klima çalışırken gelen ses???

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün dikkatimi çekti klima açıkken 3000 devir üzerinde giderken yada vites değiştirirken bir vınlama türü ses geliyor.hadi doğan-şahin serisindeki defransiyel sesi gibi bir vınıltı.sizce normalmidir bu durum?

ISMMZM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın kilometresi kaç 150.000 km.den sonra klima komrosörü heran dağılabilir eğet vuruntu gibi ses geliyorsa dikkat etmeniz gerekir ses çoğalırsa derhal klimayı devre dışı bırakmanız gerekir aksi taktirde komrosör sıkışırsa aracınız devirdaim yapamaz yolda kalırsınız. ayrıca klima gazını yeniden basarsanız ses kesilme ihtimalide var, çünkü klima gazları yağlıdır ve komrosörün yağlanmasınıda sağlıyor aynı zamanda. bazen klima gazı eksilebiliyor ve tam boşalmazsa komrosörü çalıştırabiliyor işte bu durumda hem soğutma iyi olmuyor hemde yağlanma tam olarak sağlanmıyor.

forumdaki ustalarımız daha detaylı bilgiler verir sanırım.

Son düzenleme:

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın kilometresi kaç 150.000 km.den sonra klima komrosörü heran dağılabilir eğet vuruntu gibi ses geliyorsa dikkat etmeniz gerekir ses çoğalırsa derhal klimayı devre dışı bırakmanız gerekir aksi taktirde komrosör sıkışırsa aracınız devirdaim yapamaz yolda kalırsınız. ayrıca klima gazını yeniden basarsanız ses kesilme ihtimalide var, çünkü klima gazları yağlıdır ve komrosörün yağlanmasınıda sağlıyor aynı zamanda. bazen klima gazı eksilebiliyor ve tam boşalmazsa komrosörü çalıştırabiliyor işte bu durumda hem soğutma iyi olmuyor hemde yağlanma tam olarak sağlanmıyor.

forumdaki ustalarımız daha detaylı bilgiler verir sanırım.
aracın km.si 145000.daha geçen ay komple gaz bastım,kompresör yağlattım.benim bahsettiğim ses vuruntu değil,vınıltı şeklinde

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöyle gaza bastıkça artan turbo demiyimde supecharger sesi gibimi:confused:

benzetme gariip oldu ama klima açıkken bende de aynen öyle gaza bastıkça artan bir zorlanma sesi oluyor. Buysa bende merak ediyorum

well

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöyle gaza bastıkça artan turbo demiyimde supecharger sesi gibimi:confused:

benzetme gariip oldu ama klima açıkken bende de aynen öyle gaza bastıkça artan bir zorlanma sesi oluyor. Buysa bende merak ediyorum

aynı durum bendede var. :sorry: bir iki ustaya gösterdim kompresör zorlandığında yapar. kompresör gidebildiği yere kadar gitsin bakalım dediler ama bende bu yanıtlardan pek tatmin olmadım. bu konuda bilgisi yada görüşü olan var mı ?

serdarkarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ses can sıkıcı, sorunu çözen oldu mu? Nasıl?

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün dikkatimi çekti klima açıkken 3000 devir üzerinde giderken yada vites değiştirirken bir vınlama türü ses geliyor.hadi doğan-şahin serisindeki defransiyel sesi gibi bir vınıltı.sizce normalmidir bu durum?
bir soru bir de cevabım olacak
3000 devir uzerinde sabt hızla mı gidiyorsun?
( o zaman yanlış yapıyorsun eger cok hız yapmıyorsan )

cevabım ise eger ivmelenme esnasında ki sesi soyluyorsan klima acıkken motor cok zorlanıyor 1.3 lerde bu yuzden yapıyor olabilir ama bu zorlanma da kendini 2250 devre kadar hissetirip sonra kayboluyor

bana arıza gibi degil de bu gariban motor ezikligi gibi geldi...

Tuluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim corsa c de de 3000 n den sonra böle garip bi vınlama yapıyor klima..sordurdum kompresör dediler..yakında gdiciymiş ama 1 senedir kullanıyorum ölee

aegeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Yeni astra ve corsalarda bu probleme rastlanıyormuş. Serviste garanti kapsamında komresörü değiştiriyorlar.