LPG iyi mi?

sertboycool

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yeni sistem sıralı sistem lpg sistemleri üzerine tanımıyorum hiç düşünme takdır göreceksin cebinin nasıl rahat ettiğini

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakın lpg falan taktırma kardeşim lpg tofaş arabaya yakışıyor bende doğan slx vardı lpgliydi yaz kış süper çalışıodu şimdi vectra c aldım aldığımda üstünde lpg vardı araba geç çalışıo 3-4 marş basmada anca alıyo yani anlıycan opele lpg olmıyo hem opel benzin olarakda ekonomik geliyo bana
Bende de aynı araç çalışmada sorun yok yalnız arasıra arıza lambası yanıyor,benim için 1,5 yılda parasını çıkaracağına eminim,benzinin ekonomik olduğuna kesinlikle katılmıyorum,ben Ş.Dışı 100 kr.yakarken siz 175 yakacaksınız fark ortada.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1800 lırayı faıze koy veya baska bır ış te degerlendırdığını dusunursen benzın lpg arasındaki farktan çok kâr edersin :D

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen gün kabaca bir hesap yaptım:

hesap şöyle...

ben aracı 2006 nisanda aldım. aldığımda 96.000km'de idi..
şu an itibari ile 130.000'i aştı...
130.000-96.000= 34.000km yapmışım... bir kısmı şehirler arası ama büyük çoğunluğu şehiriçi...
aracımın lpg ile 25kr yaktığını düşünürsek toplamda 8.500TL lpg ücreti ödemişim...
aracımın benzinli olduğunu ve 40kr yaktığını düşünürsek 13.600TL benzin parası ödemiş olacaktım..

13.600-8.500= 5.100TL cebimde kalmış...

yukardaki hesap çok iyimser bi hesap aslında... 2.0 aracım şehir içinde 40kr yakması imkansız.. ama yine de bu hesap bile insanın yüzünü güldürmeye yetiyor.. 15 yıldan fazladır 2.0 araç ve lpg kullandığımızı düşününce şimdiki vectram bedavaya gelmiş oluyor...:D:D

sonuç olarak LPG iyi bişe:D:D

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu bende acayip tereddüt var..taktırmak ve taktırmamak arası..Ne yapacam bilmiyorum..Taktırdıktan sonra tekrar muhayeneye gir..zır pırt ayara git,motorda bir işlem yap yine lpg ciye git ayara yaptır,hava filtreni değiştir ayar yaptır,kapalı alanlara girme,yok tekleme yapar,bakım zamanları kısalır bunlar benim fikrimin değişmesine neden oluyor.
Geçen gün 50 tl lik benzin aldım.. %95 i şehir içi olmak üzere (sakarya)toplam 165-170 km yaptım şimdi bu sartlarda lpg takmak mantıklımı..doğru bir hesapla takrıcam yoksa..

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu bende acayip tereddüt var..taktırmak ve taktırmamak arası..Ne yapacam bilmiyorum..Taktırdıktan sonra tekrar muhayeneye gir..zır pırt ayara git,motorda bir işlem yap yine lpg ciye git ayara yaptır,hava filtreni değiştir ayar yaptır,kapalı alanlara girme,yok tekleme yapar,bakım zamanları kısalır bunlar benim fikrimin değişmesine neden oluyor.
Geçen gün 50 tl lik benzin aldım.. %95 i şehir içi olmak üzere (sakarya)toplam 165-170 km yaptım şimdi bu sartlarda lpg takmak mantıklımı..doğru bir hesapla takrıcam yoksa..

abi 50 milyon benzinle bilmiyorum kaç litre yapar ama iyi yol yapmışsınız bence... tabi hesaplar doğruysa...

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özkan 50tl benzin aldığımda km yi sıfırladım..Sakarya içinde kullandım hep..Şuan 157 km gösteriyor ama hala bitmedi bir 10 veya 20 km daha gider..Sakarya'yı bilen bilir çok fazla trafik yoktur iş çıkışları harici..Sadece şehrin göbeği sıkışıktır..Bu durumda lpg taktırmalımıyım acaba diye düşünüyorum..Birde şu var 50 tl lik Lpg ile 350 km kadar yol yapabilirim sanırım.. bilmiyorum Lpg nin diğer külfetleri caydırıyor beni...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla Mutlu abi gene sen bilirsinde taktırsan tabi kaarın olur ...