Lpg'ye geçerken istop ediyor

mimaremre87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle selamün aleyküm. Bu ilk sorum bundan sonra da çok soru soracağım sizlere. Çünkü İlk arabam Opel ve çoğu konuda bilgim yok.
İlk sorum konu başlığında da belirttiğim gibi aracım lpgye geçerken istop eder oldu. Aracı 7 ay önce aldım aldığımda sıkıntı yoktu. Son 1 aydır yapmaya başladı acaba cevabı nedir?

Araç 1996 Vectra B 2.0 GLS

cemalgurselkapak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzİnden gaza geÇerken stop etme sebeplerİ

Benzinden gaza geçerken stop etme sorunu genelde enjeksiyonlu ve sıralı sistem araçlarda görülür. Bu lpg sorunu bir çok sebepten meydana gelmekte olup sebeplerinden kısaca bahsedecek olursak lpg ayarı yapılırken gaz ve benzin enjektör süreleri eşitlenmemiş veya sonradan bozulmuş olabilir.

Benzinden gaza geçerken stop ediyor nedenleri aşağıda sıralanmıştır.

1- Lpg enjektörlerinden biri veya fazlası arızalıdır araç lpg de çalışırken tekleme ve stop etmesine neden olurlar.

2- Gaz kesici veyada şamandra valfi arızalıdır regülatöre gaz akışı sağlanmaz bu yüzden benzinden gaza geçince stop sorunu ortaya çıkar.

3- Regülatör arızalıdır veya ayarı bozulup basıncı düzensizdir bu yüzden motora düzensiz yakıt göndererek lpg de stop sorunna yol açar.

4- Lpg ecu arızası yüzünden benzinden lpg ye geçişte stop etme sorunu meydana gelmektedir.

5- Lpg den gaza geçiş ısısı düşük ayarlandıysa motor soğukken benzinden gaza geçişte stop görülebilir.

6- Map sensörü arızalı ise gaz basıncını ecu ya iletmeyeceği için gaza geçerken stop sorunu meydana gelir.

7- Isı sensörü arızalı ise acu ısıyı algılamaz ve güvenlik için benzinden gaza geçerken stop etme sorunu meyadana gelir.www.lpgyedekparca.com sitesinden alıntıdır.

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta 1 hafta çalıştırmadıydım bi çalıştıram dedim benzinden gaza geçerken toparlayamayıp stop ediyordu gaza geçerkene aracınıza gaz verın gaza geçecektir sonra rölantide dalgalanma da olur normal
Asfalta çıkın biraz basıncı araç düzeldi. Heralde pislikmi ne gelmiş olabilir

mimaremre87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta 1 hafta çalıştırmadıydım bi çalıştıram dedim benzinden gaza geçerken toparlayamayıp stop ediyordu gaza geçerkene aracınıza gaz verın gaza geçecektir sonra rölantide dalgalanma da olur normal
Asfalta çıkın biraz basıncı araç düzeldi. Heralde pislikmi ne gelmiş olabilir

Pislik olacağını sanmıyorum. Çünkü bende bu sorun 6 aydır var. Özellikle hava soğukken çok daha fazla oluyor bu durum. Gaza geçeceğini anlayınca biraz devir veriyorum geçiyor. Veya süratini alınca sıkıntı yok. Bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar.

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pislik olacağını sanmıyorum. Çünkü bende bu sorun 6 aydır var. Özellikle hava soğukken çok daha fazla oluyor bu durum. Gaza geçeceğini anlayınca biraz devir veriyorum geçiyor. Veya süratini alınca sıkıntı yok. Bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Lpg enjektör sıralaması yanlıştır.

theniksiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebeklerini temizletin

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

mimaremre87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg enjektör sıralaması yanlıştır.

Zaten son zamanlarda aracımda ses çok arttı. Şanzımandan geldiğini şüphelendik. Yani şanzıman dişlişi ve bilyasından sağlam bi bakım istiyor benim araba. Bakalım ne olacak. Yaptırırken lpg sorununuda ortadan kaldıracak çalışmalar yaptıracağım inşaallah. Verilen bilgiler için herkese teşekkür ederim. Opel ve araba konusunda daha yeni olduğum için sizden öğreneceğim çok şey var.