Lifter sorunu

Emrullah0535

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
merhabalar aracımda 6 ay önce ortaya çıkan lifter ses sorunu bulunmaktadır. ses ortaya çıktıktan sonra ustama götürdüm lifter sesi değişecek dedi ama önce bir temizlik yapalım yağ değiştirelim dedi. yaptı sonra 4 ay kadar ses olmadı. ama yeniden nüks etti. tekrar aradım takım halinde değiştireceğiz dedi. aslında 10 çalışmada 5 kere yapıyor, normalde sabah ilk çalışmada ses olması gerekirken, sabahta arasıra yapmakla beraber genellikle sıcak motorda stop ettikten sonra tekrar çalıştırısam daha çok yapıyor. arkadaşımda aynı sorun varmış liqui molly lifter atmış kesildi yok diyor. değişim yapmadan bunu denesem motora yada yağa zarar verirmi acaba. fikirlerinizi almak istiyorum.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
L M iyi markadır.
dene sende yağ olarak L M ve motul kullan uzun vade motorun sorun çıkarmaz

• Beğen
Tepkiler: Emrullah0535

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Araba kac kilometrede ? Birde soyle bir sorun var lifter sesi neden kaynaklandı? Dusuk yag basincindanmi? Uygunsuz yag ve bakim zamanini gecirmektenmi? Bu sorulara cevap bulabilirsek lifterlerin degistikten sonra baska sorunlar cikmasini engelleyebiliriz?

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Emrullah0535

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
113 bin'de araba. aldıktan sonra 2 yıl herhangi ses yoktu, 2 yıl sonunda alman marka adını hatırlamıyorum bir yağ kullandım 4lt teneke kutuda 5-30'du iyi dediler. normalde 7500 km yi geçirmem bakımlarda. tahminim ondan sonra oldu diye düşünüyorum, mesela dün forma yazdıktan sonra bu saate kadar birçok defa kullandım aracı tık ses yok şu anda. yağ basıncı ile ilgili olsa yağ uyarısı yanar diye düşünüyorum, yağ basıncının düşük olduğunu nasıl anlayacağız peki. siz haklısınız belki başka birşey vardır ama ustalar bu sesi duyunca hemen açalım diyorlar bizde tmm demek zorunda kalıyoruz.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
113 bin'de araba. aldıktan sonra 2 yıl herhangi ses yoktu, 2 yıl sonunda alman marka adını hatırlamıyorum bir yağ kullandım 4lt teneke kutuda 5-30'du iyi dediler. normalde 7500 km yi geçirmem bakımlarda. tahminim ondan sonra oldu diye düşünüyorum, mesela dün forma yazdıktan sonra bu saate kadar birçok defa kullandım aracı tık ses yok şu anda. yağ basıncı ile ilgili olsa yağ uyarısı yanar diye düşünüyorum, yağ basıncının düşük olduğunu nasıl anlayacağız peki. siz haklısınız belki başka birşey vardır ama ustalar bu sesi duyunca hemen açalım diyorlar bizde tmm demek zorunda kalıyoruz.
O zaman kullandığın yağdan yağı luiqi moil 5.30 koy ve dene inşallah kalmaz ses sürekli gelmiyor sa kesilebilir

• Beğen

Emrullah0535

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O zaman kullandığın yağdan yağı luiqi moil 5.30 koy ve dene inşallah kalmaz ses sürekli gelmiyor sa kesilebilir
2 gün önce motor yağına winny's lifter katkısı ekleyerek 15 dk roalntide çalıştırdım. sonrasında shell 10w40 yağ ve yağ filtresi ile değiştirdim.
2 gündür sesten eser kalmadı. inşallah tekrarlamayacağını ümit ediyorum,
selamlar herkese.

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip