kontakt anahtar sorunu

omerak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba. arabam 2015 1.4 turbo otomatik benzinli. aracı park pozisyonuna getirdiğimde kontakta anahtarını vermiyor. p yi algılamıyor yani. bir kaç kez vitesi ileri geri hareket ettikten sonra veriyor. başlarda arada sırada yapııyordu. ama son günlerde çok sık olmaya başladı. böyle bir sorunla karşılaşa oldu mu veya fikri olan varsa sevinirim

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sorun vardı Akü değişimi sonrasında sorun kalmadı yani aküm zayıfladığı için yapıyormuş.
Siz yine de kontağı kapatmadan önce P ye alıp 5-10 saniye bekleyin bende işe yarıyordu.

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben bu sorunu yasayanlardan biriyim hala yasamaktayim bende akuyu degistirdim ama sorun devam etmekte.. switch arizali olabilir dendi.. bazen cok sık yapiyor.. acikcasi servise gitmekten korktugum icin bu sekilde binmeye devam ediyorum fakat bi gun yuzlesecegiz ama ne zaman bilmiyorum..

ufuk34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bendede 2011 insignia cosmo otomatik var.Sorunu bende yaşadım.P ye aldığında içeride vitesin anahtara komut verdiği 50 tl lik bir switch var.Bu bozuluyor.Tek satılan bir parça değil.Kutu değişimi diyorlar.Ben soruna farklı bir çözüm getirdim.Elektrikçiye gidin ve anahtarın girdiği yerde vitesten komutu alan bir bobin ve anahtarı bobinden komut alarak tutan bir parça var.Parçayı geri çektirip bobini devre dışı bıraktığınızda anahtar giriş çıkışında sorun kalmıyor.Bu sistem araçların genelde üst segmentlerinde var.Ben şuan öyle kullanıyorum ve sıkıntı yok.Masrafsız kesin çözüm.Yok be n yaptırmak istiyorum diyorsanız alibabada switch var.Serviste bir tanıdığınız varsa vites kutusunu söktürüp switchi değiştirtebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Meteefe