Lpg landirenzo anlayan içeri lutfen

erce.erdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar astra j 1.4t aldim. Landirenzo lpg kiti var. Aracimda bir sorun yoktu bi lpg ye baktirayim dedim kontrol amacli. Aracin lpg isi sensoru arizali denildi ve degistirdiler. Bak dediler sensor yok diye yazi vardi. Adam degistirince isi derecesi felan gostermeye basladi. Ben eve gectim sabah arabayi calistirdim normalde 3dk ya gaza gecen araba bekle bekle gecmiyor. Araba derece 60 oldu gaza gecti neyse isten gaz ayarina baktirmaya ciktim derece 70 de gaza gecti. Beyler acaba isi sensorunu iptal mi etmem lzm bazi ustalar map sensorunden aldiriyormus bilgiyi. Gittim sensor arizali sanirim tekrar degistirdim sorun cozulmedi ortalama 50-60 derecede gaza geciyor lpg ayarlarinda 25dereceye ayarli. Dokundurmasam bi sorun yoktu. Devirdaimdem supelendim su haznesinin uzerindeki hortumu cikardim arabayi calistirdim. Araba benzindeyken su devir yapmadi bir muddet su gelmedi sonra hemen gaza gecti zaten su sonra gelmeye basladi su devir yapti. Termostat felan devreye geciyor fan aciyor oralarda bi sorun yok gibi. Su kacagi felan da yok. Eksiltme de yok. Varmi lpg den anlayan bilgisi olan.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bende landironzo evo kit var 30 derecede lpgye geciyor. 60 da gecsede farketmez,bu sizin icin iyi olur cunku aracin bi muddet benzinde calismasi aracinizin sagligi icin daha iyi olacaktir.Korkulacak bir konu degil. Zaten 3 4 kmde araciniz 90 derece sicakliga ulasir. Okadar km de araciniz cok fazla benzin yakmayacaktir.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sanirim siz araci rolantide bekleyerek isinmasini gaza,gectikten sonra hareket etmeyi planliyorsunuz hep. Bu araclar beklemeyle hemen isinan araclar degil. Biraz hareket ettirirseniz daha cabuk isinip lpgye gececektir.

erce.erdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanirim siz araci rolantide bekleyerek isinmasini gaza,gectikten sonra hareket etmeyi planliyorsunuz hep. Bu araclar beklemeyle hemen isinan araclar degil. Biraz hareket ettirirseniz daha cabuk isinip lpgye gececektir.
evet bende 1.6 cruze vardı o da 2-3 dk ya gaza geçiyordu sonra hareket ediyordum. aldıgımda bu arac da 2-3 dk ya ısınıp gaza gecıyordu. araç ısınmasında bir sorun yok. sadece benım arac kafasına gore gaza gecıyor. bu ısı sensoru degısımınden sonra.

erce.erdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende landironzo evo kit var 30 derecede lpgye geciyor. 60 da gecsede farketmez,bu sizin icin iyi olur cunku aracin bi muddet benzinde calismasi aracinizin sagligi icin daha iyi olacaktir.Korkulacak bir konu degil. Zaten 3 4 kmde araciniz 90 derece sicakliga ulasir. Okadar km de araciniz cok fazla benzin yakmayacaktir.
benim iş yerimde zaten toplasan 5km yani ben ısınmasını bekleyip gaza gecınce hareket eden birisiyim. araba dursada hareket etsede cabuk ısınıyor sıkayetım yok. ancak su an bahsettıgım gıbı bazen 50 bazen 70 kafasına gore gecısı var.