kilometre geri alma, silme.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende pedalların lastiğine bakın derim. pek dikkat edilmeyen yerlerden biridir.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar. çok teşekkürler. 97-98 model bir vectra almak istediğim için, sordum bu soruyu. ama görünen o ki işimiz şansa kalmış.

bu arada yeri gelmişken şunu sormak istiyorum; siz olsanız 97-98 vectra mı yoksa yine 97-98 f kasa astra mı alırdınız. ha unutmadan otomatik vites istiyorum. 100 binin üzerinde olanlar beni çekindiriyor yani motor ve şanzuman sağlığı açısından. gerçi usulüne uygun ve bakımlı kullanılmış olanların hiçbir sorun çıkarmayacağının farkındayım. ama yine de ikinci el sonuçta. başına neler geldi, neden satılıyo bilemeyiz.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi sorduğunuz iki arac kıyaslama yapılamayacak derecede. öncelikle sınıf farkı var. daha geniş bir arac istiyorsanız vectra. tabi size kalmıs. vectra kullanıyorum diye vectra demiyorum ama kime sorsanız vectra diyecektir. astra belki motordan kurtarabilir 1.6lt ise.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pedalların lastikleri değiştirilemiyormuki? direksiyonada kılıfı geçiriyolar al sana yeni lastik ve dieksiyon:D

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi sorduğunuz iki arac kıyaslama yapılamayacak derecede. öncelikle sınıf farkı var. daha geniş bir arac istiyorsanız vectra. tabi size kalmıs. vectra kullanıyorum diye vectra demiyorum ama kime sorsanız vectra diyecektir. astra belki motordan kurtarabilir 1.6lt ise.

yani benim iki araç arasında kalmamın nedeni şu.
birincisi bu aracı alırsam günlük 10 veya 20 km yapacağım, iş ile ev arasında. yani bir gidiş geliş 10 km. belki öğle arası da gidip gelirsem 20 olacak. koskoca 2000 motor vectrayı bu şekilde kullanmak mantıklı mı bilemiyorum tereddütüm var. yılda belki bir iki kez birkaçyüz km yi geçmeyen uzun yola çıkılır elbet.

bazen şöyle düşünüyorum, yukarıda açıkladığım kullanım amacı için astra bile fazla zaten, madem öyle almışken daha konforlu olan vectra yı mı tercih etsemdiyorum yani. sizce..?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim şehir içinde yaptığım en fazla mesafe 20-25 kmdir. hatta genelde arac haftanın 3 günü yatar. konfor diyorsanız fazlasıyla alırsınız astraya göre. haa bu arada okadar yakın mesafe gideceksinizki belki yakıt masrafı bile fark etmeyecek düzeyde kalacaktır. malum motor daha yeni ısınmıs olacak bi yerde... ben vectra derim!

White Veccy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz abinin dediği gibi obd soketinden takılan tech 2 haricinde bir cihaz var bir sigara bile içemessin o kadar kısa sürede değiştiriyorlar tech 2 ile km saati sıfırsa ayarlayabiliyorsun onun haricinde bildiğim kadarıyla tech 2 ile ayarlanmıyor mantığıda olurda birgün gösterge bozulursa sıfırını taktıklarında serviste tech 2 ile 1 defaya mahsus eski km ye ayarlasınlar diye

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki arkadaşlar bu araçlarda motor çalışma saatini gösteren bir yöntem yok mu. veya dijital km geri alınsa bile gerçek km yi görmenin bir yolu yok mu yani.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
geçen eski komşum 1.7 si varıd 230 binde 80.000 yaptırıp sattı kendinede dedim ayıp tasvip etmiyorum