Isıtma Buji

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar. Aracımda bir sıkıntı var sizlere danışmak istiyorum. Soğuk marş yaptıktan sonra araç ilk 4-5 saniye sarsıntılı çalışıyor sonra normale dönüyor. Ekrana "En kısa zamanda Servis" uyarısı veriyor. OK tuşuyla kapatıyorum başka herhangi bir uyarı ışık vs yok. Isıtma bujilerinden olduğunu düşünüyorum. Bu sorundan yaşayan oldu mu?

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam merhaba, ısıtma bujisi arızasında araç soğukta çalışmaz. Ayrıca kadranda muhakkak ısıtma bujisi sembolü yanık kalır. Sizin söylediğiniz arıza enjektör yada mazot filitresinden kaynaklı olabilir. Arıza kodunu öğrenip yazarsanız daha net yardımcı olabiliriz.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Hasip

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam merhaba, ısıtma bujisi arızasında araç soğukta çalışmaz. Ayrıca kadranda muhakkak ısıtma bujisi sembolü yanık kalır. Sizin söylediğiniz arıza enjektör yada mazot filitresinden kaynaklı olabilir. Arıza kodunu öğrenip yazarsanız daha net yardımcı olabiliriz.
İlker hocam çalışır ancak biraz arkadaşın dediği gibi sarsıntılı diye biliyorum. Grande Punto aracımda yaşadım. Isıtma arızası verirken çalışıyordu ancak tabi eskiye göre biraz sarsıntılı..

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar. Aracımda bir sıkıntı var sizlere danışmak istiyorum. Soğuk marş yaptıktan sonra araç ilk 4-5 saniye sarsıntılı çalışıyor sonra normale dönüyor. Ekrana "En kısa zamanda Servis" uyarısı veriyor. OK tuşuyla kapatıyorum başka herhangi bir uyarı ışık vs yok. Isıtma bujilerinden olduğunu düşünüyorum. Bu sorundan yaşayan oldu mu?
Rölantide dalgalanma oluyor mu bu sırada

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İlker hocam çalışır ancak biraz arkadaşın dediği gibi sarsıntılı diye biliyorum. Grande Punto aracımda yaşadım. Isıtma arızası verirken çalışıyordu ancak tabi eskiye göre biraz sarsıntılı..
Doğrudur hocam. Bende fieasta vardı. Onda arıza olduğunda arabayı çalıştıramadık. Sürekli ısıtma bujisi arıza lambası yanıyordu. Belki bana tam kışın ortasında olduğundan çalışmamıştır.

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir simge veya sembol bulunmuyor. Öğrenince yazarım

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Rölantide dalgalanma oluyor mu bu sırada
Sadece ilk çalıştırdığım zaman ilk 5-10 saniye oluyor sonra geçiyor. O da motor soğukken oluyor. Sıcak çalıştırmada herhangi bir sarsıntı olmuyor.