astra h 1.3 cdti klima kompresörü!!!

OPEL_2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"motor kompresör yaptığında ses gelmeye başladı "
motor kompresör yapmak demek nedemek anlayamadım bu konuyu acarmısınız benim acacımdada 22 devirden sonra ıslık sesı gibi sec cıkıyor enjektorler temizlenince oldu bu nedir acaba turbo sesimidir acaba

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamir ettirmeyip bu şekilde kullanırsanız ne olurmuş?

tamiz ettirmeyip bu şekilde sadece klima açmadan kullanabiliyorum eğer klima açarsam bi süre sonra klima yatak sarar klima kompresöründen motora bağlı olan kayış durur böylece motorda dururmuş buda daha büyük bi masraf ama ben şuan için klima kullanmıyorum araçta parkta zaten pek kullanmıyorum bu aralar.

motor kompresörüde 4. vitesteyken 3. vitese attığımızda yani vites küçültüğümüzde motorun kendi kendine yaptığı motor freni.o tür bi ses bende de vardı 2. viteste falan kalkışlarda çıkıyordu servise götürdüm intercoolerdan bi vide çıkmış onu taktılar bi manifoldu tornaladılar kesildi.

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.Klima kompresörü yatak sarar,
2.Klima açılırsa; V kayışı kopar/atar,
3.V kayışı gergi makarası ve kütüğü dağılabilir.
4. V kayışı atar dolarsa, krank keçeleri makaralar alternatör vb. çok ciddi işler le karşılaşılır.
5.V kayışına binen yatak sarmış kitlenmiş bir durumda çok-çok uzak bir ihtimal olan kayışın atmadan kopmadan bu direnaji motora aktarması da söz konusu.
Zayıf olan kolu bile eğebilir.
Yanlışlıkla klima anahtarı açma riskine karşı sigortası çıkarılırsa risk ötelenebilir!

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmir de Ege Özüm opele uğra (egem in önünden geçince ilk sağ sokak yolun sonundan sola döndünmü solda kalır) İsmail Usta ve Mümin ustaya aracını göster. Aracında gerçekten ne olduğunu ve ne şekilde tamirin en ucuza maal olacağını tamirin mi yeni parçanın mı daha verimli olacağını sana söylerler. İsmimi vererek selamlarımı da söylersen extra

Gerçenten güveneceğin servis arıyorsan bu arkadaşlara kefilim.

iletişim bilgileri aşağıdaki gibi ayrıca Mümün ustanın cep telefonu 05556501541

090820081027my2.jpg

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallaha opellerimiz için güvenilir servis bulmak çok zor garanti varken yetkili servis oluyorda garanti bitince yetkili servisin önünden bile geçilmez.bahsettiğiniz yerede bi uğrayım bundan önce merkez opelede uğradım orasıda ilgilendi saolsun ama klima kompresörü açılmadan bi teşhis koymak ve fitay vermek doğru değil dediler.izmire dönünce ilk işim klimayı hallettirmek birde sağ kapım dıştan açılmıyor onun tamiratı olucak.

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak ben bugün çıkışta arkadaşlara uğrayacağım sende de bahsederim. Geldiğinde yabancılık çekmezsin.

Selamlar,

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam abi bende izmire dönünce uğrarım oraya neymiş durum bi bakarlar.

serdarkarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabamda da var öyle bir ses, devir 3 bin olunca uğuldama gibi bir ses geliyor klima açıkken. daha öncede vardı, serviste bir ayar yaptılar azalmıştı ve o kadarına normal demişlerdi. Şimdi gene arttı. Gerçi bu sesi arabanın ilk 6. ayında da duyuyordum, belki de normaldir fakat gene de kuşkulanıyorum.
Bozulmadan servise gitmek de ayrı bir zulüm ne yapacağımı şaşırdım.

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima adamın başına dert arkadaşlar, olsa bir türlü olmasa bir türlü.
İkinci aracımda bende çok çektim buna ragmen tamir olmadı (komple gögüslük sökülüp avoparotör değişmesi gerekiyormuş) , 3 ncü aracımda kompresorden hafif bir ugultu başladı huzursuz oldum.
Hemen sattım.
Şimdi arabam yok rahatım... :)