...kızıma isim...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah analı babalı büyütsün gözünüz aydın aklımdakiler;

Alaz - Nehir - Ecem -Nilay

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah vatana millete hayırlı etsin, gözünüz aydın.Aklımda birkaç isim var...

Ezgi, Beste, Eda, Öykü,Petek, Ülkü-Ülküm, Yosun...

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah sağlıkla kucağınıza almaya nasip etsin hocam.
Ben Ece ismini beğeniyorum, kraliçe anlamına gelir. Eda da güzel bir isim.

Allah hayırlı evlat nasip etsin, mürüvvetini göresiniz inşallah.

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah analı babalı büyütsün.Başak a ne dersiniz?;)

Allah analı babalı büyütsün gözünüz aydın aklımdakiler;

Alaz - Nehir - Ecem -Nilay

Allah vatana millete hayırlı etsin, gözünüz aydın.Aklımda birkaç isim var...

Ezgi, Beste, Eda, Öykü,Petek, Ülkü-Ülküm, Yosun...

Allah sağlıkla kucağınıza almaya nasip etsin hocam.
Ben Ece ismini beğeniyorum, kraliçe anlamına gelir. Eda da güzel bir isim.

Allah hayırlı evlat nasip etsin, mürüvvetini göresiniz inşallah.

teşekkürler arkadaşlar...
beste - farsça
nilay - arapça
eda - arapça kökenli isimler

1-elif
2-nida
3-yağmur
4-dilek
5-ırmak
6-zeynep
7-ceylan
8-alara
9-ilsu
10- başak
11- alaz
12- ece-ecem
13- ezgi
14- öykü
15- ülkü-ülküm

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Allah analı babalı büyütsün, hiç kimseye Allah evlat acısı göstermesin. Hangi ismi koyarsanız koyun, sorun değil, sonuçta minik yeğenimizin ömür boyu taşıyacağı bir ismi mutlaka olacaktır. Rast gele konulan isimler neticesi karşılaşılacak bazı sorunlar; sizinde değindiğiniz gibi bir kere isim mutlaka Türkçe olmalıdır. Kolay telafuz edilip kolayca yazılabilmelidir (okula başladığı zaman zorluk çekmemesi için), alay konusu olmamalıdır, gereğinden fazla uzun olmamalı, hele hele son yıllarda moda haline gelen (artık yeter dediğimiz, genelde anne ve baba adlarının sonuna konan) Can veya Nur gibi takılar içeren isimler konmamalıdır, önemli kişilerin etkisi altında kalınıp bu isimler çocuklarımıza verilmemelidir (mesela komşumun çocuğu Kıbrıs harekatı sırasında doğdu ismini Ecevit koydular, okulda solcu diye az dayak yemedi garibim. Ya da bence manevi değeri çok fazla olan Muhammet ismi, düşünsenize adam hırsız, berduş ama adı Muhammet ne kadar ters değil mi?). Zor ama güzel bir çıkmaz içine girmişsiniz. (Senin adına yakın diye eşiniz kızmazsa Esin olabilir Anlamı sabah rüzgarıdır. Sabaha karşı doğarsa bahanen olur :).

Son düzenleme:

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah analı babalı büyürsün diyorum ve başlıyorum:D
mine
mina
ada
elifsu
nilsu
tuna
yeliz:D:D
yeşim
senem
sinem
sibel

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah analı babalı büyütsün, hiç kimseye Allah evlat acısı göstermesin. Hangi ismi koyarsanız koyun, sorun değil, sonuçta minik yeğenimizin ömür boyu taşıyacağı bir ismi mutlaka olacaktır. Rast gele konulan isimler neticesi karşılaşılacak bazı sorunlar; sizinde değindiğiniz gibi bir kere isim mutlaka Türkçe olmalıdır. Kolay telafuz edilip kolayca yazılabilmelidir (okula başladığı zaman zorluk çekmemesi için), alay konusu olmamalıdır, gereğinden fazla uzun olmamalı, hele hele son yıllarda moda haline gelen (artık yeter dediğimiz, genelde anne ve baba adlarının sonuna konan) Can veya Nur gibi takılar içeren isimler konmamalıdır, önemli kişilerin etkisi altında kalınıp bu isimler çocuklarımıza verilmemelidir (mesela komşumun çocuğu Kıbrıs harekatı sırasında doğdu ismini Ecevit koydular, okulda solcu diye az dayak yemedi garibim. Ya da bence manevi değeri çok fazla olan Muhammet ismi, düşünsenize adam hırsız, berduş ama adı Muhammet ne kadar ters değil mi?). Zor ama güzel bir çıkmaz içine girmişsiniz. (Senin adına yakın diye eşiniz kızmazsa Esin olabilir Anlamı sabah rüzgarıdır. Sabaha karşı doğarsa bahanen olur :).

çok haklısın savaş abi bende insanın isminin bir nebzede olsa hayatına yön verebileceği düşüncesindeyim benim de ortaokul ve liseyi beraber okuduğum bir arkadaşımın ismi abdülhamid idi solcu hocalar ona gıcık gider ve sağcı hocalarda ne güzel bir ismin var diyerek kollarlardı ama cocuk bütün bunlardan cok sıkılmıştı şimdi doktor ve genelde hamid ismini kullanıyor...

arkadaşlar isimler cok güzel ama bazıları yakın çevremde cok kullanılan isimler ve listede sizin güzel ilginiz sayesinde bayağı uzayacağa benziyor. bu yüzden lütfen kimse kırılmasın şimdiden itibaren bazı elemeler yapacağım...hepinize çok teşekkür ederim lütfen aklınıza gelen isimleri yazmaya devam edin...

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et