Opel Astra J Çalışmama Sorunu

melizei

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2014 model benzinli, LPG takılmamış Opel Astra J Sport Still araç sahibiyim. Aracımda birkaç aydır çalışmama ve çalıştıktan sonra stop etme problemi mevcut.

Marş basmada herhangi bir sıkıntı yok. Aküyü geçen sene değiştim ve dolu gözüküyor. Zaman zaman arabayı çalıştırırken marş bassa da araç çalışmıyor veya çalıştıktan hemen sonra stop ediyor. Bu problemi hergün de yaşayabiliyorum, 15 günde bir de.

Herhangi bir arıza lambası yanmıyor. Anahtar kaynaklı olabileceğini düşündüm ve yedek anahtar ile arabayı çalıştırmayı denedim, aynı problem yedek anahtarda da oluyor. Benzin pompası kaynaklı olabileceğini düşünüyordum ama tesadüfen aracımın kaputu açıkken çalıştığını farkettim.

Araç çalışmadığı veya hemen stop ettiği zamanlarda tekrar çalıştırmayı denediğimde bazen hemen çalışıyor, bazen 15 dakika uğraştıktan sonra çalışıyor. Ancak kaputu açıp, kaput açık konumdayken aracı çalıştırdığımda hiç problem olmuyor, hemen çalışıyor.

Aracı servise götürüp cihaz bağlandığında herhangi bir arıza bulunamadı. Arızanın tespiti için aracı birkaç gün servise bırakmam söylendi ancak mevcut koşullarda aracı bırakıp işe servis ile gidip gelmek istemiyorum korona riskinden dolayı.

Benzer problemi daha önce yaşayan var mıdır ya da problemin ne olduğuna yorum getirebilecek? Bu şekilde kullanmaya bir süre daha devam etsem ileride ciddi bir arızaya neden olabilir mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ErsanSerin

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2014 model benzinli, LPG takılmamış Opel Astra J Sport Still araç sahibiyim. Aracımda birkaç aydır çalışmama ve çalıştıktan sonra stop etme problemi mevcut.

Marş basmada herhangi bir sıkıntı yok. Aküyü geçen sene değiştim ve dolu gözüküyor. Zaman zaman arabayı çalıştırırken marş bassa da araç çalışmıyor veya çalıştıktan hemen sonra stop ediyor. Bu problemi hergün de yaşayabiliyorum, 15 günde bir de.

Herhangi bir arıza lambası yanmıyor. Anahtar kaynaklı olabileceğini düşündüm ve yedek anahtar ile arabayı çalıştırmayı denedim, aynı problem yedek anahtarda da oluyor. Benzin pompası kaynaklı olabileceğini düşünüyordum ama tesadüfen aracımın kaputu açıkken çalıştığını farkettim.

Araç çalışmadığı veya hemen stop ettiği zamanlarda tekrar çalıştırmayı denediğimde bazen hemen çalışıyor, bazen 15 dakika uğraştıktan sonra çalışıyor. Ancak kaputu açıp, kaput açık konumdayken aracı çalıştırdığımda hiç problem olmuyor, hemen çalışıyor.

Aracı servise götürüp cihaz bağlandığında herhangi bir arıza bulunamadı. Arızanın tespiti için aracı birkaç gün servise bırakmam söylendi ancak mevcut koşullarda aracı bırakıp işe servis ile gidip gelmek istemiyorum korona riskinden dolayı.

Benzer problemi daha önce yaşayan var mıdır ya da problemin ne olduğuna yorum getirebilecek? Bu şekilde kullanmaya bir süre daha devam etsem ileride ciddi bir arızaya neden olabilir mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba;
Sorun çözüldü mü?
2013 1.3 dizel araçımda benzer sorunları yaşıyorum,
15 dakika beklediğimde hiçbir şey yokmuş gibi çalışıyor,
Ne zaman yapacağı belli olmuyor,

• Beğen
Tepkiler: Astra-J806

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
Sorun çözüldü mü?
2013 1.3 dizel araçımda benzer sorunları yaşıyorum,
15 dakika beklediğimde hiçbir şey yokmuş gibi çalışıyor,
Ne zaman yapacağı belli olmuyor,
Aynı sorun bende de var. Motor soğukken geç çalışıyor ve beyaz duman atıyor. 1-2 dk sonra yürümeye başlayınca en başta bir siyah duman atıyor sonra duman kesiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetcan34

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
bende buna benzer bi sorun olmuştu ama tam olarak aynısı sayılmaz anahtarı çevirdiğimde araba hiç çalışmıyordu bazen de tek sefer de çalışıyordu arıza lambası da yanmıyordu en son bi ustaya götürdüm eksantirik sensörü dedi yaptı daha öyle bi sorun yaşamadım ama bana çok alakasız gibi gelmişti.

• Beğen
Tepkiler: Astra-J806

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bende buna benzer bi sorun olmuştu ama tam olarak aynısı sayılmaz anahtarı çevirdiğimde araba hiç çalışmıyordu bazen de tek sefer de çalışıyordu arıza lambası da yanmıyordu en son bi ustaya götürdüm eksantirik sensörü dedi yaptı daha öyle bi sorun yaşamadım ama bana çok alakasız gibi gelmişti.
Denemek için alayım. Bakarsınız sorun çözülür :) Teşekkür ederim cevabınız için.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Denemek için alayım. Bakarsınız sorun çözülür :) Teşekkür ederim cevabınız için.
VALLA Bİ SÖYLE DE BANA USTA BİLE DEDİ ONLA ALAKALI OLACAĞINI SANMIYORUM DEDİ AMA DAHA OLMADI

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
VALLA Bİ SÖYLE DE BANA USTA BİLE DEDİ ONLA ALAKALI OLACAĞINI SANMIYORUM DEDİ AMA DAHA OLMADI
Krank ve eksantrik sensörlerinde çalışmama yapar kranda kesin dır eksantrik devir geçmez 4000 bini ama çalışmama yaptırabiliyor

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var. Motor soğukken geç çalışıyor ve beyaz duman atıyor. 1-2 dk sonra yürümeye başlayınca en başta bir siyah duman atıyor sonra duman kesiliyor.
Senin bu sorun enjektöre benziyor üstad baksana bi kapağı kaldırım sızdırmışmı enjekötler

ErsanSerin

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bir yıl önce depo pompası pompa ya yakıt göndermiyor denilerek depo içi pompa değişti. 3 ay sonra aynı çalışmamayı yaptı. Yani sorun çözülmemişti. O ustaya bir daha gitmedim.
Başka bir usta krank devir sensoru olabilir dedi. Mevcut ustam. Öyle bir şans dükkanda kontrole gittiğimde aracı dükkana alalım dediğimizde yaptı. Ustam hemen cihaza bağladı ve krank devir sensörü okuyor arıza ordan değil dedi. 15 dakika dolduğunda araç yine çalıştı. Usta ist kapakta bulunan devir sensörünün fişini çıkardı araç aynen çalışmadı. Dedik tedbiten değiştirelim
250 tl ye sensörü değiştirdik yaklaşık 30 gündür bu sorunu yaşamadım. İnşallah bitmiştir.