Kasko cam sorunsalı

corsaedt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar
Aracıma sonradan yağmur sensörü taktım ve 1 sene sonra camım kırıldı. Ben de ORJİNAL yağmur sensörlü cam taktırmak istedim. Kaskoya durumu bildirdim onlar da yağmur sensörlü cam ile normal cam arasındaki farkı ödeyin bizim için sıkıntı olmayacağını ve servise bu durumu iletin dediler. Ben de servise aynen bu durumu ilettim. Onlarda sizin aracınızda yağmur sensörü yok o yüzden sistem size yağmur sensörlü cam vermemizi engelliyor dediler. Kesinlikle olmaz dediler ben de opel'i merkez e şikayet ettim bu sefer de servis bana sadece siz her şeyin ücretini ödedikten sonra bunu yapabiliriz kasko da size sonra parayı göndersin yani kısacası biz kaskoyla değil siz uğraşın dediler. Zannedersem bundan başka bir yol yok gibi önceden başından böyle bir olay geçen ya da bana tavsiye edebiliceğiniz bir yöntem var mı dır?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar
Aracıma sonradan yağmur sensörü taktım ve 1 sene sonra camım kırıldı. Ben de ORJİNAL yağmur sensörlü cam taktırmak istedim. Kaskoya durumu bildirdim onlar da yağmur sensörlü cam ile normal cam arasındaki farkı ödeyin bizim için sıkıntı olmayacağını ve servise bu durumu iletin dediler. Ben de servise aynen bu durumu ilettim. Onlarda sizin aracınızda yağmur sensörü yok o yüzden sistem size yağmur sensörlü cam vermemizi engelliyor dediler. Kesinlikle olmaz dediler ben de opel'i merkez e şikayet ettim bu sefer de servis bana sadece siz her şeyin ücretini ödedikten sonra bunu yapabiliriz kasko da size sonra parayı göndersin yani kısacası biz kaskoyla değil siz uğraşın dediler. Zannedersem bundan başka bir yol yok gibi önceden başından böyle bir olay geçen ya da bana tavsiye edebiliceğiniz bir yöntem var mı dır?

Abi merhaba nasılsın. Aslında servis de kasko da doğru olanı söylemiş ancak serviste kontrol edildiği zaman senin aracının orijinal halinde sensör olmadığı için sistem onun takılmasına müsaade etmemiş. Benzer bir durumu yaşamadım ama şu aşamada senin söylediğinden başka bir yol yok gibi gözüküyor. Sanırım bu sensör takıldıktan sonra kasko şirketine haber vermen gerekiyordu bildiğim kadarıyla. Yani mesela aracındaki CD30 MP3ü söküp yerine Tocuh and Connect bağladın ve sonra çalındı, kasko şirketine bu donanımın takıldığını söylediğinde sana yeni bir Touch and Connect vermeliler ama haber vermediğin için sistemde gözüken CD30u verecekler gibi düşün. Tabi donanım ekletmenin kasko ücretine bir etkisi bence muhakkak vardır.

CC' için epey başının etini yemiştim abi, yakın zamanda seni bu konu hakkında tekrar rahatsız edeceğim gibi duruyor hakkını helal et abi :)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sonradan takılan herşeyi kaskoya ekletmeniz lazım teyp hoparlör vs