Kia Rio Deneyimim.

qualite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 model kia rio 1.4 trend ve henüz 200 km de olan araç ile dün 90 km yol gittim. Daha önce pekte hoşuma gitmeyen araç daha koltuğuna oturduğum anda hoş geldi. Dışarıdan çok ufak görünen araç şoför mahaline bindiğim anda okadarda dar olmadığını anladım. Enazından önde oturan kişinin dizi konsola değmiyor ve rahatsız etmiyor. Aracı çalışırırken marşa çok basmışım haberim yok :) çünki sesi duymak imkansız gibi birşey. Tabiri caiz se gürp diye alıyor :) yola çıktım ayağımın altında debriyaj sanki yok gibi birşey pamuğa basıyor gibi hiç yormadı beni. Hele vites geçişleri elinizi yormanıza gerek yok parmağınızlada itebilirsiniz. Direksiyonu kavrama olayı gerçekten güzel, okadar yumuşak ki anlatamam. Ufak ve kibar ama biraz daha estetik olabilirdi. Üzerinde radyo teybe ait fonksiyon tuşları v.s Araçtaki süspansiyon ve yalıtım oldukça başarılı bilerek çukurlara düştüm birazda hızım vardı maksat süspansiyon test amaçlıydı henüz işlem görmemiş çalışmamış amortisör ve diğer aksamların sağladığı konfor pahabiçilmezdi benim için. Aynı yerden kendi aracımla geçtiğimde nekadar sert bir süspansiyonlu araca sahip olduğumu çok iyi anladım. Yakıt konusu gittiğim hıza göre güzeldi, Yola çıktığımda benzin ışığı yanıyordu 30 TL benzin aldım 90 km gittim ibre biraz oynadı ama ışığı yakmadı. sanıyorum ışığın yanması için 20 km kadar daha giderdi. Aracın üzerinde Kumho marka lastik vardı bana biraz sert geldi ama yine hakkını veren okadarda rahatsız etmeyen bir lastik diyebilirim. asfaltta yama izlerini hafif belli etsede küt küt şeklinde vurup rahatsız etme olayı yok. Aracın camlarını kapattığımda dışarı ile olan ilişkim kesilmişti 90-120 km hız arası gittim geldim Radyoyu kapattım özellikle rüzgar sesi uğultu v.s hiç bir ses duyamadım. Bu konuda gerçekten başarılı bir araç. (zira kendi aracım bu konuda çok başarısız aracın içinda fırtına kopuyor sanki.) Aracın iç kalitesi neçok iyi nede çok kötü koltukları belinizi tam kavrayıp güzel bir sürüş imkanı sağlıyor. Aracın arka camlarının manuel olmasıda üzücü keşke onu standart otomatik olarak sunmuş olsalardı. Sonuç olarak Araç benim hoşuma gitti Bunu anlatma sebebim kia rio alacak arkadaşlara bilgi amaçlıdır. 24 -27 bin TL'lik Fiyatına göre gerçekten güzel bir araç. 5 Yıl garanti cabası..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biri kia mı dedi :D

qualite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortalık karışacak bir durum yok. Kullandığım opel markasına göre çok çok iyi bir araç onu söyledim sadece. Opelin ne olduğunu buradaki herkez biliyor kimse inkar edemesin. Ben combo ile rio yu kıyaslamıyorum genel olarak konuşuyorum.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortalık karışacak bir durum yok. Kullandığım opel markasına göre çok çok iyi bir araç onu söyledim sadece. Opelin ne olduğunu buradaki herkez biliyor kimse inkar edemesin. Ben combo ile rio yu kıyaslamıyorum genel olarak konuşuyorum.

Genel olarak KIA Opel'den iyi diyorsunuz yani:D

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buna ben bile bişey diyemem :D

fakat motor olarak kia opelden 10 kat iyidir :D

Motor konusunda haklısın abi.

Yeni Çıkan 1.6 GDI atmos motorlardan 135 HP ve iyi bir tork değeri .

Dizelleri sessiz ve güçlü .

Ama şimdi aynı segmentte bir Opel'le bir KIA'nın içine oturunca Opel ağır basıyor.YYumuşak süspansiyona aşık olmuş Bülent abi ama Opeldeki sertlik virajlarda öne çıkmasını ve güvenliği sağlıyor

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor konusunda haklısın abi.

Yeni Çıkan 1.6 GDI atmos motorlardan 135 HP ve iyi bir tork değeri .

Dizelleri sessiz ve güçlü .

Ama şimdi aynı segmentte bir Opel'le bir KIA'nın içine oturunca Opel ağır basıyor.YYumuşak süspansiyona aşık olmuş Bülent abi ama Opeldeki sertlik virajlarda öne çıkmasını ve güvenliği sağlıyor

ya rio'nun pek yumuşak olduğu söylenemez.. ama opelin yarısı kadar konfor ve güvenli sürüş hissi var :D

birde sen şuna bak :D

Hyundai, 2012 yılında piyasaya süreceği Veloster modeli için yeni bir performans motoru üretmeyi planlıyor. 1.6 litrelik T-GDI isimli motoru ile 2012 Hyundai Veloster‘in gücü 208 beygir ve 265 Nm tork üretebiliyor.

Son düzenleme: