!!!!!J calismiyorr acill!!!!

Yeniceri4231

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Aracınızı devirsiz kullanmayın.
Üst vitese geçmek için ise alt devirleri iyi doldurun.

Devirli kullanım: seyir halinde ihtiyaç duyduğunuzda gaz pedalından hissedilir tepki aldığınız devirdir.

Yani normal seyrinde giderken gaza dokunduğunuzda araçta ivmelenme oluyorsa devrinin iyidir. Ama ivmelenme olmuyor ve baygın davranıyorsa devirsiz kullanıyorsunuz demektir.

1.3 dizellerin ideal devri 2.2k civarı, 1.6 dizellerin durumunu bilmiyorum.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet 2.000 ile 3.000 arası kullanıyorum. Zaten 3.000 devirden sonrasına ihtiyaç duymuyorum.yani 2.000 bandı ki en ideali

• Beğen
Tepkiler: tuleybihayat

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devirli kullanım: seyir halinde ihtiyaç duyduğunuzda gaz pedalından hissedilir tepki aldığınız devirdir.

Yani normal seyrinde giderken gaza dokunduğunuzda araçta ivmelenme oluyorsa devrinin iyidir. Ama ivmelenme olmuyor ve baygın davranıyorsa devirsiz kullanıyorsunuz demektir.

Benimki 1,6 dizel, 1.8 k (1800 devir ) dan itibaren ivmelenme ve torku hissediyorum.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracınızı devirsiz kullanmayın.
Üst vitese geçmek için ise alt devirleri iyi doldurun.

Evet 2.000 ile 3.000 arası kullanıyorum. Zaten 3.000 devirden sonrasına ihtiyaç duymuyorum.yani 2.000 bandı ki en ideali
Ideal devir gaz tepkisinin iyi olduğu devirdir [emoji6][emoji106][emoji4]

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Benimki 1,6 dizel, 1.8 k (1800 devir ) dan itibaren ivmelenme ve torku hissediyorum.
Yazılım öncesi 1.3 te 2.0k itibariyle tepki iyileşiyordu ama yazılımdan sonra 1.8k oldu bu

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Normal şartlarda 2000 devir vites değişimi için ideal devirdir..Yol trafik veya ekstra hız için zaten istesende 2000 devirde değiştiremezsin..Dizellerde devirli kullanım önerilir..Partikül filtreside tıkanmaz :).Devirli kullanım derken aracı bağırta bağırta kullanmaktan bahsetmiyorum,aracın Turbosuna zararı olabilir!!!..

Yeniceri4231

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Normal şartlarda 2000 devir vites değişimi için ideal devirdir..Yol trafik veya ekstra hız için zaten istesende 2000 devirde değiştiremezsin..Dizellerde devirli kullanım önerilir..Partikül filtreside tıkanmaz :).Devirli kullanım derken aracı bağırta bağırta kullanmaktan bahsetmiyorum,aracın Turbosuna zararı olabilir!!!..
Katılıyorum

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi vites değiştikten sonra, yeni vitesde arabanın gaz tepkisi yeterli olmak, hemen toparlayabilmeli, tatsız bi baygınlık ve titreşim oluyorsa devirsiz vites değişmiş demektir.

1.3 için söylüyorum 2k devirde vites değiştiremiyordum, değişim sırasında 1.8 e düşüyor ve zor topluyor, tatsız bi titreşim oluyor. Ben 2.3 gibi değiştiriyordum. Yeni vitese geçince güzel bir gaz tepkisiyle hemen atılıyordu yola. Altını doldurmak önemli, bunun kıstası da yeni viteste hantallık yaşamadan devam etmesi [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: Yeniceri4231

Yeniceri4231

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konu ile alakalı olarak bu problemi ertelesem araca zarar verir mi?
Bazen gaza basarak çalıştığını bazen de hiç bir problem olmadığı göz önüne alırsak?
Ve hiç üzerine düşmemem durumunda en kötü ne olabilir?:rolleyes:

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konu ile alakalı olarak bu problemi ertelesem araca zarar verir mi?
Bazen gaza basarak çalıştığını bazen de hiç bir problem olmadığı göz önüne alırsak?
Ve hiç üzerine düşmemem durumunda en kötü ne olabilir?:rolleyes:
Arkadaşım, kaliteli bi Opel özel servisine gidip beyne bağlanıp detaylı olarak tüm parametreleri kontrol ettirirseniz arızanın kaynağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. [emoji4][emoji6][emoji106]

Yeniceri4231

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım, kaliteli bi Opel özel servisine gidip beyne bağlanıp detaylı olarak tüm parametreleri kontrol ettirirseniz arızanın kaynağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. [emoji4][emoji6][emoji106]

Arkadaşım, ah şu kaliteli servisi bir bulabilsem beklermiyim hiç.;)
Tek tek dolaşırım artık:)
Tavsiye edibilecek bir servisi olan varsa lütfen başlayabilir mi hatay da veya yakın yerlerde. Malumunuz şundan diyip yaptırıyorsun sonuç:hüsran