Insignia 8" fabrika çıkışlı multimedya ekran sorunu

Öner1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba konuyu özetle izah edeyim,
Aracı aldığımda multimedya sistemin üstündeki dokunmatik ekran sökülmüştü (sanırım kırıldığı için) bunu bilerek aldım zaten 1000 TL fiyattan düşerek.

Yaptırmak için tanıdık ustama götürdüm, kendisi sistemi söktü yerinden sistemi, uygun 8" dokunmatik buldu yerine tekrar taktı fakat hiçbir şekilde cihaz tekrar açılmadı elektrik gelmediğini söyledi.

3 saate yakın uğraştı farklı farklı şekilde şeyler denedi, akü kutup başlarını çıkardı tekrar taktı, sigortaları kontrol etti ama olmadı. O şekilde kapatıp geri döndüm. 3 haftadır çalışmıyor işlerim yoğun olduğu için henüz başka bir yere götüremedim.

Opel servise götürdüm onlarda anlamadı daha doğrusu direk ekranı değişelim dediler. 4400+kdv gibi bir rakam. Bu tarz tamir veya ince elektronik işlerle sanırım zaman kaybetmek istemediler.

İstanbul da anadolu yakasında ikamet ediyorum. Birkaç yer araştrdım buralara götüreceğim en azından hatanın nerede olduğunu analiz edip isim koysunlar soruna.

Sizlerden ricam bu konuda bilgisi olan veya beni yönlendirebileceği elektronik üzerine iyi bir yer var mı ?

ncldnl.jpg

t9zl2d.jpg

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu değiştirmeye çalıştığınız parça dokunmatik kısmımı yoksa komple ekranmı ?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dokunmatik çalışmıyordu ama ekran çalışıyordu da ustanız müdahale ettikten sonramı tamamen ekran gitti

Öner1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni dokunmatik için sordunuz sanırım, hayır değildi. Fakat sonra onu da iptal ettik, eski haline getirelim sanırım olmadı dedik dokunmatik için fakat eski haliyle ile de tekrar çalıştıramadık. Hiçbir şekilde ekrana tekrar görüntü alamadık. Fotoda görülen ekran altındaki tuşlar da artık çalışmıyor.

Öner1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dokunmatik çalışmıyordu ama ekran çalışıyordu da ustanız müdahale ettikten sonramı tamamen ekran gitti

evet müdahale sonrası ekrana görüntü artık gelmedi ve tuşlar da çalışmaz hale geldi, ses vs.

Sadece şu an direksiondan favori fm ler ve ses ile mudahale edebiliyorum.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlayamadım tam olarak ama anladığım kadarıyla yazayım.sanırım ekranınız çalışıyordu fakat dokunmatik panel bozulmuştu.el ile dokunmadan kullanabiliyordunuz.bulunan dokunmatik tam uyumlu olmalı soketi falan.eski haline ustanız getirememiş çünkü çıkardığı bir soketi takamamış yada araç elektronik sisteminin kurbanı olmuş(araç engellemiş olabilir ki bu yüzden kutupbaşını sök tak yapmış).
sonuç olarak uğraşmanıza gerek yok 1000 tl ye satılan android son sürüm multimedyalar mevcut alıp takın ve uğraşmayın.opel onun dokunmatik panelini asla tek parça olarak satmaz.komple ekran satar ha ustanız bulmuş paneli sanırım ama takamamış.gerek yok bence strese orjinal ekranı saçma sapan zaten müzik video navigasyon.android ekran ile istediğiniz programdan müzik dinlersiniz en basitinden

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bulduğunuz dokunmatik paneli alıp farklı bir ustayla son bir deneme yapabilirsiniz.eliniz yatkınsa siz de yaparsınız.soketi vs var sadece

Öner1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet biraz kopuk oldu ama doğru anladınız, özetlediğiniz şekilde.

Android tabanli bu cihazlardan bahsettiler son model 1300 TL civarı en iyisini alabilirsin diye. Ayrıca geri görüş kamerası da eklenti olarak taka biliyorlarmış.

Sorun büyük ve maliyetli ise o yola başvuracağım mecbur. Ben aceba 100 200 gibi bir rakama çözebilir miyim diye biraz uğraştım. Sanırım sizde tavsiye ediyorsunuz android cihazları.

Sadece aracın orijinal sistemi daha mı iyi diye bir endişem vardı. O da yersiz sanırım. Çok teşekkür ederim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal teypler her zaman daha iyi ses verir.ama inanın bu androidler artık ses sistemi çıkışı bile mevcut.amfi bile takarsın istersen.ama o kadar çok kullanışlı ki inanın orjinalden anında vazgeçiyorsunuz.şöyle düşünün siz orjinal ekranı tamir etseniz dahi bu kadar kullanışlı olmayacak.şahsen ben o aracı kullansaydım bu cihazlardan alırdım.
Cihaz alırken tavsiyem android son sürüm olsun.garantisi servisi sağlam olsun.ekran menülerini araca takmadan görüp alın menü rengi müzikçalar menüsü vs.beğenip alırsanız çok memnun kalırsınız

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi