Insignia 2.0 Turbo/Audi A4 2.0 TFSI /BMW 525i

• Konuyu başlatan aykal
  • Başlangıç tarihi
A

aykal

Bilgi Girilmemiş
bak konuyu saptırıyorum ki açtığın konu kapatılsın diye hahahaha :D:D:D:D
KÖTÜYÜM BEN KÖTÜYÜM KÖTÜYÜM KÖTÜYÜM....
:kop::kop::kop:

Yeliz ablayı direk ben arıyacam şimdi telefondan sen beklede gör :D

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben de cevap verebilirim sanırım..
veyron dan enzo ya .. slr den m6 ya z8 e kadar tutunda kendi sınıfı üstü altı ne varsa kullandım.. tasarım mühendisiyim. ve otomotiv makina mühendisiyim.. bu tabana dayanarak soyleyebilirim sanıyorum. sizce yeterli ise.
zevkler ve renkler konusu ayrı birşey. beğenebilirsiniz beğenmeyebilirsiniz. burası da çok normal olan kısmı. ama kapıyı açıp bakmakla malesef anlaşılmaz, anlaşılamaz..

insignia ile passat cc kıyaslanması zaten bir hata. 5 serisi de oyle, sınıfı değil zaten. ama insignia sınıfında gerçekten de başarılı bir model. 1 numaraya oynuyor ve kazanıyor. eksikleri arasında arka alanın dar ve basık oluşu, yakıt değerleri var, tasarım ve şase özellikleri motoru sürüş keyfi ve yol tutuşu ile sınıfında en iyileri zorluyor. insignia yı pohpohlayan da yok değil, elbette ki ondan iyileri de var ama sınıfında kıyaslama yapmak gerekiyor.. ve bu şekilde bir kıyaslama ile listede şuanda 1 numarada.

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
İnsignia 2.0 Turbo
Otomotiv dünyasının ‘Oskar’ını Opel’in yeni modeli Insignia kazandı. 23 ülkeden 59 jüri üyesinin oylarıyla yılın otosu Insignia seçildi seçenler oy verenler farkı görmüşlerdir Her zaman Bayrağı BMW şu bu mu taşıcak biraz Opel taşısın :D

23 ülkeden 59 jüri üyesinin verdiği oylar sonucunda
Opel Insignia 321 puanla birinci olurken,
Ford Fiesta 320 puanla ikinci,
Volkswagen Golf 223 puanla üçüncü oldu.
Finalde yarışan otomobillerden
Citroen C5 198 puanla dördüncü,
Alfa Romeo MiTo 148 puanla beşinci,
Skoda Superb 144 puanla altıncı,
Renault Megane ise 121 puanla yedinci sırada yer aldı.

Jüri üyeleri, fiyat, donanım, tasarım, motor performansı, çevre ve ekonomi gibi birçok faktörü değerlendirerek puanlama yapıyor. Yeni bir otomobilin aday olabilmesi için, o yıl içinde en az 5 Avrupa ülkesinde satışa sunulması ön şart.

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerilen yok :D sohbet ediyoruz

ben görüntü olarak demedim zaten insanlar bir görüntüye takılmış gidiyor önemli olan kendini ispat yani bu araç bir 4-5 yaşına geldimi hayla bu sağlamlıkda bu dayanıklılıkda ve bu kalitede olursa zaten kendini ispatlar

ama bir yıl sonra insigniamda şu sorun oldu insigniamın şurasından ses geliyor insigniamla yolda kaldım v.b gibi konular açılırsa orda zaten kalite farkı otomatik ortaya çıkar buda zaman meselesi insanlar görüntüye takılmış gidiyor içi güzel dışı güzel iyi güzelde güzellikle bu iş bitmiyor daha bu araba yollarda kendini ispatlamamış ama siz kendini ispatlamış araçlarla bu aracı rekabete sokuyorsunuz ..

işde bende bunu şikayet ediyorum a4 dediğiniz araç iyisi kötüsü 17-18 senedir caddelerde 5 kasa desen 30 yıldır 80 lilerden beri caddelerde passat desen oda öyle yani bu araçlar her versiyonlarında her yeni kasalarında git gide eksikliklerini tamamlamış mükemmelleşmiş ve kullanıcılarını dinleyerek gelişmiş araçlar..

insignia daha bunların yanında dünkü çocuk kendini ispatlammış bile daha yollarda 70-80 bin km de insignia varmı yok.. ama millet tutturmuş bir güzelik iç güzellik dış güzellik güzellikle karın doymuyor ne yazıkki..

dediğin gibi zevkler ve renkler konusunda sonuna kadar arkandayım. ama daha kendini ispatlamamış bir arabayı böyle kendini ispatlamış araçlarla kıyaslamak bana yanlış geliyor..

hele bazı arkadaşlar sanki arabayı almışlar 40-50 bin km yol yapmışlarda o kadar arabayı savunuyorlar şaşıyorum..

yıl 2009 olmuş arkadaşlar artık yeniliklere açık olun devir insignia gibi araçların devri tabiki artık bundan iyisi olur kötüsü olmaz bu kadar abartmayın abartıcaksanızda abartmaya değicek arabayı abartın mesela yeni kasa e200 2009 sonunda türkiyeye gelicek abartıcaksanız onu abartın adamlar resmen kendi kendine düşünen ve giden araba yapmışlar...

bu arada yılın aracı yılın aracı diye söylüyorsunuzda ona bakarsanız alfa 159 da yılın aracı seçilmişdi geçen senelerde ne oldu yollarda gören varmı yada çok öven yok yani bu iş yılın aracı seçilmekle bitmiyor..

Son düzenleme:
A

aykal

Bilgi Girilmemiş
Bmw ile ilgili şikayeleri şikayetimvar.comdan aratırsanız motorundan patlasada giden lastiklerine kadar nekadar çok sorunu olduğunu görebilirsinz :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim enişteminde bir sıkıntısı olmadı ki adam aşırı hor kullanır bir yağını değiştirtir aracın servise girdiği vaki değildir

benimde eski aracım 3.20 idi en ufak bir şikayetim olmadı

bırakın şikateim.com ları falan oralara girersek opelinde var mercedesinde var prestij preium markalar her zaman lekenmeye açık markalardır ama ilk şansda da kimin eline fırsat geçse hemen koşa koşa gidip alır.

yani bu biraz kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş hikayesi

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
yılın otomobili insignia olabilir ama yılın motorunuda bmw alıyor ödüllere değil icraatlara bakalım...

dergi testlerine göre insignia iyi bir araba tasarımıda hoş bence ama bu karşılaştırmada en yüksek yakıt tüketimi ve en düşük performans başarılarına imza atmış...

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
gerilen yok :D sohbet ediyoruz

ben görüntü olarak demedim zaten insanlar bir görüntüye takılmış gidiyor önemli olan kendini ispat yani bu araç bir 4-5 yaşına geldimi hayla bu sağlamlıkda bu dayanıklılıkda ve bu kalitede olursa zaten kendini ispatlar

ama bir yıl sonra insigniamda şu sorun oldu insigniamın şurasından ses geliyor insigniamla yolda kaldım v.b gibi konular açılırsa orda zaten kalite farkı otomatik ortaya çıkar buda zaman meselesi insanlar görüntüye takılmış gidiyor içi güzel dışı güzel iyi güzelde güzellikle bu iş bitmiyor daha bu araba yollarda kendini ispatlamamış ama siz kendini ispatlamış araçlarla bu aracı rekabete sokuyorsunuz ..

işde bende bunu şikayet ediyorum a5 dediğiniz araç iyisi kötüsü 17-18 senedir caddelerde 5 kasa desen 30 yıldır 80 lilerden beri caddelerde passat desen oda öyle yani bu araçlar her versiyonlarında her yeni kasalarında git gide eksikliklerini tamamlamış mükemmelleşmiş ve kullanıcılarını dinleyerek gelişmiş araçlar..

insignia daha bunların anında dünkü çocuk kendini ispatlammış bile daha yollarda 70-80 bin km de insignia varmı yok.. ama millet tutturmuş bir güzelik iç güzellik dış güzellik güzellikle karın doymuyor ne yazıkki..

dediğin gibi zevkler ve renkler konusunda sonuna kadar akandayım. ama daha kendini ispatlamamış bir arabayı böyle kendini ispatlamış araçlarla kıyaslamak bana yanlış geliyor..

a5 yazmışsın. a4 olacak sanıyorum yanlışlıkla yazdın,

diğerlerine gelirsek insignia yeni bir isim. aracın ismi vectra olsaydı bunları soyleyebilir miydin merakettim ?
sanki opel ilk kez araba yapmış gibi yorumlamak çok yanlış, çok mantıksız, 5 serisi ya da a4 yıllardır yollarda demek de yanlış her kasada birşeyler gelişir tabi ki ama ilk kez kullanılan özellikler mekanik yapılar elektronik devreler de olabilir, bu yüzden her çıkan yeni kasa yeni bir model olarak ele alınmasa da 5 serisi 80lerden beri var o yüzden yenisi de çok iyidir gibi bir önyargı yada ön beğeni olamaz, ayrıca üzerinde yıllarca çalışılan her aşamasında detaylara kadar incelenen ve binlerce km yol testine tutulan araç daha yolda ne kadardır var demek de çok mantıklı değildir. bu sebepledir ki yeni çıkan model dur önce 5-6 ay geçsin sonra kıyaslama yaparız mantığının aksine daha satışa sunulmadan önce karşılaştırmaya dahil olur.
bu kadar kolay değil malesef bir aracı lider ya da sonuncu yapmak. ya da sadece görebildiğiniz kadarıyla değerlendirip o bundan bu şundan iyidir demek. standartlar sınıflar modeller bellidir, kıyaslama da ona göre yapılır,
başlığa bakıyorum.. 5 serisi görüyorum. şaşırıyorum, yetmiyor bir de 2.5 lt si konuyor daha da şaşırıyorum.. neden mi? nasıl kıyaslanır diye değil, insignia nın başarısına şaşırıyorum, daha doğrusu kutluyorum, bu kıyaslamanın içerisine girebildiği için.. ve de meslektaşlarımı tebrik ediyorum boyle bir başarının altına imza atabildikleri için..
a4-3 serisi-c serisi vs vs.. herkes kendi kriterlerine göre seçim yapar beğenir beğenmez orası ayrıdır. zaten öyle olmasa piyasada tek düze sadece a4 ya da sadece 3 serisi olurdu, ama iş sınıf kıyaslamasına gelince dediğim gibi kriterlere göre test edilir puan verilir. ve segmentinde ne derece başarılı olduğu gerçek olarak belirlenir. D segmentide de şu anda insignia bu standartlar altında liderliği elinde bulunduruyor.