LPG iyi mi?

erkan11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yılda yaklaşık 11000 km yol yapıyorum.(son 7 yılın genellemesi).Aracım 2007 astra classic 1.4.şehir içi ve şehir dışı ortalama 215 kuruş yakıyor.Bu da yaklaşık 7 litre eder.Bütün sitelerde hesaplattım,eğer lpg taktırırsam yıllık kazancım 600 ytl olacak.Bulunduğum yer ankaraya 120 km.Lpg taktırma maliyetim git-gel 1800 ytl yi bulacak.Birde lpg nin ayarı ıvırı zıvırı,yok gaz yemiyor,kışın çalışmıyor.zaten 1.4 motor bir de kasa ağır.

Ödeyeceğim 1800 ytl yi de 3 yılda amorti ediyor.Kısacası taktırmaktan vazgeçtim.

Sizce haklı mıyım.Yoksa taktırmalı mıyım.(lpg için paramı da biriktirmiştim,ama şu an yaz tatili için erken rezervasyonda kullanmayı düşünüyorum)

Hangisi iyi?Lpg mi yoksa tatil mi?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arabayı uzun süreli kullanmayı düşünüyorsanız kesınlıkle taktırın.mesela benım aracım astra 1.6 16v arac km sehir içi 325 350 ykr yakıyordu lpg taktırınca sarfıyat neredeyse yarı yarıya düştü.hesaplarıma göre 8 ay içindede benım araba tüp parasını amorti edecek.

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 yılda çıkaracaksan hiç değmez
3 yıl sonra ne olacağını bilemeyiz ama bence gerek yok.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracını çok kullanıyosan lpg iyidir az kullanıyosan zevkine kalmış.

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yılda yaklaşık 11000 km yol yapıyorum.(son 7 yılın genellemesi).Aracım 2007 astra classic 1.4.şehir içi ve şehir dışı ortalama 215 kuruş yakıyor.Bu da yaklaşık 7 litre eder.Bütün sitelerde hesaplattım,eğer lpg taktırırsam yıllık kazancım 600 ytl olacak.Bulunduğum yer ankaraya 120 km.Lpg taktırma maliyetim git-gel 1800 ytl yi bulacak.Birde lpg nin ayarı ıvırı zıvırı,yok gaz yemiyor,kışın çalışmıyor.zaten 1.4 motor bir de kasa ağır.

Ödeyeceğim 1800 ytl yi de 3 yılda amorti ediyor.Kısacası taktırmaktan vazgeçtim.

Sizce haklı mıyım.Yoksa taktırmalı mıyım.(lpg için paramı da biriktirmiştim,ama şu an yaz tatili için erken rezervasyonda kullanmayı düşünüyorum)

Bence Tatil,ayrıca aracında 1.4 söylediğin gibi...

EvoEreN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tatil ve LPG Kıyaslaması gecrekdende Hoş Olmuş..Gazın Kışın donma Gıbı bır durumu söz konusu değildir..araç zaten ılk çalıştıgnda dırek benzınle başlıyor ve daha sonrasında Gaza geçiş yapıyor..215Ytl bence super bı rakam...Taksıcı mısalı sanırım arac Kullanıyorsun..Lpg de taktıgında 170 ytlye duser gıbıme Gelıyor..Hayırlı forumLar..

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tatil ve LPG Kıyaslaması gecrekdende Hoş Olmuş..Gazın Kışın donma Gıbı bır durumu söz konusu değildir..araç zaten ılk çalıştıgnda dırek benzınle başlıyor ve daha sonrasında Gaza geçiş yapıyor..215Ytl bence super bı rakam...Taksıcı mısalı sanırım arac Kullanıyorsun..Lpg de taktıgında 170 ytlye duser gıbıme Gelıyor..Hayırlı forumLar..
Gazda kışın donma olayı yok ama tembelleşiyor diye biliyorum ben,oda sıralı sistemde benzinle çalışınca sorun olmaz sanırım...

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
bence değmez.. çünkü çok az kullanıyorsunuz ve 3 senede kendini ödeyecek bence hiç gereği yok..

Kozmetik42

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kadeş ben araca lpg taktırdım aracın beyzin teposunu delmişler takarlarken cok tikkatet taktıracak san tabi

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla kardeşim ben söylenenleri pek umursamıyorum.2 yıl önce taktırdım tartarini marka sıralı sistem.Aracım 1.6 vectra.O kasayı kaldırmaz,gaz yemez vs vs. hepsi boş laf.Gayet güzel çalışıyor.2 yılda 40000 km yaptım bir kez bile arıza lambam yanmadı.Lpg de en önemli şey montaj.Marka,fiyat,araba önemli değil.Tamamen işçilik.