kaza yaptım...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi ki kaskon varmış bu arada kaza yapınca tak diye bi ses oluo ama ne olduğunu bilemiyosun :)

çok geçmiş olsun

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun yine de ucuz atlatmışsın ...

thundercat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun boşver ya cana geleceğine mala gelsin sıkma canını

dc6189

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk onemli kazan heralde.. cok gecmiş olsun... ama arabanda onemli bi hasar yok diye dusunuyorum...ist da kullanılan cogu arabada bu tip kaza, 2-3 parca boya mevcuttur kafana takma...
İnsan cıkan ses yuzunden arabayı parcaladık komple diye geciriyor içinden.. en heyecanlı ve stresli anı ise kapıyı acıp acaba hasar ne boyutta diyip arabadan inerken gecen saniyeler..
tekrar gecmiş olsun...

dc6189

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada madem kaskoyu bozduruosun en guwendigin ve temiz iş yapacagına inandıgın servise gotur arabanı.. wernigini falan iyi atsınlar boyanın tonu uysun yanii... kasko her turlu odemek zorunda illa onların yonlendirdigi servise gitmene gerek yok... en kotu ihtimalle hasarı kartla falan odeyip faturayı da kaskoya ulaştırıp 1 hafta içinde alırsın paranı...
ben pederin arabasını aman iyi olsun diye borusan da yaptırmıştım.. sonuç?? boya da dalgalar war... cok sinir bozucu.. temiz işçilik cok onemli.. o yuzden cok yogun servisleri ben tercih etmiyorum artık...

LeVeLuP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun, allah beterinden saklasın

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ah canım kardeşim benim,içim acıdı valla arabanı görünce,yazık olmuş valla,ne desek boş,çok geçmiş olsun.O panik esnasında daha büyük hamleler de yapabilirdin,yine de verilmiş sadakan varmış demek lazım.Allah'tan ki bununla bitmiş olay.Tekrar geçmiş olsun,yaptırılabilir bir şey zaten,çok fazla aç kapa yapmadan yapılabilir.Olay yerini iyi biliyorum,güzel yaptılar ama biraz dengesizlik var bağlantı noktalarında...

Bence,bazı yerler çekiçlenerek düzeltilir,çektirme kullanılabilir,macun zımpara boya derken olur biter.Kapı sac'ı falan değişmez merak etme.

Şimdi gelelim asıl konuya;Sana çarpıp kaçtılar anladığım kadarıyla ve plakası sende mevcut.Eğer şahidin de varsa,tutanak tutturmalısın karakolda.Daha sonra bu tutanak ile dava açacaksın.Zaten karakol bu süreç içinde karşı tarafa ulaşmaya çalışacaktır.Ulaşamadığı taktirde,yasal prosedür işleyecek ve mahkeme kanalı ile muhattab'a tebligat gönderilecektir.Tanınan yasal süre içinde müracat edilmezse karşı taraf tarafından,polis bizzat kendisi ilgilinin adresine gidecektir.Yine ulaşılamazsa,çıkan yasal kararla icra hukuk'u devreye girecektir.Eninde sonunda o para karşı tarafın sigortasından (trafik sigortası ya da kasko) tazmin edilecektir faizi ile.Tüm bu işlemler yaklaşık 6 ay sürer.

İkinci yol;KEndi kaskondan arabanı hemen yaptırırsın tutturduğun tutanak ile,serviste seni sigorta departmanı yönlendirecektir.Serviste ekstra bir dilekçe yazacaksın zaten kendi kasko şirketine.Daha sonra tüm işlemler senin sigorta şirketin tarafından yürütülecek,sense suya sabuna dokunmayacaksın.Senin sigorta şirketinin avukatları her şeyi halledecek...

Olay bu'dur,umarım yardımcı olmuşumdur :) tekrar geçmiş olsun...

carpediem00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun dostum minübüsün rengi çıkmış resmen böyle adi adamlar var çarpıp kaçan allah bilir ehliyetide yoktur allahtan fazla bişey yokmuş daha kötüsüde olabilirdi takma...

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Unutmuşum pardon,bu şekilde yaparsan (2.yol) senin kaskonun da hasarsızlık klozu bozulmaz,yani kabacası,kaskon hiç bir şekilde bozulmaz... :)