Klımadan gelen koku

LUCKYBEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba ,
2011 h kasa aracımın klimasını ilk çalıştırmam da çok kötü bi koku geliyor yaklasık 10 sn sonra koku kesiliyor .bir iki yere gösterdim ama sonuç bulamadık int. üzerinden satılan klima dezenfektan vs kullandım 1 hafta sonra yine koku başladı sorun neden olur bunun çözümünü bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polen filtresini değiştirip filtrenin takıldığı yeri temizlemeyi denemişsinizdir mutlaka ?

demon26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazen ben de de , klimayı kapattıktan sonra kısa süreli bir rutubet kokusu geliyor.Nedenini çözebilmiş değilim.Ama klimayı kapattıktan sonra çok yoğun bir rutubet kokusu geliyor, 7-8 saniye sonra gidiyor o koku

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızı klimayı kapatıp hemen stop ederseniz klima sistemi çok soğuk bir şekilde bekler ve zamanla rutubet yapar koku yapar. daha sonra aracı çalıştırınca o rutubet ve koku klimayı açar açmaz direk araç içine üflenir.
bunu engellemenin tek yolu aracı stop etmeden klima kompresörünü kapatıp fanın bir kaç dakika üflemesi için açık bırakılması ve sistemdeki soğuk havanın ısınana kadar beklenmesidir.
tabi zamanla bu tarz kullanmama sonucu oluşan küf bakteri tarzı koku sebeplerinide dezenfekte işlemiyle temizletmekte gerekiyor.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ve polen flıtrenızı sık sık degıstırın flıtrenın oldugu kısmı degısımlerde silip temızleyın arkadaşında dedıgı gıbı bırde aracın klıma tahlıye kanalını kontrol ettırın tıkanma varmı dıye

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
klima temizliği ve dezenfektasyonu yaptırın. ziebart profesyonel olarak yapıyor bu işi. yetkili servislerde yapıyor ama esans kokusu yok ziebertte esanslı yaptırılabilir:)

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım 5500 kmde ama klimayı kullandıktan sonra araca bir daha bindigimde igrenc kokuyor gercekten.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 aylık reno kangoo aracımız var babam kullanıyor. koku olayı ondada mevcut.evdeki klimaya dikkat ettim o kapattıktan sonra bir kaç saniye hava üflüyor yavaş yavaş. kokuyu engelleme amaçlı sanırım.