor, motoru rahatlatmıyor, enjektörleri açmıyor. sadece yakıtı koyduğunda götürüyor ;)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Opet-Aygaz ın enjektörleri tıkadığı biraz dolaylı bir olay, ben genelde Pogaz veya Yurtgaz alıyorum, Pogaz gerçekten de uzun km götürüyor, Yurtgaz ise en ufak bir katkı maddesi olmadığı için çok güzel performans veriyor, Aygaz içinde LPGyi benzine benzeten(yağlı gibi sanki) çook çook katkı barındırdığı ve için en kaliteli gaz gözümde ancak bizim LPG sistemleri biraz yıllanmış olduğundan dolayı enjektörler biraz nazlanarak çalışıyor, ışıklarda stop etme ve araç 3-4 bin deviri geçtiğinde hafif teklemeler gibi şeyler yapıyor katkılı gazlar. Ben 2.30tl/lt gibi bir fiyatı olduğu için de Pogaz kullanıyorum, Yurtgaz ise 2.26tl/lt hangisinin önünden geçerken depo boşalmışsa oradan alıyorum :)

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
burda kaç tane po varsa hepsinden denedim hepsinde hüsrana uğradım. araç düşük devirlerde silkelenme yapıyor. OPET yada SHELL den alırım. bazende aygaz. aralarında çok fark yok. hem performansı iyi hemde sorunsuz.