Insignia 1.6T LPG

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sakin olalım ki konuyu kapatmak zorunda,uyarılar vs. ler vermek zorunda kalmayalım..

Baştan yazıyorum hiç tepki vermeyin çünkü konu kişiselleşince bi anda tartışma çıkıyor.Gerek yok taktıran taktırmış bunlar tamameeeeen kişisel tercihlerdir bende daha önce iki aracımda toplamda yaklaşık 85-90 bin km kadar lpg kullanmış biri olarak size şunu söyleyebilirim.Ama tabiki sorunları söz konusu zaten olmasaydı bende şahsen dizele geçmezdim ;).Lpg güzeldir,ekonomiktir,çevrecidir...Ama kitin kalitesi ve işçilik ayrıca yakıtın kalitesi müthiş derecede önemlidir.Motora şüphesizki zararı vardır kuru bir yakıt kullandıgından ama bu zarar oranı,kullanımda getırdıgı avantajlar karşısında baya ufak kalmakta ve kendini en kısa sürede amorti edebilmektedir.Önerirmiyim?Öneririm ama sıfır insignia turbo derseniz en azından 15 000 km yaptıktan sonra ilk bakımda takılmalı derim.Ayrıca turbo araçlarda malesef piston problemi çıkarıyor lpg..Daha önceden zorlanmış bir turbo araç yada yaşlı bir turbo araca lpg taktırmak intihardır malesef.İki örneğini bizzat çok yakın arkadaşlarımın turbo aracında acı bir tecrübe olarak yaşadık...

Tekrar son kez uyarmak istiyorum güzel güzel fikirlerimizi yazalım arkadaşlar olayı kişiselleştirip boş yere gerilmeyelim germeyelim :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sakinim arkadaşıda tanımam etmem yazısınıda okumadım onun yazısına cevabende bir şey yazmadım yazımda cenk kardeşim böyle demişsin yada yazısından bir alıntıda yapmadım arkadaş gelmiş benim yazımı alıntı yapıp bana cevaben yazmış ona ok bir şey demem ama üslubu terbiyesiz ben onun şahsına hakaret küfür etmedim ama o gelmiş bana kalitesiz diyor o bana kalitesiz derse banada cevap hakkı doğar doğal olarak o seviyeyi düşürürse bende düşürürüm seviyeyi düşürmekden kolay ne var...

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sakinim arkadaşıda tanımam etmem yazısınıda okumadım onun yazısına cevabende bir şey yazmadım yazımda cenk kardeşim böyle demişsin yada yazısından bir alıntıda yapmadım arkadaş gelmiş benim yazımı alıntı yapıp bana cevaben yazmış ona ok bir şey demem ama üslubu terbiyesiz ben onun şahsına hakaret küfür etmedim ama o gelmiş bana kalitesiz diyor o bana kalitesiz derse banada cevap hakkı doğar doğal olarak o seviyeyi düşürürse bende düşürürüm seviyeyi düşürmekden kolay ne var...

Her ne kadar kalitesizler lafını ilk kullanan sen olsan da kaliten hakkında yorum yaptığım için özür dilerim arkadaşım.

Seninde dediğin gibi, tabiki sen istediğin zaman seviyeyi düşürebilirsin. Önemli olan seviyeyi düşürmeden konuşabilmek, bilgi paylaşabilmek, tartışabilmektir.

Sen haklısın diyelim burda kapatalım.

Ayrıca konuyu gereksiz dağıttığım için diğer arkadaşlardan da özür dilerim.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende lpg yok ama çok okudum forumları falan 500 tane memnun insan varsa aradan 10 tane sıkıntı çeken varki onlarda yazmamış ama yazdıkça ortaya çıkıyorki ucuza iş yaptırmışlar adi merdiven altı kitler kullanmışlar kendi kalitesizliklerini lpg ye çamur atarak kurtarmaya çalışıyorlar..

ben o zaman şu yazımı ap açık bir açıyım

ben bunu burdan forumdan yada kimseye itafen yazmadım genel yazdım merdiven altı araçlarına 200-300 milyon ucuz diye iş yaptırtıp sonra sıkıntı çeken insanlara itafen yazdım bu insanlar yokmu hepimiz biliyoruzki çevremizde dolu var hatta şu anda bile bir yerlerde birileri sıfır yada kaliteli araçlarına çok adi sırf ucuz diye kalitesiz işçilikli kitler takdırıyor..

ben bu insalara itafen yazdım

bu insanlar haliyle bir zaman sonra sıkıntılar çekmeye başlayınca internette forum larda sitelerde ver yansın yapıyorlar ama hiç kendilerini öz eleştiri yapmıyorlar..

sözüm kaliteli yerlerde kaliteli markalara kit takdıran ve sıkıntı çeken insanlara değildi böyle insanlarda var tabiki araba uyumsuzluk sağlıyor falan ama kast ettiğim bu insanlar değildi zaten ordada bunu belirttim sende zaten kaliteli yerde yaptırmışsın yani üstüne alınman bile çok yersizdi..

sevgiler saygılar..

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gazdan memnun olan varmı tofaşların dışında????

ben. bmw 320ci de kullanıyorum teleflex marka

lpg kitinin ve takan yerin kalitesi çok önemli. özellikle kendi kullandığım kiti tavsiye ediyorum. çekişten düşme vs idda eden varsa pm atsın gelsin kullansın aracımı öyle karar versin. manifolda enjektörleri yanma odasına benzin enjektörlerinden bile daha yakın takıyorlar. güçten düşme değil artış oluyor. inanmayan gelir test eder :D
ayrıca tasarruf yok diyenlere nasıl güleceğimi bilemedim :D 90-90 giderken ankara memleket arası 100 tl yakan arabam 150-160 giderken 50tl yaktı. temel matematik bilgisi olanlar hesap etsin bakalım tasarruf var mı yok mu?
dediğim gibi lpg de kalite çok önemli.

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapmasaymış iyi olurmuş ama yaptırmış dicek bişe yok yakıt çok dertse çok güzel dizel motorlar var...

Çok güzel dizel motorların çok güzel fiyatları var;

Insignia NB1.6 180 HP - BenzinliSport 54.886 TL

Insignia NB2.0 130 HP - DizelEdition 70.737 TL
Insignia NB2.0 160 HP - DizelEdition 73.970 TL
Insignia NB2.0 160 HP - DizelSport 79.223 TL
Insignia NB2.0 160 HP - DizelCosmo 81.549 TL

Hesap ortada, arada 20.000 TL gibi fark var ...

1devil1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 3000 km de ıken takırmıstım en azından bekleseymıs bı 3000-5000 den sonra motor acılsaymıs

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg taktıran arkadaşın mısır'da akrabaları var galiba.

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 80 bin lira saydıktan sonra aracın yakıtını düşünüyorsam, ben o arabayı hak etmiyorum demektir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...