lastik alacağım 185/65/14 TOYO PXCF1 düşünüyorum

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.pirelliotolastik.com/pinfo.asp?pid=310

arkadaşlar aracımdaki (corsa 2003 1.7 dti)michelinler ömrünü doldurmak üzere. yırtık çatlama ne ararsanız var dişler daha 6-7 mm. kuru zeminde sorun yok ama ıslak yolda 3-4 kez kaydırdı. takip mesafesine dikkat ettiğimden tehlikeli bir durum olmuyor ma sonuçta yenilemek gerekir... michelinlerin ölçüleri 175/65/r14 ama ben üstteki linkteki 185/65/14 (185/60/14 daha pahalı 175 de düşünmüyorum problem olmaz sanırım) düşünüyorum fiyat 85 tl daha öncede burdan lastik almıştim piyasada en ucuz aynı seri marka birebir 113 tl ile 150 tl arası satılıyor... bu lastiği kullanan varmı. bana sessiz olsun ıslakta kaymasın yeter... zaten dikkatli gidiyoz ööle 140 la virajda zıplamasın derdi falan yok:)
detaylarda şunlar yazıyor...

PROXES CF1 özel asimetrik tasarımı ile salon tipi lüks araçlara (bizimkide kendi çapında lüx bir araç:)) mükemmel sürüş performansı vermek üzere geliştirilmiştir.
Lastik teknolojisindeki yenilikleri başarı ile hayata geçiren PROXES CF1 tüm koşullarda rahat sürüş imkanı sunar.
Özellikleri ve Avantajları

• 4 sıra geniş düz oluklar ve oluk içi oluklar
Bu yapısıyla Proxes CF1 üstün su tahliyesi ve mükemmel sürüş dengesi sunar.

•Taban merkezindeki geniş çevresel blok
Bu geniş çevresel blok tüm hava ve yol koşullarında, kuru ve ıslak zeminlerde mükemmel sürüş kontrolü sunar

• Kapalı yivli, sıkı ve güçlü dış omuz bloğu
Bu desen tasarımı düzensiz aşınmayı önler ve mükemmel kuru zemin sürüş kontrolü sunar

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abi benim lastikleri vereyim michelin a3 energy 2008 haziran çıkışlı 185 65 14

umitemi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onumuzdekı bende toyo alıcam ıns 195/50/15 ıns sorun yasamayız gerce olumsuz bısey okumadım ama...

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi kargadan başka kuş, mıchelin den başka lastik tanımam. Bu bir alışkanlık değil inanın. Abi laztik farklı bi lastik. Yola yapışıyor. Ses yok. Sadece kaldırım kenarların dikkat. hepsi bu. Brde üretim yılı ve yeri çok önemli. İtalya ve ispanya üretimi yeni oldumu gözüm kapalı alırım. Ama tabi takdir sizin.

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi kargadan başka kuş, mıchelin den başka lastik tanımam. Bu bir alışkanlık değil inanın. Abi laztik farklı bi lastik. Yola yapışıyor. Ses yok. Sadece kaldırım kenarların dikkat. hepsi bu. Brde üretim yılı ve yeri çok önemli. İtalya ve ispanya üretimi yeni oldumu gözüm kapalı alırım. Ama tabi takdir sizin.

üretim yeri çok farkettiriyormu:confused:

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarı ile -lastikçi demişti- avrupa dışonda mıchelin bir kaç yere daha fabrika kurmuş. şu an tam aklımda değil. buralra hamadde yine avrupadan ama maalesef üretim orada. Bknz Adapazarı Toyota. Ama dikat ederseniz hammadde avrupa kaynaklı.

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarı ile -lastikçi demişti- avrupa dışonda mıchelin bir kaç yere daha fabrika kurmuş. şu an tam aklımda değil. buralra hamadde yine avrupadan ama maalesef üretim orada. Bknz Adapazarı Toyota. Ama dikat ederseniz hammadde avrupa kaynaklı.

pek bir fark olacağını sanmıyorum...;) michelin alıcam denicem bakalım ne kadar fark olcak..;)

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farkı hissedeceksin. özellikle frende yağışta ve seste. eski sahibden kalma kış lastikelri var pirelli. 50 yi geçtimi emnyet kemeri ışıkları yanıyor direk uçuş modu hissediyosun. :D

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farkı hissedeceksin. özellikle frende yağışta ve seste. eski sahibden kalma kış lastikelri var pirelli. 50 yi geçtimi emnyet kemeri ışıkları yanıyor direk uçuş modu hissediyosun. :D

benim araçtada 35 km yle gittiğim zaman pat pat atlama sesi gibi bir ses geliyor.. sanki lastiğin üstünde birşey varmış onun üstünden atlıyormuş gibi.. bu lastiklerin bittiğinin habercisimi acaba..:confused: