LPG iyi mi?

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki aracı 1996 Astra F 1600 cc 16V X16XEL aracıma da LPG taktırmış ve memnun kalmıştım. Sizin oralarda işinin ehli bir montajcı var belki aldını duymuşsundur Faruk Sevgili BRC Bölge başbayisi ben kendisini forumlardan takip ediyorum. Aklınızda olan sorulara cevap verecektir.
www.fsotogaz.com

Benim aracımda olan sistem ise Zavolli. BRC sistemide çok iyi fakat ben tek rail üzerine yanyana monte edilen enjektörleri görsel olarak beğenmediğimden Zavoli taktırdım.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki aracı 1996 Astra F 1600 cc 16V X16XEL aracıma da LPG taktırmış ve memnun kalmıştım. Sizin oralarda işinin ehli bir montajcı var belki aldını duymuşsundur Faruk Sevgili BRC Bölge başbayisi ben kendisini forumlardan takip ediyorum. Aklınızda olan sorulara cevap verecektir.
www.fsotogaz.com

Benim aracımda olan sistem ise Zavolli. BRC sistemide çok iyi fakat ben tek rail üzerine yanyana monte edilen enjektörleri görsel olarak beğenmediğimden Zavoli taktırdım.

:kop::kop: abi bittim bu kısma :) zavolli de tek rampa üzerine bağlı değilmi enjektörler?

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Özkan Kardeşim Zavoli enjektörleri tek tek monte edilme özelliğinin yanı sıra istenirse yan yanada monte edilebilir. Bu rampa olayının seni bu kadar güldüreceğini bilseydim daha önce önce yazardım.

Bu konu ile ilgili montaj örneği ekliyeyim.

Zavoli montajı:
http://www.lpghaber.com/html/phpbb2...SUMU-ZAVOLI-SUNAR-LPG-KARTAL-topic-20258.html

BRC montajı:
http://www.lpghaber.com/html/phpbb2...SIRALI-SISTEM-OTOGAZ-TOPKAPI-topic-19231.html

Bu piyasada öyle ustalar gördüm ki montajı hemen bitireyim bir sonraki araca geçeyim diyen. Birde öyle ustalar gördüm kü montajı sanat haline getirip perfomansla süsleyen. Aracını kendi aracı bilip üstünde öyle çalışan.

Farkında iseniz Zavoli çok iyi BRC kötü demiyorum. İkiside çok iyi markalar ve servisleri yaygın her iki firmada malının arkasında duruyor.
Ben montaj yaptıracağım zaman şu rail (Rampa/Kütük/hat) konusunda takılmıştım. Kaputu açtığımda benim için görsellikte performans kadar önemlidir. O yüzden Zavoliyi tercih ettim.
Hatta burada İzmit/Kocaeli bölgesinde LPG taktırmayı düşünen arkadaşların danışması için BRC bölge baş bayi Faruk beyi tavsiye ediyorum.

Burada ve diğer forumlarda yazıldığı gibi belkide LPG dönüşüm kitinden daha önemlisi Ustanızdır. Aynı LPG kitinin montajını aynı model arabada farklı ustaların uygulaması gördüm . Bu kadar mı fark olur dedim oluyormuş.

Birisi almış enjektörleri motorun ortasına koymuş diğeri sanatını konuşturup öyle bir montaj yapmış ki ayakta alkışlamak lazım. Bunu Zavoli ve BRC için söylüyorum. Buna bir güzel örnekte Ankaraya gittiğimde tanışıp çaylarını içtiğim Mocan otogaz (BRC) işini hakkıyla yapan firmalardan birisi. Eğer aracınızın motor bloğunun üzerindeki kapak müsaitse BRC nin railini uğraşıp kapağın altına monte ediyor. Bu şekilde görsel olarakta BRC nin enjektör sesini bloke etme konusunda da başarılı oluyorlar. Kimi araçtada bu durum motor yapısı yüzünden mümkün olmuyor ve enjektör raili mecburen ortada kalıyor.

Zavoli montajlarına bakacak olursak gerçek ustalar enjektörleri tektek manifolda en yakın yere güzel bir şekilde monte edebiliyorlar. Diğer ustalar ise kolay olsun diye hepsini birleştirip ortaya bırakıveriyorlar.

Tüm LPG taktıracak arkadaşlara Allah gerçek ustalar nasip etsin.

İsterseniz yarın kendi aracımın resimlerini çekip Vectra B de Zavoli montajı gösterebilirim.

Selamlarımla,

Son düzenleme:

o_kavuk

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yilda 20.000 kmden az yol yapacaksan hic degmez abicim. ben 30.000de yaparim 40.000de yaparim diyorsan, dusunme yaptir. ben lpgnin sorunlariyla ugrasamam diyorsanda, araci satip 2.el temizinden dizel bir arac alabilirsin.tabi dizel icinde 20.000 km alt limit diye dusunuyorum..

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat abi verdiğin cevap için tşkler tabi markadan çok ustalık işçilik konusunda hemfikiriz bencede işçiliğine hassasiyet göstermek lazım görsellikden ziyade ustalık benim için önemli olurdu tabi görsellik ayrı bi konu.... iyi geceler...

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle ustalık çok önemli. lpg takıldıktan sonrar karşılaşılan problemlerin çoğu montaj hatalarından oluyor bence.

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi bakıyorumda bir senede sadece 5000 km yapmışım..Aslında daha fazla yapardım ama benzin için param kalmıyordu borçlardan..Şu durumda Lpg nin pek mantığı yok sanırım...Ama şimdi borcum yok ve Lpg olsa fazla gezerim gibi geliyor.. :D

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en iyisinden 7 yıldızlı bi otel bul.orayada en kralından benzinli arabanla git.keyfini sür.en güzel anılar senin olsun.

MIHARBI_CT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
215 yakiyosa bosver
benim corsa 290 yakiyo :d genede taktirmiyom
dertsiz basina dert alma