Lpg çok yakıt ve çiğ atma sorunu

kartalbey84

Kayıtlı Kullanıcı
19-Çorum
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba, Astra 1.4 T aracım lpg de çok yakıyor şikayetiyle araca her türlü bakımı yaptırdım. En sonunda daha 3000 km önce takılan lpg kitindeki enjektör ve regülatörden şüphelendim. Bugün enjektör ve regülatör değiştirildi. Araçta ilk hissettiğim sanki vites geçişlerindeki (özellikle vites düşürürkenki) vuruntu düzeldi gibi hissettim. Lpg ustası parçalarda sıkıntı yoktu ama yine de dğiştirdim dedi. Ayrıca araç ilk çalışırken lpg ye geçmeden daha çiğ atıyor dedi. Dedektörle egzozdan kontrol ettiğini söyledi. Acaba bu çiğ atma neden olabilir?

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Egzantirik sensörü olabilir hocam

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Katalizör dağılmış olabilir hava debimetresinide baktır hocam nedenleri çok iyi bir ustaya göstermen lazım

kartalbey84

Kayıtlı Kullanıcı
19-Çorum
Siteyi ziyaret et
Katalizör dağılmış olabilir hava debimetresinide baktır hocam nedenleri çok iyi bir ustaya göstermen lazım
Tesekkür ederim hocam

kartalbey84

Kayıtlı Kullanıcı
19-Çorum
Siteyi ziyaret et
Peki hocam bu bahsettiğiniz sorunlar arabada arıza lambası yakmaz mı normalde

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Eğer aracın da soğuk motorda aşırı çiğ atma kokusu varsa aracın lpg ayarı çok kötüdür fakire çok geçiyor olabilir buda haritayı ilk mars da aşırı zengine geçirir soğuk motorda sensörler devre dışı kalır bir süre motor ısınınca o2 sensörleri çalışır bu soğuk marsta araç kendi oluşturduğu beyindeki harita ile çalışır

kartalbey84

Kayıtlı Kullanıcı
19-Çorum
Siteyi ziyaret et
Eğer aracın da soğuk motorda aşırı çiğ atma kokusu varsa aracın lpg ayarı çok kötüdür fakire çok geçiyor olabilir buda haritayı ilk mars da aşırı zengine geçirir soğuk motorda sensörler devre dışı kalır bir süre motor ısınınca o2 sensörleri çalışır bu soğuk marsta araç kendi oluşturduğu beyindeki harita ile çalışır
Kaan hocam, aracın özellikle lpg ve AFR ayarlarını yaptırmıştım 1 ay önce. Yani tüm devirlerde benzinle birebir ayar yapıldı. Usta yanıma oturup yolda bilgisayardan tüm ayarları yaptı. Eğer bir sorun olsa arıza lambası yakmaz mı? Üstelik obd de hataları göster kısmı aktif aracın