ledli ışıklı arka elcik

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi akşamlar. Baya bi zamandır arcıma arka ışıklı elcik arıyorum. Ama ne yazıkki bulamadım. Çıkmacının birinde tekini buldum oda işime yaramayacağı için bende formdan öğrandiğim ve kendi çakar almaz elektrik bilgimle :) araka elciklere led taktım bakalım beğenecekmisiniz.

Önce elcikleri söktüm ve arka tarafından eşit bir şekilde ölçerek matkapla uygun tığ ile deldim

daha sonra önceden hazırlamış olduğum ledleri yerleştirdim.

arkasını şase yapmaması için sıcak silikonladım

önden görünüşü

sonra ethem abiinin yaptığı elcek projesinden gördüğüm ön aydınlatmadan bağlantı yaptığı yerlerden bağlantı yaptım ve taktım ama benim arabanın elektrik tesisatı farklı galiba :D kapılar açınca ön aydınlatma yandı kapılar kanıp ön aydınlatma sönünce arka elciklere yaptığım ledler yandı :) işe bak. Sonra hemen yeni bağlantı şekilleri canladırmaya başladım bende ampüllerden bağladım. Aşağıdaki gibi

hyq99.jpg
[/url][/IMG]

sonrada hepsini yerine taktım.

hyqch.jpg
[/url][/IMG]

hyqdt.jpg
[/url][/IMG]
hoşuma gitti oldu galiba

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş :D güle güle kullanın... ama sanki ortadaki led azıcık aşağı kaymış gibi :D

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke beyaz kullansaydın ben bizim arabaya yaptım komşu akraba kim varsa bana da yapalım diyor bence uygun bir zamanda beyazları ile değiştirin derim :)

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
keşke beyaz kullansaydın ben bizim arabaya yaptım komşu akraba kim varsa bana da yapalım diyor bence uygun bir zamanda beyazları ile değiştirin derim :)

öndekilerle aynı olsun istedim. aslında ben orjinal elcik aradım ama malum niğdede çıkma yok telefonla da kimse böyle parçalarla uğraşmak istemiyor. bende elimden geldiği kadar ve formda yapılan projelere bakarak böyle yaptım.

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bi kac sene once vectrama aynisi yapmistim bu forumda da konusu mevcuttur, bilmiyorum gordunuz mu ama guzel bir calisma olmus. en son elcigi monte ederken ledlerin arkasina bi parca koysaydiniz arabanin sasesine deyipte problem cikarmamasi icin ki ben ogle yapmistir, gule gule aydinlatin...