kocaeliden selamlar

sekolii1841

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 1 hafta önce 1.6 benzinli 2006 model astra cosmo aldım . bu benim ilk aracım tecrübesizim bir kaç sorum olacak hatam olursa affola.

araçla ilgili genel yorumum şu an için çok memnunum ekspertiz raporlarında motor durumu % 96 çıktı
benzin de şu an için hakkını veriyor gibi duruyor .

alarmla ilgili bir sorun yaşadım kapıları kitleyip eve çıkınca ötmeye başlıyor nedendir çözemedim kendisi susunca bi daha ötmüyor fakat eğer alarm susmadan gidip müdahele edersem tekrar çalmaya başlıyor..
bunun nedeni ne olabilir aküyü bitirirmi?

cd 30 mp3 sistemle ilgili benden önceki sahibinin çektiği cd leri klasör klasör okuyor fakat benim yaptığım mp3 leri okumadı yanlış çekmiş olabilirim .

önceki sahibi amerikan park modülü almış fakat takmamış amerikan park modülü ne işe yarar taktırmalımıyım?

birde tavanda ve kaputta güneş yanığı başlangıcı sanırım çok hafif bi dalgalanma var renk dalgalanması gibi bunu gidermenin yolu nedir yada varmıdır .aracın rengi kurşun gri çok belli olmuyor fakat güneş altında bi dalgalanma mevcut .

klima nasıl kapanıyor sürekli açık gibi gördüm ac of görünüyor fakat altta aktif sanırım ısı değerleri falan görünüyor kapatamadım sanırım fanı ?

bugün bi vatandaş aynaya vurup kaçtı ayna motoru çalışıyor aynayıda döndürüyor fakat bi yerde tık deyip en tepe noktasına çıkmıyo sanırım neden olabilir?

şimdiden yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar kusura bakmayın ilk araç yeniyim biraz acemiliğimiz var

iyi forumlar

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhabalar @serkanaydin6308 bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Cosmo paket seçerek 1 adım önde başlamışsınız tebrik ediyorum. Sorularınıza bildiğim kadarıyla yanıt verecek olursam;

• Alarm sanırım sonradan takılmış o nedenle bir uyumsuzluk var gibi. Oto elektrikciye baktırmanızda fayda görünüyor.
  • Amerikan park modülü aracınızın park lambalarıyla birlikte sinyallerinizin aynı anda kısık şekilde yanmasıdır. Video ekledim ordan daha detaylı bakabilirsiniz.
  • Önceki sahibinin çektirdiği CD lerden birisini bilgisayara bağlayıp bi bakın bakalım muhtemelen siz başka bir dosya uzantısında mp3 çekiyorsunuz.
  • Güneş yanığı için malesef yapılacak çok birşey yok ancak ilerlemesini duraklatmak için boya koruma pasta cila işlerine dikkat etmenizde fayda bulunuyor.
  • Fan hızı düşürme düğmesine sonuna kadar basın en düşük moddan sonrası kapatma modudur.
  • Aynayı elektrikçiye baktırmak lazım inş. içinden diş kırılmamıştır biraz pahalıdır.

Amerikan park modülü örnek video:

View: https://www.youtube.com/watch?v=cd1SiUZ7TIo

sekolii1841

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar @serkanaydin6308 bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Cosmo paket seçerek 1 adım önde başlamışsınız tebrik ediyorum. Sorularınıza bildiğim kadarıyla yanıt verecek olursam;

• Alarm sanırım sonradan takılmış o nedenle bir uyumsuzluk var gibi. Oto elektrikciye baktırmanızda fayda görünüyor.
  • Amerikan park modülü aracınızın park lambalarıyla birlikte sinyallerinizin aynı anda kısık şekilde yanmasıdır. Video ekledim ordan daha detaylı bakabilirsiniz.
  • Önceki sahibinin çektirdiği CD lerden birisini bilgisayara bağlayıp bi bakın bakalım muhtemelen siz başka bir dosya uzantısında mp3 çekiyorsunuz.
  • Güneş yanığı için malesef yapılacak çok birşey yok ancak ilerlemesini duraklatmak için boya koruma pasta cila işlerine dikkat etmenizde fayda bulunuyor.
  • Fan hızı düşürme düğmesine sonuna kadar basın en düşük moddan sonrası kapatma modudur.
  • Aynayı elektrikçiye baktırmak lazım inş. içinden diş kırılmamıştır biraz pahalıdır.

Amerikan park modülü örnek video:

View: https://www.youtube.com/watch?v=cd1SiUZ7TIo

teşekkür ederim hasip bey ilginize . ayna sağlam kalmış sıkıntı yok :) cd işinide hallettim ben yanlış yazdırıyormuşum.. bir tek güneş solmaları var bi kaç parça onu sadece engellemeye çalışıcam sanırım ilerlemez sanırım gri araçta...

şimdilik çok sevdim aracı benden önceki sahibi triger setinin değişim km sini bilmiyor . cumartesi günü değiştiricem devir daim ile beraber ne kadar tutar tahminen özel serviste sizce?

birde radyo ve cd çalarken sanki çok hafif bir cızırtı yapıyor o neden olabilir..

şimdiden teşekkürler ..

husooz

Yönetici
Başkan
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Merhaba Serkan bey;

aramıza hoşgeldiniz.

Triger için değiştirmekte çok doğru karar vermişsiniz. benim bildiğim Astra H yaklaşık 250-300 tl triger + işçilik almaktalar. Fakat siz yine de özel servise bir danışın derim. oradan alabileceğiniz daha uygun fiyatlar olabilir, yada işçilik olarak uygun halledebilirler.

yedek parça sitelerinden parça fiyatlarına da bakın isterseniz.

www.opelgm.com/
www.opelparca.com/
www.balkanopelparca.com/
www.yedekparca724.com
www.opelparcaci.com/
www.opelparcaci.com/
www.opelparcasepeti.com/
www.yedekparcaopel.net/
www.otostart.com/
www.parcapark.com/

sekolii1841

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Serkan bey;

aramıza hoşgeldiniz.

Triger için değiştirmekte çok doğru karar vermişsiniz. benim bildiğim Astra H yaklaşık 250-300 tl triger + işçilik almaktalar. Fakat siz yine de özel servise bir danışın derim. oradan alabileceğiniz daha uygun fiyatlar olabilir, yada işçilik olarak uygun halledebilirler.

yedek parça sitelerinden parça fiyatlarına da bakın isterseniz.

www.opelgm.com/
www.opelparca.com/
www.balkanopelparca.com/
www.yedekparca724.com
www.opelparcaci.com/
www.opelparcaci.com/

www.opelparcasepeti.com/
www.yedekparcaopel.net/
www.otostart.com/
www.parcapark.com/

teşekkürler cevaplar için aracın daha önce sürekli gittiği meşhur bi özel servis var oraya sordum triger seti için 550 tl dediler sanırım bu cumartesi değiştiricem risk almayı göze alamadım..

araca daha önce hiç lpg takılmamış astra h larda önerebileceğiniz bir lpg markası varmıdır?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ben brc diyorum. Para sorunu yoksa tabiki prins.

sekolii1841

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben brc diyorum. Para sorunu yoksa tabiki prins.
nette okuduklarıma göre brc yada landirenzo ön planda çıkıyor fakat sibop sorunu yapıyomuş lpg o konuda sıkıntımız var :)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
H kasa astralarda subap problemi yok. J kasaların sorunu o hocam. Gönül rahatlığıyla taktırabilirsiniz :)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Est. usta degilim ya astrayi seviyorum o kadar :)