Klima kompresörü garantinin bitmesine 2 ay kala kendini gösterdi

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. haziran ayında garantisi bitiyor aracın. Geçen hafta Adanaya memlekete gittim. Ve soluğu Adana Arpel servisinde aldım. klimadan daha önce paylaştığım bir ses problemi için Elazığda bir sonuç alamamıştım. Sorunları anlattığım zaman servis danışmanı beni çıldırttı. Havayı ayaklara yönlendiren tuşa bastıgım zaman farklı bir ses geliyordu. Bunu servis danışmanına anlatmam 15 dk mı aldı. Neyse bir bakalım dediler. Aslında orada kemal bey diye biri vardı servis danışmanı  . Ona denk gelseydik iyiydi ya neyse. Hasan usta aracımla ilgiilenmiş ve Elazıgda bir problem yok denen aracımın klima kompresörü degişilecek, yönlendirme kanatları yağlanacak, Eger ses devam ederse ön gögüs tamamen sökülecek ve degişim yapılacak.( ancak bu şekilde kullanmanın bir sıkıntı oluşturmayacagını da belirtti). Birde 2011 model araçlarda bir parçadan bahsetti. 16 Mbit lik olanlar garanti kapsamında 32 mbite çıkarılacakmış. klima ile ilgili bir şey oldugunu ancak benim araçta bu uygulamanın olmadıgını belirtti. Neticede Ustadan ustaya nasıl bir fark oldugunu bir kez daha gördüm. Aklıma şu geliyor. Acaba bu sorunlar garanti bittikten sonra çıksa ne olacaktı. Bu yüzden opelin + garantisini yaptırmaya karar verdim. Usta bu problemlerin uzattıgımız garantiden de karşılanabilecegini belirtti. Bilginize

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima kompresörü garantinin bitmesine 2 ay kala kendini gösterdi

Hadi bakalım 16 32 neymiş şimdi bu çıktı. Artı garanti gerçekten işe yarayan birşeyse ben de yaptırma taraftarıyım ama sonradan o girmez bu girmeze bağlarlarsa uğraş dur. Ayrıca snMetin  thnxx bilgiler için.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Metin gecmis olsun
Valla buyuk sehrin guzelligi istanbulda servise gidince hepsinin herseyden haberi var direk degistiriyorlar tabiii servisle aradaki samimiyetede bagli....
Hatta tolganin kalorifer kazani degismisti sende degistirtir bence garantiden sonra masraf cikarmasi bayagi uzer cunku.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim daha once paylastigim ses gibiyse sorun kalorifer kazani ve degisince duzeliyor

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bakalım artık. şimdilik ses kesildi. Ama dediler bir sıkıntı olursa degişim yaparız. bende garantiyi uzattıracagım artık. çünkü önce sogutucu suyu müşür arızası, şimdi klima kompresörü. mübarek bütün problemler çıkmaya başladı. riske girmek dogru degil bence. sordum klima kompresörü 3500 tl imiş. varsın1080 tl gitsin ne yapayım. Daha klima kompresörü gelmedi. o da gelsin .takılsın bakalım. bu 16 bit - 32 bit hikayesi klima modulu ile ilgili birşey miş. klima açık iken ugultu sesinin gelmesi sorunu yaşayan araçların modul numarasına bakılıyor. 16 bit ise 32 bit e yükseltiyorlar yazılım ile. yalnız 2011 yılı araçlarında varmış. ben de dedim tam benim araçtaki sorun ama 1 yıl ile kaybettik :D

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
Benim daha once paylastigim ses gibiyse sorun kalorifer kazani ve degisince duzeliyor

sizin ses çok bariz. bendeki ses ayak kısmına yönlendirmede çıkan ıslık  sesi ve yönlendirme esnasında gelişen bir kapak manevrasını andıran ses. bana pek problem gibi gelmemişti bu kapak manevrası sesi. klima kompresörü degişimi yapan arkadaşlarda olan ritmik Kıv kıvv sesini ise  ben pek duymadım . ya da çok dikkat etmedim sanırım

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün aradılar servisten . klima kompresörü gelmiş. degişim için yarın bekliyorlar. Aracı Adana da bıraktım. şöyle temiz bir yapsınlar aracı diye. artık izinde alırım tekrar. şimdilik abimin bora sı ile geldim. konfor 2004 model bir araca göre hic fena degil ama o direksiyon ne öyle . kazık mübarek :D

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun tekrardan
burada paylaştığınız ıslığa benzer ses problem gibi görünüyordu zaten
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=4532.0
kompresörün değişmesi yerinde bir karar olmuş
klima kompresörü forumda birkaç kişi tarafından daha değiştirilmişti
sanırım kıv kıv sesi yüzünden klima kompresörü değişenlerde vardı

burhan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

garanti bitene kadar aracı nekadar fazla kullanırız okadar arızaları görüp hallederiz aşırı pahalı parçalar ben yaz kış kılimayı söndürmedim hiç devamlı fan devrede cam açmayı sevmem şimdilik daha bir sorun yok

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
geçmiş olsun tekrardan
burada paylaştığınız ıslığa benzer ses problem gibi görünüyordu zaten
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=4532.0
kompresörün değişmesi yerinde bir karar olmuş
klima kompresörü forumda birkaç kişi tarafından daha değiştirilmişti
sanırım kıv kıv sesi yüzünden klima kompresörü değişenlerde vardı
artık o ıslık sesinden mi yoksa benim duymadıgım bir sesten mi degisim kararı alındı bilemiyorum. servisteki hasan usta polen filtresini de temizlemiş. ayrıca yön tuşlarına basınca çıkan ses  yaglandıktan sonra kesildi. bu yönlendirme sesi çoğu araçta var sanırım.sizlerde de yön tüşlarına basınca bu ses çıkıyor mu acaba. demekki ben de ters giden birşeyler vardı. hakan hocam bu klima modülünün 16 bitten 32 bite yükseltilmesi gibi bir durumdan da bahsetmişti 2011 astra J lerde . sizin araç ta 2011. bir ara servise gittiginizde baktırmanızı tavsiye ederim.