kim evinde balik besliyo yardim...

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sarı prenses yunus ve avratus balıkları var yem atmayınca gücü gücü yetene yapıyolar birbirlernin kuyruklarını yemeye calısıyolar hatta bi gün yem atmayı unutmusum sabah kalktıgımda akvaryum suyu 3 parmak kadar eksilmişti ve çöpçüm yoktu yemişler vahşiler..akvaryumla iligli konu görünce yazmak istedim:)
sizin sorunuza gelince;betta balıkları cam bardakta bile yaşıyolar fanusta rahatlıkla yaşarlar haftada bir kez bi kaç bardak su alıp temizini ekleyin günde bi sabah bi de akşam yem verin yeter :)

sizinkilerin isi zormus ya :) bakalim ins baligi rahat tutabiliriz az once suyunu degistirdim bakalim ilk bikac hafta hayvanda bende zorlanabiliriz ama isi ogrenene kadar zorluk... birde bizim scooby hep suyun uzerinde duruyo ya :)

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beda sevimli bir hayvandır benımde vardıı yem atmadan önce ona parmagımla işaret edıyordum alısmıtı hep işaret ettıgımde yüzüyordu cunku sabıt kalmayı seven bır balık ben gunde bır tane atıyordum yem bazzense atmıyordm 3 sene yasadı benımlee suyunu köpurtmeye basladıysa cıftlesmek istiyor yanına bir eş al benımki o yuzden olmustu :)

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beda sevimli bir hayvandır benımde vardıı yem atmadan önce ona parmagımla işaret edıyordum alısmıtı hep işaret ettıgımde yüzüyordu cunku sabıt kalmayı seven bır balık ben gunde bır tane atıyordum yem bazzense atmıyordm 3 sene yasadı benımlee suyunu köpurtmeye basladıysa cıftlesmek istiyor yanına bir eş al benımki o yuzden olmustu :)

yandik ozaman benimki daha 3.gunden kopurtmeye basladi :D birde rahati filan iyi oldugunda kopurtuyomus balon cikariyomus diye duydum bazi sitelerde ise en fazla 1 yil yasiyacagi yaziyo ama sizin dediginiz kanit oldu ben inanmiyordum 1 yil olayina... isaret konusuna gelince zamanla benimkide alisir ins :)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bende basladım murat gıbı fanusta sonra babam akvaryuma cevırdı bıyuk boy tam boy su temızleme motoru ıvır zıvır derken akvaryumu zararına sattım tam bı hastalık peder dedı yok et gözum görmesın ama keyıflı hobı :D

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende basladım murat gıbı fanusta sonra babam akvaryuma cevırdı bıyuk boy tam boy su temızleme motoru ıvır zıvır derken akvaryumu zararına sattım tam bı hastalık peder dedı yok et gözum görmesın ama keyıflı hobı :D

:) keyifli cidden biraz zahmetli e tabiki okadarda olmali zaten. sizinki tam tesisatmis sanirim ya :) benim okadar imkanim yok simdilik sonucta ogrenciyiz :)

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simdi eve geldimde balik fanusun dibinde hic kipirdamadan duruyodu hic bisi yapmiyodu ayri bi bardaga koydum internette hasta olabilecegi yaziyo siz ne dusunuyosunuz

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Neden ayrı bir bardağa koydun?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Biz eskiden hastalanan balıklarımızı bir süre tuzlu suda bekletirdik.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun butun gun balikla ugrastik... balik malesef oldu :(... ve aldigimiz yeri aradik baligi getirmemizi istediler cunku betta baliklarinin 5 tanesinden 4 u olmus... baliklar 3 gunde tukenmis hepsini satmislar yani 5 tanesinide... bi hastalik varmis baliklarda o gelen partide dediler bunun uzerine bi balik verdiler kolisa cinsinden valla sogudum acikcasi bu isten...