Kapı içi Tutamaç boya dökülmesi ?

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Ynt: Kapı içi Tutamaç boya dökülmesi ?

O parçalar perçinli değil, 3 tane vidası var ve tırnaklar tutuyor. Kapı içi led yaparken onları da sökmüştüm. Servis sorun yaparsa tekrar boyatılabilir.

[img=450x600]http://i.hizliresim.com/1PGLE1.jpg[/img]

jJQ8qG.jpg

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

HasanM link' Alıntı:
O parçalar perçinli değil, 3 tane vidası var ve tırnaklar tutuyor. Kapı içi led yaparken onları da sökmüştüm. Servis sorun yaparsa tekrar boyatılabilir.

[img=450x600]http://i.hizliresim.com/1PGLE1.jpg[/img]

[img=450x600]http://i.hizliresim.com/jJQ8qG.jpg[/img]

Az önce geldim servisten. ֖ncelikle gerçekten benim böyle bağırıp çağırma gibi bir özelliğim olmadığı için bir gün öncesinde GM 'ye attığım mailin etkisiyle serviste 4 usta karşıladı beni. Derin derin incelediler. Ve şu kanıya vardılar. Buraya birşey vurulmuş. Hatta bir öyle bir abarttılar biri neredeyse "bu arabaya binilmiş hocam...." diyecek diye korktum açık söylüyüm. :)

Yahu vursam vurdum der çeker gider boyatırım bir yerde. Zorla bana onu yapmışsın yok olmadı bunu yapmışsın yok olmadı.  Ustanın biri "siz kapıyı kime söktürdünüz hocam" dedi. Bu kapı sökülmüş falan dedi. Bi baktık ki hakikaten kapı açma yerindeki o kapak oynanmış. şaşırdım resmen. Aracı bir tek ben bu bahsi geçen serviste bakıma soktum. Onun haricinde yıkamacıdan başkasına teslim etmedim.

Neyse konu zaten o da değil. Usta benden kaç yaş büyük babam yaşında insan. Saygısızlık etmek istemedim. Ancak devamlı buna şu yapılmış, buna bu yapılmış. Anlatıyor devamlı. "Bakın bu araç daha 7800 km de ve garantinin bitmesine 2 ay kaldı. Ben buna böyle binerim. Problem etmem. Ancak bu dökülmeye devam eder." Adam yok diyor dökülmez bu tırnakla çıkmıyor bak diyor. Sonrasında artık biraz kızdım.

Yahu siz beni sorguya mı çekiyorsunuz. Ben kendimi en azından dürüst biliyorum öyle kabul ediyorum, ister inanırsınız ister inanmazsınız. Ne yapılacaksa onu yapın. Problem etmeyin olmuyorsa olmuyordur dedim. Adamlar sonra fotoğraf çektiler servis müdürünü aradılar, aracın km sini çektiler. Göndereceklermiş.

Ben komple iç döşemenin değişmesinden de yana değilim diyince hepsinin yelkenler suya indi. Sanki çok meraklıyım takırtı tukurtu uğraşamam dedim. Usta sonra bana "hocam senin işi boya ile hallederim ben eğer değişim onayı çıkmazsa, kafanı yorma" dedi. Anlattı biraz bantlarım komple boyarım, istersen komple konsolla beraber beyaza boyuyum hocam problem etme böyle şeyleri falan... :) " neyse konu kapandı.

Sonuç olarak dert anlatmak hendek atlatmak meselesi. Ben gerçekten hem bu servisler olsun, hem birçok elektronikten tutun, tüm tüketici müşteri servisleri anlamında insanların artık karşısındaki insana güveninin kalmadığını görüyorum. Adamın gözünün içine baka baka "ben bu arabaya kendime bakmadığım kadar bakıyorum, üstelik arabaya daha binilmedi bile" diyorum. Adam hemen "niye hocam binilmiş 7800 km'de görmüyormusun" diyor. Anlam vermek mümkün değil. Ben ne diyorum karşımda beni nasıl anlıyor.

Yazacak çok şey var da uzatmak istemiyorum. İnşallah boya işi ile çözeriz. Aynı boyadan mevcutmudur bilmiyorum, nasıl boyayacaklar onu da bilmiyorum ama inşallah sorunsuz çözeriz. ևok da üstelemek de istemedim açıkcası.

kopat90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kapı kolunda bendede boya atması var yüzük felanda yok tırnak çizmiş heralde anlamadım gitti en güzeli gidip bi kaplamacıya karbon felan gibi bişeyler kaplatıcam heralde döşemeyi sökmeden üstüne kaplıyabilir diye tahmin ediyorum.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

kopat90 link' Alıntı:
kapı kolunda bendede boya atması var yüzük felanda yok tırnak çizmiş heralde anlamadım gitti en güzeli gidip bi kaplamacıya karbon felan gibi bişeyler kaplatıcam heralde döşemeyi sökmeden üstüne kaplıyabilir diye tahmin ediyorum.

En mantıklısı karbon kaplatmak hocam. Zaten bugun eşim deneyi bu sağ taraftaki yerde, resmen tırnakla kazıyabiliyorsunuz boyayı. Şaşırdım kaldım. Yavaşça bastırın aşağıya doğru inin bi bakıyorsunuz boya komple kalkıyor. Yani kesinlikle problem bu tutamaçlar. Yakın bir zamanda herkes bir şekilde bunlara çare arayacak bence. Ama problem opelin kendisinde. Adam gibi malzeme yapmak bu kadar zor olmamalı. ,

Ben kokpitteki bu aynı renk bölümlerden korkuyorum. İnşallah orda problem olmaz.

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında ben cozumu buldum hatta cok cok basıt alacağız bır adet plasti dip 5 ser 6 sar kat attıkmı tass bıraz daha gıtsın sonra fantazı yapıp hepsını kazıycam vercem boyayı super oluyor gordum ınceledım orjınalı gıbı olmus bu arada ınceledgım arac passat

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaan bey sonucu takip ediyorum. son durumu yazarsanız sevinirim

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Kapı içi Tutamaç boya dökülmesi ?

chiv link' Alıntı:
kaan bey sonucu takip ediyorum. son durumu yazarsanız sevinirim
Yarın bırakacağım servise. İnşallah sökmeden yaparlar. Son durumu burada yazarım. Yani yarın boyanacak.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar 26 mayıs pazartesi gideceğim boyama için. 19 mayısta randevu yazmış arkadaşlar yanlışlıkla. :D

Arkadaşlar bir sorum olacak. Özellikle bu boya işinden anlayan arkadaşlar. Ben servisten öncelikle aslında değişim yanlısı olmadığımı söylemiştim. Onlarda hemen o zaman problemin olmadığını boyanabileceğini söylediler.

Sorum şu; kapı iç döşemesini hiç sökmeden bu adamlar bu kapı tutamaçlarını boyayabilirler mi?

Yoksa mecburen çıkartmak zorundalar mı? Bilgisi olan var mı?

Yani benim değişimi istememin nedeni kapı iç döşemesinin çıkarılıp yenisi takıldığında "oluşabilecek sesler" den dolayı olduğunu belirttim.

Bugün de İzmir Müşteri Hizmetlerinden aradılar siz değişim istememişsiniz falan diye söyleyince karşıdaki beyefendi kafamda soru işareti oluştu hemen. Aslında ben istemedim değişim ancak boya işinden sonra ses tıkırtı olursa değişimden farkı da olmayacak hatta daha da kötü olabilir. Çünkü arabada şuan için çok şükür ki en ufak ses yok, ne konsolda ne harhangi bir yerde.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük ihtimal sökerek boyayacaklar, çünkü fırına sokacaklardır onu. En azından ben öyle tahmin ediyorum

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar pazartesi günü servise bıraktım, sağolsunlar salı gününe kadar bağladılar arabayı. Salı günü aldım. Çok şükür bir problem olmadan aldım. Güzel de yapmışlar sağolsunlar. Ancak 2.resmi dikkatli baktığınızda nokta kadar bir bölümde siyahlık var. İnşallah ilerde ordan atmaz. Toplu iğne başı kadar bir boşluk için uzatmak istemedim mevzuyu.

Ancak şu dikkatimi çekti. Bir arkadaşımda Dacia Sandero var, diğerinde Ford Fiesta. Onlarda da aynı bu renge benzer bir tutamaç var. Ancak onlarda boyanın üzerinde bir cila gibi kaygan bir katman var. Bizde direk boyayı hissediyorsun elinle. Prüzlü gibi sanki. Onlarda çok net kaygan bir katman var. Bence sorun burdan kaynaklanıyor. Aslında buralara bir cila tarzı bir katman da atsalar daha iyi olabilirmiş.

b8Z6ab.jpg

jJr6am.jpg