kim evinde balik besliyo yardim...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
internette okumustum bakteri hastaligi filan varsa diye

Diğer balıklara hastalık geçmesin diye o. Sende zaten bir tane balık vardı. Gerek yoktu. Daha da doğrusu zarar vermişsindir. Sıcaklık farklılıkları, fanusun içindeki suyun sertlik derecesi, suyun içindeki yararlı bakteriler, oluşan habitat bütün bunlar çok önemli. Hele de balığın küçücük bir bardağa girmiş olması...

Neyse balığa üzüldüm. Yapacak bir şey yok. En azından duyarlı bir arkadaşsın. Sağlık olsun.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer balıklara hastalık geçmesin diye o. Sende zaten bir tane balık vardı. Gerek yoktu. Daha da doğrusu zarar vermişsindir. Sıcaklık farklılıkları, fanusun içindeki suyun sertlik derecesi, suyun içindeki yararlı bakteriler, oluşan habitat bütün bunlar çok önemli. Hele de balığın küçücük bir bardağa girmiş olması...

Neyse balığa üzüldüm. Yapacak bir şey yok. En azından duyarlı bir arkadaşsın. Sağlık olsun.

o senin duyarliligin be abi eyvalla sagolasin...baliga okadar yani oldurecek kadar kotu baktigimi kesinlikle dusunmuyorum vicdanen rahatimda olmeside tabikide uzdu beni. gittigimiz yerdeki aciklamalarda onlarin kabullenmeside biraz olsun rahatlatti icimi ama iste sonucta yinede garibim aykan abi... bakalim bu balik nolcak isin kotusu yolun daha basinda moralim cok bozuldu...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cinsi ne olursa olsun bir canlının ölmesi insanı çok üzüyor. Balkondaki balık mezarımız 3 senedir camın önünde duruyor :(.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cinsi ne olursa olsun bir canlının ölmesi insanı çok üzüyor. Balkondaki balık mezarımız 3 senedir camın önünde duruyor :(.

valla bende balkon yok savas abi ama olsaydida yapamazdim ikidebir gozumun onune gelicek ben apartmanin arkadasindaki bahceye gomdum

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
valla bende balkon yok savas abi ama olsaydida yapamazdim ikidebir gozumun onune gelicek ben apartmanin arkadasindaki bahceye gomdum
Bende önceleri evdeki büyük saksıların dibine gömerdim. Ama kızım illaki balığıma mezar yapacağım diye tutturunca tamam nasıl istersen öyle yap dedim.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ben çöpe atardım. :) Vicdansız mıyım neyim? :)

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yandik ozaman benimki daha 3.gunden kopurtmeye basladi :D birde rahati filan iyi oldugunda kopurtuyomus balon cikariyomus diye duydum bazi sitelerde ise en fazla 1 yil yasiyacagi yaziyo ama sizin dediginiz kanit oldu ben inanmiyordum 1 yil olayina... isaret konusuna gelince zamanla benimkide alisir ins :)

alısır tabıkıde yem vermeden ona bir işaret yapınki alıssın hareketsız kaldıgında yaparsınız yuzer yedıgını erıtır yoksa ölme rıskı var bu hayvanlar cok sabıt kaldıgı ıcın fazla yem vermeyın dıyorlar rahatından dolayıda yapıyor ama en cok es istedigi icinn yeni bir eş aldıgınızda da yanına koyduktan sonra bır gune kadar izleyin yem verdıgınde fln kavga edebılıyorlar erkek dişiyi öldurebılır ama gzl hayvanlardır ben onu heryere goturmustum koyardım bı pet şişeye kupa bardagına fln yazlıga köye fln gıderdık az yol cekmedı benımle ona ragmen 3 yıla yakın yasadı :)