Klima Kompresörü Hırıltısı

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima Kompresörü Hırıltısı

Akesim link' Alıntı:
Opel Merkezde kaydı var bu arıza ile ilgili , dolayısı ile onlar onay vermediği sürece hiçbir servis çözüm bulamayacak gibi geliyor, ama niyetim olabildiğince çok servise gösterip fikirlerini almak hatta yazılı olarak.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız. için.
ıstanbuldaysanız fazla dolaşmayın 2 servis var gerısı yaramaz
odak-gercek

bsertkol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba

Benim araçta da bu sorun vardır odak a götürdüm klima komp. değişecek denedi 3 haftada parça geldi ve sorun tamamen çözüldü artık hırıltı yok

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de aynı sorun olduğunu daha önce belirtmiştim.Ancak opel gerçekte önce klima kompresörü (ya da kondansatörü aradaki farkı bilmiyorum) dediler aracı bıraktım başka araçkların sesiyle mukayese ettiler filan sonrasında ise başka işlemler yaptılar, örneğin v kayışı değişti, o kayışla ilgili şimdi ismini bilemiyeceğim şeyler değişmiş, denemek için aracı verdiler eğer ses yine oluşursa tekrar gideceğim ancak henüz aracımın sesini dinleyecek kadar kullanamadım o gün bu gündür:))

Not : Neyin değiştiğini bilemememin sebebi ise şu: garantiden olan değişimlerde çoğu zaman servis işlem emri filan neyse onun adı, vermiyorlar..Vermeliler mi, o da ayrı bir soru işareti tabii..

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Bülent_tnt,

Maslak autoking e gideceğim cumartesi günü....Burada kiminle konuşursam yardımcı olabilir bana ?
Şimdiden teşekkürler..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
Sayın Bülent_tnt,

Maslak autoking e gideceğim cumartesi günü....Burada kiminle konuşursam yardımcı olabilir bana ?
Şimdiden teşekkürler..
Hasar danismani emrah la
Selamimi soylersin beyaz astra de o anlar.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı ses benim aracımdada olmuştu, klima kompresörü garantiden değiştirildi.

Jeo26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba Arkadaslar. Aracım 9000 km de. İlk 5000 km de hiçbir sorun yoktu ancak daha sonra araçtan sanki pervane bir yere sürtüyormuş gibi ve hergecen gün şiddeti artan bir uğultu sesi gelmeye başladı. Ses özellikle rolantide daha şiddetli duyuluyordu. Aracı 6000 de servise götürdüm incelediler ve klimada sorun olduğunu söylediler. Klima gazını yenilediler ses ilk baslarda azaldı ancak sonra yeniden arttı. Servisten arıza hakkında bilgi almak için yeniden aradılar. Sorunun devam edip etmedigi için. Sorunun devam ettigini söyleyince arızayı Opel teknik masaya ilettiler. 05/06/2012 de servise aynı arıza için yeniden gittiğimde tüm yeni astarlarda aynı sorunun olduğunu şikayetlerin arttığını teknik masanın yaptıgı araştırma sonrasında araçların klima kontrol panellerinin degistirilecegini 16 bit' ten 32 bit'e çıkarıp yeni program yükleyeceğini söylediler. Parça 10 gün icinde gelecek. Bakalım sonuc ne olacak.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Jeo26 link' Alıntı:
Merhaba Arkadaslar. Aracım 9000 km de. İlk 5000 km de hiçbir sorun yoktu ancak daha sonra araçtan sanki pervane bir yere sürtüyormuş gibi ve hergecen gün şiddeti artan bir uğultu sesi gelmeye başladı. Ses özellikle rolantide daha şiddetli duyuluyordu. Aracı 6000 de servise götürdüm incelediler ve klimada sorun olduğunu söylediler. Klima gazını yenilediler ses ilk baslarda azaldı ancak sonra yeniden arttı. Servisten arıza hakkında bilgi almak için yeniden aradılar. Sorunun devam edip etmedigi için. Sorunun devam ettigini söyleyince arızayı Opel teknik masaya ilettiler. 05/06/2012 de servise aynı arıza için yeniden gittiğimde tüm yeni astarlarda aynı sorunun olduğunu şikayetlerin arttığını teknik masanın yaptıgı araştırma sonrasında araçların klima kontrol panellerinin degistirilecegini 16 bit' ten 32 bit'e çıkarıp yeni program yükleyeceğini söylediler. Parça 10 gün icinde gelecek. Bakalım sonuc ne olacak.
aracınız dizelmi
hangi model acaba