Opel Astra J Çalışmama Sorunu

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Senin araç o benzinli sende arıza kodu varmı ilk öncelik bu yoksa enjektorden bile yapabilir
Arıza koduna baktırmadım acıkcası. Enjektörlere bakıldı bakan pompacı enjektorde sorun yok demıstı ama yıne de bakım yaptı ancak buna ragmen gec calısmayı ve motor sogukken beyaz duman atmayı yapıyor. Denemekten zarar gelmez :)

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Bir yıl önce depo pompası pompa ya yakıt göndermiyor denilerek depo içi pompa değişti. 3 ay sonra aynı çalışmamayı yaptı. Yani sorun çözülmemişti. O ustaya bir daha gitmedim.
Başka bir usta krank devir sensoru olabilir dedi. Mevcut ustam. Öyle bir şans dükkanda kontrole gittiğimde aracı dükkana alalım dediğimizde yaptı. Ustam hemen cihaza bağladı ve krank devir sensörü okuyor arıza ordan değil dedi. 15 dakika dolduğunda araç yine çalıştı. Usta ist kapakta bulunan devir sensörünün fişini çıkardı araç aynen çalışmadı. Dedik tedbiten değiştirelim
250 tl ye sensörü değiştirdik yaklaşık 30 gündür bu sorunu yaşamadım. İnşallah bitmiştir.
Ekstantrik Devir Sensörünü değiştirdikten sonra bu sorunu yaşamadınız yani. Umarım bitmiştir.

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Eksantrik Devir Sensörünü kargo ile beraber 150 Tl gibi bir ücrete aldım bakalım ustaya gidip değiştireceğim umarım bir sıkıntı yaşamam artık.

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Krank ve eksantrik sensörlerinde çalışmama yapar kranda kesin dır eksantrik devir geçmez 4000 bini ama çalışmama yaptırabiliyor
Eksantrik devir sensörünü değiştirince bu sorunları mı yapar diyorsunuz tam anlayamadım.

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Senin bu sorun enjektöre benziyor üstad baksana bi kapağı kaldırım sızdırmışmı enjekötler
Enjektör de sızdırma var mı yok mu nasıl anlayabilirim ? Enjektörlerin yanına su koyuyorlar o şekilde anlıyorlar bir video da :/

• Beğen
Tepkiler: Ahmetcan34

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Enjektör de sızdırma var mı yok mu nasıl anlayabilirim ? Enjektörlerin yanına su koyuyorlar o şekilde anlıyorlar bir video da :/
Üstat aç bak enjektörlerin diplerinde mazot varmı veya kaputu açtığında mazot kokusu varmı

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Senin bu sorun enjektöre benziyor üstad baksana bi kapağı kaldırım sızdırmışmı enjekötler
Valla enjektöre doğru gidiyor bu iş :( aldığımız parça da sorunu çözmedi bizde. Zor çalıştı sonra klasik beyaz duman.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Astra-J806

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et

ErsanSerin

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ekstantrik Devir Sensörünü değiştirdikten sonra bu sorunu yaşamadınız yani. Umarım bitmiştir.
Maşallah hala yapmadı, bana da güven gelmeye başladı, trafiğin uygun olduğu yerlerde start stopu devreye alıp start stoplu yol alıyorum.