klima bakımı ve polen fılıtresı bakımı

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b lerde çok kolay sökülüyor kaputu açıyosun, cam başlangıç hizasının altında havalandırma girişi var oradaki lastiği sıyırıyosun ve polen filtresi kapağına ulaşıyosun .
umarım corsalarda da aynıdır.

astroid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pzeronero' Alıntı:
bir şey sormak istiyorum, peki Polen filtresi ve Kabin Hava Filtresi kolay ulaşılabilecek bir yerde midir? Yani güzel hava oldugu bir haftasonu söküp temizleyebilecegimiz bir şekilde mi yoksa profesyonel destek mi almak lazım bu temzilik için?
astralarda ön torpidonun arka tarafında yani ulaşması biraz zor, torpido gözünü sökmek gerek corsalarda umarım bukadar zor yerde değildir:eek:

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torsion' Alıntı:
setap kardeş klima radyatörü kalorifer radyatorunun ustunde falanmı
ewet her ikiside ayrı radyatör

emrekaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima bakımı

arkadaşlar daha erken ama havalar yavaş yavaş ısınmasıyla bugün klimayı denemek amacıyla bir acayım dedim. uzun süredir çalıştırmayıordum. acayip gürültülü çalışıyor. bu klimanın bakımı nasıl oluyor.ne yapıyorlar gaz falan mı basıyorlar, bu gürültünün sebebi ne ola ki. çok masraf acar mı teşekkür ederim. saygılar sunarım

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gürültü geliyorsa pek hayıra alamet değildir pompada sıkıntı oalbılır. bakım olarak gaz, yagve gerekirse tıkayıcı ilaç basılıyor. benım araç 4 yasında daha anahtar değmedi ama gecenlerde bı baktım gazı bitmiş. kompresör devreye girmiyor. durduk yerde kacırmıs kaçak olacagını sanmıyorum. komprsör kecesınden kacırması normal karsılanıyor. bu mevsımde yaptırtma bıraz daha ısınsın tam sogutup sogutmadıgı hıssedılmıyor

loopus058

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana ustam şöyle demişti , kışta olsa yazda olsa klimanı açcaksın biraz çalışacak eğer kış boyu çalıştırmazsan arızalar oluşur demişti öyle yapıyorum sorun yok şükür şimdilik keza; kullanma klavuzundada aynen öyle yazıyor ara sıra çalıştırılmalıymış.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana ustam şöyle demişti , kışta olsa yazda olsa klimanı açcaksın biraz çalışacak eğer kış boyu çalıştırmazsan arızalar oluşur demişti öyle yapıyorum sorun yok şükür şimdilik keza; kullanma klavuzundada aynen öyle yazıyor ara sıra çalıştırılmalıymış.

aynen bu çok doğru kışın belli aralılarla çalıştırmak gerekiyor şu an için benim klimada hiçbir sorun yok kışın ara ara çalıştırıyordum

DV-011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kışta olsa ara sıra açmakta fayda var çalışsın bence şimdiden baktır yaz yaklaştıkca klima bakım fiyatlarını arttırır bazı fırsatçılar bence kışın fiyatlar daha makul olur şimdiden göstermende fayda var ve ara sıra kışta olsa 5 10 dk çalıştır.

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arasıra çalışması iyidir