Kapı içi Tutamaç boya dökülmesi ?

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kapı içi Tutamaç boya dökülmesi ?

aynı problemi yaşayan arkadaşıma aracı servise götürüp garanti olayını zorlamasını söylemiştim. foto çekip yazmışlar ve son verdikleri bilgiye göre onay almışlar parça gelince takılacak

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Arkadaşlar pazartesi günü servise bıraktım, sağolsunlar salı gününe kadar bağladılar arabayı. Salı günü aldım. ևok şükür bir problem olmadan aldım. Güzel de yapmışlar sağolsunlar. Ancak 2.resmi dikkatli baktığınızda nokta kadar bir bölümde siyahlık var. İnşallah ilerde ordan atmaz. Toplu iğne başı kadar bir boşluk için uzatmak istemedim mevzuyu.

Ancak şu dikkatimi çekti. Bir arkadaşımda Dacia Sandero var, diğerinde Ford Fiesta. Onlarda da aynı bu renge benzer bir tutamaç var. Ancak onlarda boyanın üzerinde bir cila gibi kaygan bir katman var. Bizde direk boyayı hissediyorsun elinle. Prüzlü gibi sanki. Onlarda çok net kaygan bir katman var. Bence sorun burdan kaynaklanıyor. Aslında buralara bir cila tarzı bir katman da atsalar daha iyi olabilirmiş.

b8Z6ab.jpg

jJr6am.jpg

teşekkürler kaan bey, ben de yıllık bakımına gittiğimde aynı işlemi uygulatayım.

Güzel bir şekilde halletmişler bence  greatt

ccan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba,
Resimlerdeki sorun bende de var ve en ufak tırnak vs. çarpmasında boya kalkıyor. Servisle (Ek-can Kocaeli) görüştüğümde kullanıcı hatası olduğunu söylediler fotoğraflarını çektiler ancak Opel'in garanti talebini geri çevireceğinden o kadar emindiler ki fotoğrafları yollayıp işlem yapmak bile istemediler. Sıkıştırınca siz müşteri hizmetlerini arayın bize iş emri olarak dönerler dendi. Müşteri hizmetlerine şikayetimi bildirdim ertesi gün servisten aradılar %50 masrafı öderseniz yaparız mağdur olmayın dendi. %50 yi sorduğumda 1000 TL gibi bir rakam telaffuz ettiler tabiki kabul etmedim. Aynı gün akşam müşteri hizmetleri döndü garanti kapsamına alınamayacağını söyledi. Ancak Sn.kursatihtilali garantiden değişim yapmış. Ancak bayinin tavrı işlem yapmak istemeyişi canımı çok sıktı. Bende bu sorunu yazılı bir şikayete dökmek istiyorum. Garantiden değiştirenler bunu kanıtlayan belge ve fotoğrafları paylaşırsa çok sevinirim. Belki sorununu çözememiş diğer kullanıcılara yardımı dokunur. Teşekkürler

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

ccan link' Alıntı:
Merhaba,
Resimlerdeki sorun bende de var ve en ufak tırnak vs. çarpmasında boya kalkıyor. Servisle (Ek-can Kocaeli) görüştüğümde kullanıcı hatası olduğunu söylediler fotoğraflarını çektiler ancak Opel'in garanti talebini geri çevireceğinden o kadar emindiler ki fotoğrafları yollayıp işlem yapmak bile istemediler. Sıkıştırınca siz müşteri hizmetlerini arayın bize iş emri olarak dönerler dendi. Müşteri hizmetlerine şikayetimi bildirdim ertesi gün servisten aradılar %50 masrafı öderseniz yaparız mağdur olmayın dendi. %50 yi sorduğumda 1000 TL gibi bir rakam telaffuz ettiler tabiki kabul etmedim. Aynı gün akşam müşteri hizmetleri döndü garanti kapsamına alınamayacağını söyledi. Ancak Sn.kursatihtilali garantiden değişim yapmış. Ancak bayinin tavrı işlem yapmak istemeyişi canımı çok sıktı. Bende bu sorunu yazılı bir şikayete dökmek istiyorum. Garantiden değiştirenler bunu kanıtlayan belge ve fotoğrafları paylaşırsa çok sevinirim. Belki sorununu çözememiş diğer kullanıcılara yardımı dokunur. Teşekkürler

Hocam hiç uğraşmayın. Yine dökülecek nasıl olsa. Boşu boşuna değiştirmeyin. Boyatın gitsin. Nasıl olsa yine aynısı olacaktır. Sanmıyorum ki buna bir çare bulmuş olsunlar. Problem plastiğin üzerine attıkları boyanın üzerinde bir koruma olmaması. Birçok arabada boyanın üzerinde cila tarzı bir koruma var. Bizimkilere akıl edememiş arkadaşlar.

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardes ozel mesaj attim sana.

ccan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Boyamakta bir çözüm ancak internetten araştırdığım kadarıyla bazı kullanıcılar bu problemi yaşıyor bazıları yaşamıyor. Arabayı alırken gösterdikleri ilgi ve samimiyet sonrasında yine ne var, buda sorun mu tarzında bir yaklaşıma dönüşüyor. Bu da beni rahatsız etti açıkçası. Bir başka yol olarak Ümraniye Gedizlere sormayı da düşünüyorum. Daha önce orda soğutma suyu kaçağı sorunundan pompa değişmişti. Servisler arasında gerçekten bariz hizmet farkı var.

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Kapı içi Tutamaç boya dökülmesi ?

Benimde sağ ön kapı cam açma dugmesinin kenarlari soyuldu.Gecen hafta 30000 bakiminda servise soyledim garantiden degisim talep ettim.Fotograflari cekilip opele iletildi.Biraz once servisten aradilar degisim kabul edilmis bir ara gidip degistirecegim.
[img=337x600]http://img.tapatalk.com/d/14/06/30/7e9etyge.jpg[/img]

ccan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benim sorunda çözüldü sayılır. Bu pazartesi servisten aradılar aracı döşeme koduna bakmak için çağırdılar. Şaşırdım bende meğersem o gün İzmir'den bölge müdürü gelmiş serviste bu sorunu paylaşmışlar kendisiyle. Bu sayede ön iki kapı döşemesi pazartesi değişecek.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et