astra h 1.3 cdti klima kompresörü!!!

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar burda bişey danışıcam sizlere dün arabayı servise götürdüm yetkili servis 75bin bakımı için servis çıkışı motor kompresör yaptığında ses gelmeye başladı gaz vermelerde ve rölantide ses yoktu sonra klimayı kapattım sesin kesildiğiini duydum doğru servise döndüm durumu anlattım daha önceden hiç bi şikayetim yoktu bu konuda hatta bi gün önce 300 km yol yaptım klima açık şekilde ve müzik dahi açık değildi ses olsa duyardım servis yolunda hiç bi sıkıntı yaşamadım servisten çıkar çıkmaz bu durumun olması kafama takıldı!!!servis danışmanı usta çağırdı test sürüşü için usta geldi kaputu açtı gaz verdi dinledi falan sonra aldı elektrikçi görsün bide dedi aldı arabayı atölyeye indirdi 15-20 dakka sonra geldi klima kompresörü rulmanları dağılmış dedi parça sordurdu 600 tl dediler böyle bi şikayetimin olmadığını söyledim bu bianda oluşucak bi arıza değil zamanla oluşur dediler ama servis çıkışınamı denk geldi bu sesin başlaması?ordan çıktım sanayiye gittim dinlettim çeşitli özel opel servislerine klimacılara bana söylenen kompresörün tamir edilirse sağlıklı olmuyacağı çıkmasının 600tl olduğu sıfır parçanında 2100 tl olduğu ve ekstra işçilik masrafı olduğunu söylediler.servisin çıkardığı parça fiyatı 600 idi.bugün marmarise döndüm muğladaki yetkili servise girdim durumu anlattım parçanın fiyatı 2000 tl üstü 600 tl parça fiyatı değil parçayı tamir ediceklerdir onu söylemişlerdir parça fiyatı diye dediler.bu nasıl bir olaydır arkadaşlar artık hiç biyere güvenim kalmadı izmirdeki 3 büyük opel servisinide denedim ve sıfır güven.bu gün bir arkadaşım aklıma bi şüphe daha düşürdü ya senin sağlam parçayı söküp bi başkasına ayarladırlada sana bozuk taktılarsa diye.aklıma herşey geliyor napıcam ben sizce?modifiye diye uğraşıyoruz ama böyle sorunlar iyice kafamı bozuyor dün nerdeyse satıcaktım arabayı acayip canım sıkkın bi yardım edin arkadaşlar?

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorma vallaha insanın aklına herşey gelebiliyor.bu arada arızanın oluşma sebebi bi ustanın söylediğine göre yüksek hızlarda giderken klimanın devreye sokulmasıymış olayıda şu şekilde tarif etti hızlı koşan birinin ayağına çelme takılması gibi oluyormuş yüksek hızda klima açmak bunun yerine düşün süratte veya rölantide iken açmak ve ondan sonra hızlanmak daha sağlıklıymış.bunuda uygulayan varmı bilmiyorum bugüne kadar?

Yasin_ist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorma vallaha insanın aklına herşey gelebiliyor.bu arada arızanın oluşma sebebi bi ustanın söylediğine göre yüksek hızlarda giderken klimanın devreye sokulmasıymış olayıda şu şekilde tarif etti hızlı koşan birinin ayağına çelme takılması gibi oluyormuş yüksek hızda klima açmak bunun yerine düşün süratte veya rölantide iken açmak ve ondan sonra hızlanmak daha sağlıklıymış.bunuda uygulayan varmı bilmiyorum bugüne kadar?
evet arkadaşım ustan doğru demiş ve haklı tecrübeyle sabittir.

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani servisin günahını hiç mi almayım ben hiç bi şikayetim yokken aracımın servisten bana bu şekilde verilmesi tamamen tesadüfmüdür?

Yasin_ist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem yetkili serviste öyle bişey yapacaklarını tahmin etmiyorum

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün de servis yetkilisinin bana verdiği örnek ilginçti: müşterinin arabasını park yerinden servisten içeri alırken 5 metre falan mesafe triger zinciri kopmuş komple motor yapılmış.bu olay olsa bişey diyemem herşey önümde oluyor ama benim olayımda araba 5 saat aşağıda serviste ben görmüyorum yani.kısmet diyelim artık