Isi 90 derece üstüne çikinca performans kaybi

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu başlığında belirttiğim gibi vectra b gls 2.0 aracım, 90 derecenin üstüne çıktığında belirgin bir şekilde performans kaybına uğruyor. Bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor ısındıkça performans doğal olarak düşer, sizinkinin doğal olup olmadığını bir servise giderek anlayabilirsiniz.

SEVEMEDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracim tam tersi motor isindikça performansi yükseliyor aracim daha atak oluyor ve ayni zamanda çok geç isiniyor

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracim tam tersi motor isindikça performansi yükseliyor aracim daha atak oluyor ve ayni zamanda çok geç isiniyor

Sizin aracınızın motoru farklı galiba :eek:
Geç ısınmasının nedeni devir daimin iyi çalışması olabilirmi ?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın motor 90 derece ısıya geldıgı vakit yolbılgısayarından fan ın radyator fanının donme sayısına bakın orjınalıyle karsılastırarak , fandan yada radyatörden sıkıntı olabılır...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızı ısı müşürü arızalı olabilir bi servise gidip makinaya bağlatın ısı müşürü ile göstergenin değeri aynımı bi bakırın..

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özellikle klimayı açınca ısı çok çabuk yükseliyor ve performans kaybı oluyor. Yokmu başka bir fikri olan?

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynı dertten muzdaribim.Bugun arabayla dışarı çıktığımda dikkat ettim.95 e geldikten sonra ivmelenmenin azaldığını hissediyorum.Bu sıcaklığa bi çare bulmamaız lazım ...

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynı dertten muzdaribim.Bugun arabayla dışarı çıktığımda dikkat ettim.95 e geldikten sonra ivmelenmenin azaldığını hissediyorum.Bu sıcaklığa bi çare bulmamaız lazım ...

Sanırım ya bizden başka araç sahiplerinin böyle bir derdi yok veyada kanıtsanmış birşey olduğu için ilgi yok.