kullanım kılavuzunda hangi hızlar için hangi vitesler öngörülmüş

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2. el 98 OPEL VECTRA 16V CD sahibiyim.

2000 motor araç.

Bu aracın kullanım kılavuzu yok elimde.

Acaba kılavuzda 2000 motor vectra için hangi hız aralıkları için hangi vitesler öngörülmüş.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2000 motor araç.

Acaba kılavuzda 2000 motor vectra için hangi hız aralıkları için hangi vitesler öngörülmüş.

Arkadaş 2000cc motorlarda nekadar çok basarsan okadar çok yakar her 2000 devire gelmede vites yükselt en az bu şekilde yakar. Aslında hız değerlerini istemişsin; ama konuya kayıtsız kalmamak için yazdım bunları sadece öneri.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kusura bakmayın arakadaslar ama arac kullanmanında bir stili vardır. öyle kitapta ne yazıyo diye bakmak bana pek mantıklı gelmiyor ki eger ehliyetin varsa ve bunun yanında direksiyon çevirmeyi biliyorsan vitesi ne zaman hangi hızda ve devirde değiştireceğinide bilirsin...

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
:alkis: :good: :good:

yduran82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayi Zorlama Yeter, Tabi Bunu Düşük Devirde Kullanicam Diye Araci Boğup Daha Fazla Yakmak Istemiyorsan 3000 Devir Herkesin Bildiği Gibi En Idealidir.

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3000-3500 devir vites yükseltmek için idealdir bence 2000 devirde yükseltince kasıyo kendisini araba

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal kullanımda 2000 motor bir araç için 1- 10. 2- 30. 3-60. 4- 80 civarında olabilir. (bunu söyleyen ben az önce 4. viteste 200 gördüm derdim neyse)

chaykesh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2000 motor araç.

Motorun ihtiyacına gerö davran bu yol durumu ve devirle ilgili. Kitapta yazana bakma... "Not: bir haftadır şehir içi yakıtım 8lt/100km ye kadar düştü. Devrine göre kullanıyorum ve gaz pedalının altındaki yumurtayı unutmuyorum :D "

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten kullanma kılavuzunda şu viteste şu hız diye birşey yazmıyor, yazsa yanlış olurdu bence. Kılavuzda aracın motor devrine uygun olan en yüksek viteste kullanın diyor. Yani gaza bastığın halde devir düşüyorsa vites küçültürsün, gaz yiyorsa üst vitese geçersin. Şartlar önemli yani. Yokuş çıkış ve iniş bile farkeder...

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekküler arkadaşlar, herhalde araba kullanan herkes az çok vitesi ne zaman değiştireceğini bilir.

Benim öğrenmek istediğim "doğru bildiğimiz bazı yanlışlar" olabilir mi bu konuda da.

Mesela denir 90'ı görmeden 5. vitese atılmaz diye, araba boğulur, motor aşınır, şöyle olur böyle olur denir. Fakat kendi arabamın kullanım kılavuzu elimde yok ama geçen bir astra kullanım kılavuzunda 4. viteste 70 ile harcanan yakıt, 5. viteste 70 km/sa'te harcanandan %25 fazladır diyordu. Yani bu aracı yapan adam 5. viteste 70 ile gidilebileceğini yazmış.

Ondan iyi bilmiyor ya bu boğulur, aşınır diyenler.

Ben bunu anlamak için sormuştum.

Bu şehir efsaneleri benim hiç sevmediğim şeyler. Birisi söylüyor, insanlar takılıyor peşine fakat aslı astarı yok. Acaba bu konuda da böyle bir şehir efsanesi mi bizim bilgimizi şartlandırıyor diye şüphelerimi gidermek istedim.

Cevaplarınız için teşekküler.