...kızıma isim...

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah kısmet ederse 1 haftaya kadar kızımız olucak :pon:(allah olmayanlara da nasip eder inşallah)

aklımızda birkaç isim var ve ben ismin anlamlı ve kökönün türkçe olmasını istiyorum (arapça veya farsça olmamasını istiyorum) bu konuda sizlerinin de fikrini almak istiyorum varsa bildiğiniz türkçe güzel ve anlamlı isimler yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden herkese teşekkür ederim...

akselerbol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yeğenimin ismini Nidanur koydurdum Nida; bağırma, seslenme, seslenen anlamına geliyor kulağada çok hoş geliyor tavsiye ederim.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D Allah analı babalı büyütsün inşallah. benimki 4 yaşında şu an ve tadından yenmiyo abicim. yağmur koymuştuk biz ismini benim çok hoşuma gider bu isim.

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elif en sevdiğim kız ismi Elif olsun.......

Ben yeğenimin ismini Nidanur koydurdum Nida; bağırma, seslenme, seslenen anlamına geliyor kulağada çok hoş geliyor tavsiye ederim.

:D Allah analı babalı büyütsün inşallah. benimki 4 yaşında şu an ve tadından yenmiyo abicim. yağmur koymuştuk biz ismini benim çok hoşuma gider bu isim.

teşekkürler arkadaşlar... allah cümlemizin çocuklarını analı babalı büyütsün,vatanına milletine ve anasına babasına hayırlı bir evlat olsun inşallah...

1-elif
2-nida
3-yağmur

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de 2 kız yeğenim var. biri dilek, biri ırmak. ikisi de güzel isimler.
ve inşallah 2 ay sonra da benim bir oğlum olacak. biz de hala isim bulamadık. tavsiyeleriniz ben de beklerim.
ayrıca bizimkinden 1 ay sonrada 1 erkek yeğenim olacak ali mete...
ahh bi de babası hakkari yüksekovaya gitmeyecek olsaydı. çok daha iyi olacaktı....
neyse konuyu çarpıtmayalım...
allah analı babalı büyütsün mürüvvetini görmek nasip etsin.

CorsaBursa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALLAH analı babalı büyütsün abicim, sağlıklı günlerde büyümesi ve hayırlı bir evlat olması dileğiyle. şu an evli değilim ama evlenirsem allah bi kız evlat nasip ederse yıllardır aklımda olan iki isim var kimseyle paylaşmadım bu arada ;)
BERRA yada
ALYA :)

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
isim önemli oyüzden düzgün bi isim olsuuun

ela güzel:)

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de 2 kız yeğenim var. biri dilek, biri ırmak. ikisi de güzel isimler.
ve inşallah 2 ay sonra da benim bir oğlum olacak. biz de hala isim bulamadık. tavsiyeleriniz ben de beklerim.
ayrıca bizimkinden 1 ay sonrada 1 erkek yeğenim olacak ali mete...
ahh bi de babası hakkari yüksekovaya gitmeyecek olsaydı. çok daha iyi olacaktı....
neyse konuyu çarpıtmayalım...
allah analı babalı büyütsün mürüvvetini görmek nasip etsin.
teşekkürler cümlemizi...
ALLAH analı babalı büyütsün abicim, sağlıklı günlerde büyümesi ve hayırlı bir evlat olması dileğiyle. şu an evli değilim ama evlenirsem allah bi kız evlat nasip ederse yıllardır aklımda olan iki isim var kimseyle paylaşmadım bu arada ;)
BERRA yada
ALYA :)
teşekkür ederim kardeşim,bende kimselere söleymem :p isimler çok güzel anlamları da öyle ama arapça ben öncelikle türkçe kökenli olsun istiyorum ilgin için teşekkür ederim...

isim önemli oyüzden düzgün bi isim olsuuun

ela güzel:)
teşekkürler...sanırım kökeni arapça...

allah hayırlısıyla kucağınıza almak nasib etsin.
allah razı olsun dostum ,sağol...

arkadaşlar eğer zahmet olmazsa isimlerin anlamlarını yazabilirsek çok hoş olucak...
1-elif
2-nida
3-yağmur
4-dilek
5-ırmak

Son düzenleme: